Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

kniha od:

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 4.8 700

Harry Potter (ilustrovaná vydání) série

1. díl >

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015


více info...

Komentáře (134)

Komentáře 134 Recenze 11

alcahanca
alcahanca
26.11.2023 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy - kniha, kterou nebudete číst poprvé. Harryho Pottera jsem četla několikrát, ale toto krásné vydání s kresbami od Jima Kaye poprvé. Ilustrace jsou překrásné, perfektně doplňují děj, který rychle ubíhá. Velmi nostalgický návrat do Bradavic, kde vždy objevím něco nového, co jsem už zapomněla. A proto hurá na další ilustrovaný díl.

Kate3003
Kate3003
23.11.2023 5 z 5

Příběh Harryho Pottera jsem četla už po několikáte a opět jsem si ho užila. Příběh znám jako své boty, protože kromě té knižní verze jsem asi milionkrát viděla tu filmovou a i přestože neobsahuje úplně všechny scény tta hlavní linka je zachována.
Toto vydání mě stejně jako většinu zaujalo krásnými ilustracemi. Celkové zpracování knihy je úžasné, protože nejen že je doplněna o ilustrace oblíbených postav,ale každá strana je velmi povedeně graficky zpracována. Trošku už pokulhává rozložení textu na jednotlivých stránkách. Přijde mi totiž že si nikdo moc nelámal hlavu změnou formátu a zachoval text tak jak byl použit ve vydání bez ilustrací. Proto jsou některé řádky zvláštně useknuté.
Ilustrace od Jimma Kaye jsou opravdu nádherné i když někdy se úplně nesetkávají s mou představou o postavě. Uznávám, že za ty roky co sleduju filmy je mé vnímání ovlivněno hereckým obsazením, ale přesto bych si třeba školníka Filtche představila trošku jinak. Možná i Hagrida, který by měl mít dle mé představy trošičku jiný výraz tváře. Hermiona je zde naopak zachycena věrněji knižnímu popisu než jak ji představuje film (I když bych si pro film nedovedla představit nikoho lepšího a jeho obsazení je skvělé).


KarolK.
KarolK.
25.10.2023 5 z 5

Tak jsem se opět po čase vrátila do Bradavic a to v doprovodu nádherných ilustrací Jima Kaye. Krásný zážitek.

Ayla767
Ayla767
20.09.2023 5 z 5

Jsem okouzlena tímto ilustrovaným vydáním :-o .
Harryho Pottera jsme poznali v sérii britsko-amerických filmů spisovatelky J. K. Rowlingové.

Seznámili jsme se Harrym Potterem, který se přes počáteční odpor tety a strýce stal studentem školy čar a kouzel v Bradavicích .

Ve vlaku se seznámil s Ronem Weasleyem, Hermionou Granrerovou a nesmíme zapomenout na jejich spolužáka Draco Malfoye.

Kouzelný je i překlad do češtiny, už jen názvy kouzelnických kolejí Nebelvír, Zmiozel, Havraspár a Mrzimor.

Vážený profesor Albus Brumbál a můj oblíbený Severus Snape :-).

Příběh Harryho a jeho kamarádů je pohádkový pouze v příbězích
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár.Věřím, že toto ilustrované vydání bude v budoucnu milou vzpomínkou na babičku, prababičku a možná i na praprababičku :-).

puczmeloun
puczmeloun
23.06.2023 5 z 5

Krása. Ty obrázky, ty vzpomínky. A až mě po dlouhých letech od prvního přečtení překvapuje, jak je tahle pohádka od začátku vtipná a zároveň drsná. Ano, pořád beru to, že je to kniha pro menší čtenáře a v některých momentech bych měl poznámky k ději a jeho menším nelogičnostem, představivost autorky a celý kouzelnický svět mě ale dokáže natolik vtáhnout (ano, pořád...), že nekriticky zařazuji do poličky doporučovaných a vrhám se do druhého dílu...

