domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Zdravé pomazánky Zdravé pomazánky Kateřina Slabíková

Za mně bohužel zklamání. V knize nenajdete nic, co byste nenašli někde v novinách nebo na internetu.
Recepty se hodně opakují, jednou to je řepa s koprem a lučinou a podruhé řepa s koprem a tvarohem.
Chybí mi obrázky hotových pomazánek, inspiraci na podávání.
Některé kombinace jsou dost zvláštní.
Super by byl taky nějaký popis výsledné chuti nebo doporučení, s čím podávat.
Pár pomazánek vyzkouším, za koupi však kniha nestojí.

01.10.2020 2 z 5

Za mě skvělé! Výborné pro doplnění souvislostí a příběh je 100x zajímavější a zábavnější než např. Nový měsíc.

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

(SPOILER) Pohodový příběh se šťastným koncem, mě se kniha líbila a ráda jsem si přečetla další autorčinu knihu. Ale je pravda, že to není jedna z nejlepších knih, Než jsem tě poznala málo co překoná.

R. U. R. R. U. R. Karel Čapek

Klasika, kterou by měl přečíst každý. Nadčasové dílo.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Zajímal by mě opravdový konec, ale kdo ví, zda se ho dočkáme. Příběh zajímavý, ale místy mi přišel přehnaný, nedomyšlený a nedovysvětlený.

17.09.2020 4 z 5

Billie Eilish: Nepostradatelná kniha pro fanoušky Billie Eilish: Nepostradatelná kniha pro fanoušky Malcolm Croft

Kladně hodnotím velký počet fotek a zajímavé informace. Zpěvačku jsem předtím vůbec neznala, teď už se ale pomalu řadím k jejím fanouškům :)

08.08.2020 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Téme rozhodně zajímavé a nevšední, mně se však celý příběh strašně táhnul a vlastně jsem byla ráda, že už to mám za sebou. Každopádně chválím za závěr, ten se mi líbil nejvíce.

30.07.2020 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pokračování ze života Britt-Marie, kterou jsme měli možnost potkat v knize Babička pozdravuje a omlouvá se.
Nevím, zda bylo hlavním cílem autora na tohle poukázat, ale příběh Britt bych dala přečíst všem (hlavně teda ženám!), kteří svůj život nežijí, ale žijí pro někoho jiného, nemají žádné cíle, koníčky a jejich hlavním smyslem života je starání se o partnera, uklízení a vaření.
Nenechte to dojít tak daleko, zastavte se, zamyslete se, jaké jsou vaše sny a přání a běžte si za nimi!! Muži taky zvládnou navařit a uklidit, i když mnozí úspěšně předstírají opak.

23.07.2020 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Brilantní !!! U Medvědína jsem psala, že jde o jednu z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla a My proti vám se k nim zaslouženě řadí taky.

30.06.2020 5 z 5

Nejdříve jsem přečetla příběh a poté koukla na film. Vzhledem k tomu, že vím, že dílo bylo zfilmováno, jsem čekala, že bude mít trochu více stran. Kdybych věděla, jak je krátké, přečtu si ho už dávno. Ale pozor! To, že má dílo "jen" 48 stran mu rozhodně neubírá na poutavosti, originalitě a kvalitě. Spíše naopak.
Srovnání s filmem - knižní verze u mě vede na plné čáře:)

Nový začátek Nový začátek Nora Roberts

Takže, co k tomu vlastně napsat...
1. Vůbec jsem netušila, že jde o sérii - otevřený konec mě (nemile) překvapil
2. Myslela jsem, že původ pandemie bude spočívat v něčem jiném, než v kouzlech a černé magii - to mi dost vadilo, protože na fantasy prostě nejsem
3. Když už se autorka rozhodla dát cestou fantasy, tak některé části mohla aspoň vysvětlit - můžete čekat plno nezodpovězených otázek

30.06.2020 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Nejlepší díl celé série! Klidně to mohlo ještě pokračovat další knihou, která by více do hloubky rozebírala události posledních 10 kapitol. Takhle to bylo docela useknuté, škoda.

30.06.2020 5 z 5

Je vidět, že i autorku HP baví, s každým dílem přibývá stále více stránek :D

18.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Asi se budu opakovat, ale nemohu dát jinak, než 5/5.

18.05.2020 5 z 5

Abych se představila, je mi 22 a nikdy jsem nečetla žádnou knihu o HP a neviděla ani kousíček jediného dílu. Je to vůbec možné?
A upřímně - neuvěřitelně moc mě to chytlo a ta chvíli před spaním, kdy poslouchám část příběhu a dostávám se do úplně jiného světa, světa kde je možné všechno, mě neskutečně baví!!

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Bylo to dost zajímavé na to, aby mě to donutilo knihu dočíst.

18.05.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

A teď už jen koupit nějaké lepší boty a vyrazit na cestu!
Moc mě bavil autorův humor a pohled na svět, vřele doporučuji!

12.05.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha mě začala bavit až od druhé poloviny, ale než jsem se dostala za druhou polovinu, uběhl skoro rok. Přesto jsem ráda, že jsem to nevzdala a knihu dočetla, jde o krásný příběh, který však skončil jinak, než jsem doufala.

22.04.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Páni! Tahle kniha právem patří mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Bravurně vystavěný příběh, autor jde do hloubky, postavy se vyvíjí s každou kapitolou.
Jdu na druhý díl...

22.04.2020 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Byla to zajímavá sonda do lékařské profese před více než půl stoletím. Mě to celkem bavilo, nejspíš sáhnu i po nějaké další autorově knize :)

22.04.2020 4 z 5