domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Kniha mi rozhodně rozšířila obzory a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Vadilo mi však, když autorka načala nějaké téma, ale nic relevantního k tomu nenapsala, protože se o tom dozvěděla před vydáním knihy, není přece doktor apod., takže si zjistěte sami. Když už si dám tu práci vydat knihu, tak si snad zjistím všechny informace, i kdybych se musela zeptat doktora nebo posunout vydání knihy.

14.01.2021 4 z 5

Tulák Tulák Rosanne Parry

Pěkný příběh ze zvířecí říše, chvílemi mi však přišel zbytečně natahovaný a byly kapitoly, kde se nic moc nedělo. Četla jsem to dětem ve věku 8 a 6 let, ale na ně tam bylo moc popisu a málo akce, tak jsem knihu nakonec dočetla sama.
Nejzajímavější část knihy je však její závěr, kde se dozvíte spoustu faktů o vlcích, krkavcích a dalších zvířatech, o kterých se v knize psalo.

14.01.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Opět ze života.
K zamyšlení.
Hluboké.
A smutné.
Hezké.
Občas veselé.
Zahřeje - hlavně ten konec.

„Tohle je příběh o lecčem, hlavně však o blbcích. Proto bychom si hned zkraje měli říct, že prohlásit člověka za blbce je velmi lehké, pokud zapomeneme, že být člověkem je většinou k zblbnutí těžké.“

28.12.2020 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Klasika, ke které jsem se časem dopracovala i já.

22.12.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nejdříve jsem chtěla dát 3 *, ale závěr knihy se mi tak líbil, že to nejde jinak, než hodnotit 4 *. Inspirace Agathou Christie je zjevná, ale přesto je děj nepředvídatelný a pachatel těžko uhodnutelný.

22.12.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Další YA literatura, která mě naprosto vtáhla, přestože jsem si po přečení anotace nebyla úplně jistá svým výběrem. Kniha však nám (dívkám, ženám) nabízí přesně to, co chceme číst a tudíž je úspěch knihy předem zaručen.
Poslechnuto jako audiokniha a rozhodně neskončím jen u tohoto dílu!

22.12.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle namluveno. Bohužel od příběhu jsem čekala více.

22.12.2020 3 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Velmi obohacující kniha. Nejen, že se dozvíte, jak štěstí vnímá 30 různých zemí, ale také se dozvíte spoustu dalších zajímavostí o dané zemi a mentalitě obyvatel.

Já osobně si odnáším tohle:
- Vypněte si mobil a věnujte příštích deset minut plnému soustředění na nějakou tvůrčí činnost.
- Běžte ven, nehledě na počasí. Špatné počasí neexistuje, pouze špatný oděv.
- Čeká vás den na draka? Zítra touto dobou už ho máte za sebou. Bez obav. Fakt. Vždyť o co jde?

22.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem dočetla včera večer. O tom, jak je kniha skvěle napsaná a nutí vás číst dál a dál, je nejspíš zbytečné psát.
Když bych však měla shrnout své pocity z knihy, tak najednou nemám slov. Kniha je plná protikladů. Na jedné straně to je neskutečné štěstí, slunce, láska, milující rodina, kamarádi a teplo domova, které se pomalu, ale jistě mění ve strach, hlad, temnotu, bolest a ztrátu. A následně ještě další a další bolest.
Za konec strhávám 1*, kazí doposud reálnost a uvěřitelnost celého příběhu.

09.12.2020 4 z 5

Tohle bohužel nebylo nic pro mě. Chvílemi mě to i bavilo, ale většinou se to neskutečně táhlo.
Než jsem knihu přečetla, tak jsem si myslela, že je opravdu o tom, jak někdo obsluhoval anglického krále. Tak aspoň už nežiju v omylu.

09.12.2020 2 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

O záživnosti této knihy svědčí fakt, že jsem ji s přestávkami poslouchala 3/4 roku a po doposlouchání jsem opravdu ráda, že už to mám za sebou.
Nesporně tam jsou velmi zajímavé pasáže - Emil Zátopek, správná technika běhu, marketing s běžeckými botami, historie běhání, sonda do života kmene, o kterém jsem doteď neměla ani ponětí.
Přesto musím konstatovat, že většinu času mě kniha moc nebavila a mnohdy i nudila. Často jsem se cítila naprosto ztracená v ději. Částečně je to způsobeno nezáživnosti děje, ale také tím, že autor neustále přeskakuje z témata na jiné téma, tudíž je těžké udržet nit.

02.12.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký, ale silný příběh.

30.11.2020 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Během 14 dní jsem přečetla Sůl moře a následně Potrhaná křídla a díky tomu budu asi ke knize kritičtější.
Přečetla jsem všechny její knihy, kromě nejnovější Mlčící fontány. Potrhaná křídla mi z nich přišla nejslabší.
Žádná z postav, natož děj se mi nedostal pod kůži, jen tak plynul po povrchu. Kniha ve mně nevyvolala žádné pocity, příběh hezký, ale chyběla mi tam reálnost, uvěřitelnost.

30.11.2020 3 z 5

Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Duncan MacVean

Některé příběhy mi přišly zvláštní až divné. Věřím, že zážitky ve skutečnosti mohly být vtipné, ale bohužel při čtení ne. Kniha mě místy vyloženě nudila.

30.11.2020 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přiznám se, že do této doby jsem neměla o tragédii, která postihla pasažéry lodi Wilhelm Gustloff, ani ponětí.
Je smutné, že lidé, kteří přežili celou krutou válku, nakonec zahynuli na samém konci války a přitom jim chyběl takový kousíček k přežití.
Kéž by učitelé dějepisu na základních školách do svých osnov zařadili i četbu takových knih, které nás nenásilnou formou seznamují s tím, co se dělo.
Knihu doporučuji!

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh je docela depresivní, ale takový život občas je. A tohle je příběh ze života. Když se daří, tak se daří, a když se něco se*e, tak všechno najednou. Kdo zná, pochopí.
Hvězdičku strhávám za vulgarismy, ale věřím, že tam jsou docela oprávněně, přece jen ve stresu jde často slušná mluva stranou.

23.11.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tohle se snad nedá hodnotit jinak než 5*. Sama mám doma jednoho takového ňuňánka a nedokážu pochopit, kdo dokáže těmhle tvorům, kteří nám dávají celé své srdce, úmyslně a záměrně působit bolest.
Nezbývá, než doufat, že ti, kteří trpí, co nejdříve dojdou na Duhový most.

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Návrat do uzavřené série se často nepovede, ale to naštěstí není případ téhle knihy, protože Balada o ptácích a hadech se neskutečně povedla!!
Příběh mě naprosto vtáhl a pohltil a to do takové míry, až jsem Coriolanovi "fandila" a doufala, že své skrz na skrz zkažené dílo dotáhne do konce. Dokonce !! mě rozčilovaly momenty, kdy to vypadalo, že by se mohl obrátit na dobrou stranu. Nevím, čím to je, ale řekla bych, že to dost vypovídá o nadání a umu paní spisovatelky.

23.11.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

První polovina mě dost bavila, ale to co se s dějem stalo potom... Zmatek, překombinovaný konec. Ze začátku to vypadalo nadějně, bohužel potom se autor nechal asi příliš unést a na knize to je poznat.

23.11.2020 3 z 5

Ne, není to vtipné, je to trapné.

17.11.2020 odpad!