jitka_dankova
jitka_dankova
08.04.2023 5 z 5

Nádherné ilustrované vydání klasiky pro dětské čtenáře. Po dvaceti letech jsem si znovu užila tento krásný příběh, kdy mi ho tentokrát četl můj devítiletý syn. Vždycky jsem si říkala, že Harryho Pottera mu dám číst až ve věku hlavního hrdiny, tj. v jedenácti letech. Jenže tenhle příběh pohltil spolužáky v jeho třídě, už jim ho začala číst i učitelka (ale nedočetla) a nakonec se syn dostal i k filmům. Je neuvěřitelné, že tento příběh stále žije s dětmi a vyhledávají ho. Počkat se čtením až do jedenácti let by bylo nemožné.
Pro dítě, které je ve třetí třídě, je v knize stále ještě opravdu hodně textu. Obrázky jsou sice překrásné a tak atmosférické, ale ilustrátor s nimi šetřil a nejsou úplně na každé stránce. Aby toho na syna nebylo tak moc, pouštěli jsme některé kapitoly jako audioknihu. Příběh syna nadchnul, porovnával si text s filmem, který už viděl, porovnával kresby, byl nadšený z toho, co všechno Harry prožil a užíval si vtipné komentáře dvojčat Weasleových. A rozhodně chce co nejdříve číst další díl. Jde zatím o nejobsáhlejší knihu, kterou ve svém věku dokázal přečíst, a čtení tohoto příběhu ho vážně chytlo.

Snoopi
Snoopi
06.03.2023 5 z 5

Můj návrat ke starým dobrým proslulým hrdinům... a jsem moc ráda, že k umocnění celého zážitku jsem navíc zvolila i skvělé vydání s nádhernými ilustracemi.
Říká se, že dvakrát do téže řeky nevstoupíme: u většiny knih to tak skutečně je, neboť s narůstajícími roky a zkušenostmi nám při každém čtení nabízejí zcela jiný potenciál. Existují však i takové, které jako by čas zvláštním způsobem "konzervovaly": jejich svět zůstává neměnný a my si tak i po letech můžeme dovolit luxus stejných prožitků, jaké jsme cítili při prvním čtení. Harryho Pottera bych - spolu s jinými knihami pro děti a mládež - směle zařadila do druhé skupiny.
Když jsem se k této sérii před pár lety dostala, nečekala jsem od ní vlastně nic. Pouze mne zajímalo, "co na tom Potterovi všichni tak mají": čím to je, že si získal srdce miliónů čtenářů, že se na něj pějí takové ódy, že se z něj stal doslova kult... Vrtalo mi hlavou, jakým zázrakem ke čtení přivedl i zaryté odpůrce, a proč se čtenáři nejen z naší knihovny doslova rvou o nově vycházející díly, které hned jdou z ruky do ruky... Takže i já nakonec hrábla po prvním díle - a byla jsem dočista ztracená :-) V té době také už v kinech běžel i první natočený film, což mi poněkud "ulehčilo práci", neboť jsem k postavám mohla přiřadit konkrétní obličeje. A u knih též zůstalo: další díly jsem již vidět nepotřebovala.
Nejsem přímo zapálený fanoušek, který by si domov vyzdobil vším, co jen vzdáleně připomíná svět Harryho Pottera. Ale ze čtení mám moc dobrý, ba velmi příjemný pocit :-)
Kniha toho nabízí spoustu: poměrně napínavý příběh s mnoha nečekanými zvraty, vystavěný na pevném základu a odehrávající se v atraktivních kulisách kouzelnické školy. Zabývá se tématy jako síla přátelství, víra v dobro a věčný souboj dobra a zla. Zároveň je oslavou nezlomného charakteru a jistých mravních zásad, takže mírnému moralizování se neubráníme. Samotný příběh je dnes již notoricky známý svým filmovým zpracováním, ale čtenářům, kteří se na Pottera vrhají poprvé, zajisté nabídne četné překvapující momenty. Nezbývá než ocenit autorčinu skvělou práci s napětím a obdivovat značnou míru její fantazie. Šikovně a naprosto nenásilně propojila svět ryze současný s tím pohádkovým /mudlové, čarodějové, magie, draci, jednorožci, duchové, trollové/, jenž navíc obohatila o velmi originální prvky /hra famfrpál/, a přidala i zajímavé relikvie /Kámen mudrců, Elixír života, neviditelný plášť, tříhlavý pes/. Aby toho nebylo málo, líčení mnohdy příjemně okořenila decentním a vlídným humorem. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout i povedenou práci překladatele, díky němuž jsme objevili spoustu zvláštních novotvarů a pojmenování /zlatonka, Zmijozel, Nebelvír, Havraspár.../ Osobně mě velmi okouzlil i jazyk a užití neotřelých výrazů a přirovnání jako např. "tvrdolící" děvče, "spratkový" kožich, "vypadal jako zpuchřelý ořech", atd.
Snad jen postavy se v rámci děje jeví jako lehce typizované, neboť každá z nich má v textu svou funkci. Nechybí tedy šprtka, věčný smolař, namyšlený záškodník, pan důležitý, ba ani outsider s nečekanými schopnostmi - však už víte, o kom se mluví :-)
Nakonec se nijak nedivím boomu, který kniha vyvolala. Je nadčasová - řeší se v ní témata, která budou aktuální stále: osiřelost, šikana, hledání vlastní identity a sebe sama... ovšem spolu s tím se zde objevuje problém skrytý, leč daleko závažnější: jakási "rasová nadřazenost" dětí z "čistokrevných" kouzelnických rodin.
Čtení mi evokovalo film "Muži v černém", kdy jednotka zvláštního týmu "šikovně likviduje" jakékoliv důkazy a zmínky o mimozemšťanech, jejichž výskyt měl zůstat v utajení: v Harry Potterovi se takto v lidském světě popírá existence čarodějů. Zároveň se mi vybavila kniha "Tajemství 13. nástupiště": tematicky jsou si velmi podobné a není zcela od věci myšlenka, že Rowlingovou hodně inspirovala. Akorát u Pottera je naprosto jasné, že půjde o sérii: kniha působí jako uzavřená epizoda daleko většího celku.
Jsem ráda, že jsem si toto malé "retro" dovolila a znovu se tak ponořila do kouzel prvního dílu: těším se, až přelouskám všechny ostatní díly.

Hania932
Hania932
05.03.2023 5 z 5

Harry Potter je sám o sobě skvělý, ale ilustrace tomu dodaly zase o něco víc! Nádherné čtení.

Booky84
Booky84
05.02.2023 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po ilustrované verzi a kniha je prostě stále úžasná, čtivá, napínavá jako při prvním čtení a ilustrace můj pocit ještě umocňují.

popeluška
popeluška
20.01.2023 5 z 5

Krásně jsem se u knihy odreagovala. A ilustrované vydání tak to byla třešnička na dortu :-) Maximálně jsem si čtení užila.

trudoš
trudoš
28.12.2022 5 z 5

Využil jsem ilustrovaného vydání a začal číst Harryho Pottera společně s dětmi po dvaceti letech znovu. Přes všechnu kritiku, jež se na bedra autorky za ty roky snesla, musím říct, že to pořád funguje dokonale. Obrázky Jima Kaye tomu samozřejmě dodávají kouzelný šmrnc, sympatičtější o to víc, že umělec nejde primárně po šabloně vytvořené filmy. Má vlastní hlavu a vlastní fantazii, díky čemuž celé předčítání získalo maličko jiný rozměr i pro mě, dospělého fanouška, který moc dobře věděl, do čeho jde.
Každopádně reakce dětí byly vesměs pozitivní. Nespustilo se u nich davové šílenství, jako před dvěma dekádami po celém světě, ale rozhodně je to jedna z knih, která jim uvízla v hlavě. J. K. Rowlingová se soustředí hlavně na to, aby se pořád něco dělo, přičemž napětí stupňuje postupným odhalováním celého toho svého čarodějného světa. A povedlo se jí to na jedničku. Takže děcka neustále zajímá, co bude dál, pročež jsem musel kasičce pustit žilou a pořídit i další knihy v této vypečené edici.

bobulaL
bobulaL
28.11.2022 5 z 5

Ano, přiznám se, jsem fanda filmového Harryho. Kolikrát jsem ho viděla? Nevím, prsty jedné ruky nestačí. Ježíšek přinášel synovi každý rok nové ilustrované vydání. A já až letos na podzim usedla s prvním dílem pod deku, ponořila se do kouzelného světa Bradavic a musím přiznat, že jsem zůstala v němém úžasu! Fantazie jede na plné obrátky, ilustrace děj fantasticky doplňují. Dnes otevírám třetí pokračování a těším se jako malé dítě na cukrovou vatu :)

Leniii
Leniii
01.11.2022 5 z 5

Příběh Harryho Pottera doplněný krásnými ilustracemi, které doplňují celý příběh.

Vjeerus
Vjeerus
31.10.2022 5 z 5

Čtení po sto padesáté a stále to miluju.
Jasně, čím jsem starší (a mám víc načteno), tím víc vidím díry v příběhu, obzvláště pak velmi strohý sloh s neustálým opakováním jmen nebo v podstatě půlka knihy téměř o ničem, protože do Bradavic se dostaneme až v polovině knihy.
Ale všechny tyhle nedostatky stírá moje duše dítěte, která stále čeká na svůj dopis. A než dorazí, nezbývá mi nic jiného, než si užívat neskutečně originální příběh s pořádnou dávkou napětí, překvapení a objevování spolu s přáteli, které konečně hlavní hrdina získá.
A třešnička na dortu je to krásné ilustrované vydání, které jsem si musela pořídit k mé staré sérii. Těším se, až mé děti budou spolu se mnou obdivovat ty úžasné ilustrace.

Lienilda
Lienilda
05.10.2022 5 z 5

Čteno poněkolikaté v životě. Moje původní knihy už jsou docela ohmatané a flekate a utrpěly pár ran, když jsem je před 20 lety začala půjčovat přátelům, kteří ještě svět HP neznali. Postupně si kupuji knihy s ilustracemi od Jim Kaye a tak moje sbírka postupně narůstá a tyto si budu strážit jako oko v hlavě.

Musím uznat, že ilustrace jsou prostě nádherné a skvěle doplňují příběh, protože Hermiona a Ron jsou nakresleni spíše tak, jak je popisuje Rowlingová než jak je známe z filmů. Těším se na další 3 knihy. Pátý díl by měl být vydán v průběhu listopadu.

Sybelle
Sybelle
17.08.2022 4 z 5

Příběh Harryho Pottera doprovázený krásnou grafikou získává trochu jiný rozměr.
Znám hlavně filmy a dokud jsem si nepřečetla znovu knihu, neuvědomila jsem si kolik drobných rozdílů mezi nimi je.
Například Neville má v knize trochu více prostoru. Ale jsou to jen drobnosti a líbí se mi obě zpracování. Toto vydání potěší každého fanouška i nové čtenáře. Má jen jednu nevýhodu, velikost. Není to kniha, kterou si vezmete například do vlaku.

Astridka
Astridka
22.05.2022 5 z 5

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

markulina711
markulina711
06.04.2022 5 z 5

Mě tahle mánie minula, když vyšel Harry poprvé končila jsem gympl. Pamatuju, že od pohledu byly ty knihy nevábné - tlusté, rády se rozvalovaly a ilustrace byla jen na deskách. Teď po letech jsem Harrymu dala ještě šanci. Dětem jsem pořídila ilustrované vydání. Četli jsme před spaním a byli jsme nadšení všichni. Krásná kniha.

Nora759
Nora759
24.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha!

Kulda1981
Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ač již dlouho nejsem dítě, moc se mi líbila. Chápu, proč je to takový fenomén.

marti7729
marti7729
14.01.2022

Miluju kouzelný svět Harryho Pottera. Poprvé jsem se k Harrymu dostala pomocí filmu a řadím se ke generaci, která na Harry Potterovi vyrůstala, takže zákonitě miluju celou sérii. Knihy jsem četla asi až v 17 letech a uchvátily mě daleko více než film. Dnes mi je 31 let a když to člověk čte, vůbec to není stejné jako právě v pubertě. Když člověk dospěje začne do toho trochu víc šťourat a analyzovat každý detail. Je to moc zajímavé čtení. S odstupem času musím říct, že ty knihy jsou opravdu bravurně napsané a čtou se samy. Příběh utíká úplně sám. Tohle ilustrované vydání je navíc boží, milují ho i mé děti, které jsou na sérii zatím malé, už se těším až jim knihu ukážu, ikdyž mám takový pocit, že ti kdo s tím úplně nevyrůstali, tak nejsou tak s příběhem hluboce spjati jako má generace. Top hláška z knihy "V neděli pošta nechodí"

MartaTkanička
MartaTkanička
23.11.2021 4 z 5

Krásná kniha s nádhernými ilustracemi .Musím,ale přiznat že další díly se mi líbili víc.

ElikaS
ElikaS
13.10.2021 5 z 5

Harry Potter je moje srdcovka a jsem moc ráda, že jsme se k němu se synem konečně pomalu propracovali, a to prostřednictvím ilustrovaného vydání, které je prostě nádherné! A i když v necelých 6 letech, ještě syn určitě nepochopil všechny souvislosti a odkazy, příběh si moc užil a hned otravoval, jestli to můžeme číst ještě jednou nebo jestli je další díl. A tohle je na té knížce úplně úžasné - miluji ji jako dospělá a zamiloval se do ní i šestiletý syn. Tohle moc knížek nedokáže.

Páájinka
Páájinka
04.05.2021 5 z 5

Nádherné ilustrace.

AnnieR.
AnnieR.
23.04.2021 5 z 5

Harry Potter je prostě Harry Potter. Nemám co k tomu víc dodat. Srdcovka :)

Litocha
Litocha
21.04.2021 5 z 5

Harryho jsem poprvé četla jako čerstvě dospělá a v době, kdy kolem něj ještě nepropuklo šílenství (rozebírali jsme ho na semináři z dětské literatury), takže mě nesvazovala přehnaná očekávání. Přestože jsem už nebyla dítě, kniha si mě okamžitě namotala a pak už jsem netrpělivě vyhlížela každý další díl.
Od té doby jsem ji četla několikrát, pokaždé s potěšením. V současnosti pozoruji, jak si Harry získává další generaci čtenářů. Dodnes se mi líbí čtivost, barvitý jazyk, promyšlenost čarodějného světa a chytře napsané postavy (snad jen Harryho příbuzní se svými výhradně zápornými vlastnostmi zbytečně blíží karikatuře), promyšlené střídání napínavých a klidnějších pasáží.
Rowlingová se Harrym uvedla jako velmi šikovná spisovatelka (až se nechce věřit, že se jedná o prvotinu). Kolik autorů se může pochlubit tím, že vytvořili žánrové stereotypy?
Nedávno jsem se zájmem přečetla rozhovor s Vladimírem Medkem (ten by mimochodem za překlad zasloužil metál). V jednom s ním ale nesouhlasím. Podle něj je úspěch knih daný především chytrým a masivním marketingem. Já jsem přesvědčena, že kniha je kvalitní sama o sobě a není to jen reklamou nafouknutá bublina. Mně (i jako dospělé a i při opakovaném čtení) přináší potěšení jako málokterá dětská kniha. A i když první díl nepovažuji za nejvydařenější z celé série, pořád si pohodlně pět hvězdiček zajistí.

Mrs.Depp
Mrs.Depp
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Už i na mě došlo a zamilovala jsem si pohádkové prostředí Školy čar a kouzel v Bradavicích. Filmům o Harry Potterovi jsem se pokoušela dát šanci už snad 10x a přestože jsou opravdu nádherné, vždy jsem to po jednom, maximálně po dvou dílech vzdala, takže i když to zní neuvěřitelně, pořád i v dnešní době existuje někdo jako já, kdo neví, jak se celý příběh bude vyvíjet ani jak to všechno dopadne. O to více mě to začalo bavit. Po přečtení knížky jsem ale rozhodnutá podívat se na všechny díly a pak i na Fantastická zvířata. A jednou snad přečtu celou sérii :) Za mě je to ideální čtení na poklidné předvánoční podvečery :).
Zatímco u filmu, který je dost dlouhý mi dělalo potíže udržet po celou dobu pozornost a brzy jsem měla potíže se v příběhu orientovat, u knížky to bylo naopak.
Zpříjemnila jsem si s ní několik dní a večerů.
S Harrym, Ronem a Hermionou, ale i se všemi dalšími postavami jsem prožívala jejich příběh od začátku až do konce. Bylo mi líto Harryho, když ho trápili Dursleyovi, prožívala jsem s ním jeho cestu do Bradavic a seznámení s novými přáteli, spolužáky a učiteli. Konečně jsem pochopila pravidla Famfrpálu a radovala se s nimi když všechno nakonec dobře dopadlo. A hlavně jsem si užívala všechny ty drobnosti, které vytvářely atmosféru kouzelnické školy.
Tento příběh je jedním slovem KOUZELNÝ. Věřím a moc se těším, že pokud se mi někdy poštěstí stát se mámou, knížky o Harrym Potterovi budu číst svému dítěti klidně stále dokola a pořád mě to bude bavit.

Knihomollla
Knihomollla
23.03.2021 5 z 5

Před touto knihou jsem Harryho Pottera neměla ráda. Nevím proč, ale asi mi to způsobily filmy. A proč jsem se tedy vůbec knihu rozhodla číst? Má to jeden prostý důvod. Chtěla jsem zjistit, či je pro mě Harry Potter opravdu tabu, nebo za to může film. A mohl za to film. A teď mi je líto, že jsem se kvůli filmu vyhýbala knížce. Proto všem, kdo nechtějí Harryho Pottera číst jen kvůli filmu vzkazuji: Zkuste to!! Uvidíte, že je to skvělá knížka do které se začtete a dáte jí plný počet hvězdiček. No a pokud ne, tak alespoň víte, že to opravdu není váš šálek čaje či kávy.

Lucynell
Lucynell
15.03.2021 5 z 5

J. K. Rowling vymyslela skvělý příběh z kouzelnického světa, který je čtivý a lidi baví, ať už knižní či filmové zpracování se mi líbí.

Falda
Falda
14.03.2021 5 z 5

Po dloooouhé době opět přečteno. V dospělosti to člověk vnímá již trochu jinak, ale bylo krásné ponořit se do jiného světa. Ilustrované vydání je opravdu nádherné. Příběh samozřejmě taky. Je zde sice několik nesrovnalostí, ale tento kouzelnický svět je ten nejlepší. Skvěle se to četlo!

Štítky knihy

kouzla čarodějové fantasy

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) je v

Právě čtených30x
Přečtených1 012x
Čtenářské výzvě228x
Doporučených90x
Knihotéce451x
Chystám se číst57x
Chci si koupit48x
dalších seznamech5x