Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 5 747 139

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015

TaLu
30.01.2019

Čas je zvláštní. Přijde mi to nedávno, kdy odstartovalo ve světě putování s Harry Potterem. Živě si vzpomínám na fronty před knihkupectvími, když vycházel další díl. Náš syn doslova rostl s Harrym. Ono to vydání jedné knihy do roka, kdy i čtenář byl opět o rok starší, bylo naprosto geniální. Jak já bych přála současným čtenářům, aby to mohli zažívat také, ale to jde jen poprvé.
I tak můžeme tak trochu závidět někomu, kdo svět Bradavic objevuje prvně.
Fantazie vykresluje první podobu úplně nového světa.
Na premiéry filmů jsme jezdívali namačkaní v autě do vzdáleného krajského města a celou cestu zpět rozebírali klady a zápory v porovnávání filmů a knih.
Nu a teď jsem si nadělila opět takovou "první radost" - otevřela jsem ilustrované vydání knihy. Jim Kay nám ukazuje, jak to vše vidí on. A mně se moc líbí, co vidím já.
Třeba dvojstrana Atlas trollů nemá chybu !
Až budu jednou číst tuto knihu vnoučatům, myslím, že ilustrace budou velkým přínosem.

Tess666
21.06.2018 5 z 5

Tak tohle je prvni dil co sem cetla pouze v originale... Ale super... Stejne jako vsechny ostatni

qydko
18.06.2018 5 z 5

Miluju ty ilustrace. Harry v této verzi je ještě o level lepší.

JajaCZ
12.06.2018

Jednoducho moja srdcovka. Návrat do čias, kedy som zatvorená v izbe hltala Harryho Pottera, ma veľmi potešil. Viac som si uvedomila jednoduchosť jazyka akým je kniha písaná, ale vzhľadom na to, akej vekovej kategórii je kniha určená, je úplne v poriadku.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Věřte tomu nebo ne, ale poprvé jsem ,,Harryho Pottera" četla ve svých 13-ti letech v roce 2017 v tomto TOP ilustrovaném vydání! Samozřejmě filmy jsem viděla už od svých cca 4 let. Ale musím uznat, že knihy jsou daleko lepší než zfilmované zpracování. Zatím mám přečtené jen tyto 3 ilustrované díly a čekám až vyjde na podzim 2018 4. ilustrovaný díl. Mohu jen a jen DOPORUČIT! Prostě ,,Harry" je ,,Harry".✌️

novina
05.01.2018 5 z 5

Filmové zpracování jsem viděla několikrát - o to více mě lákala kniha. Četla jsem ji jedním dechem. Neobyčejný příběh o přátelství, odvaze a pohádkovém světě v Bradavicích. Ilustrace příběh skvěle doplnily. Kniha je opravdovým skvostem.

Dalamar
03.01.2018 5 z 5

Díky svým dětem jsem i já nezůstal nepolíben tímto kouzelným světem jež paní Rowlingová vytvořila. Dlouhou dobu to pro mě ovšem byla jen filmová zábava. Když nakladatelství Albatros vydalo ilustrované vydaní této knihy, nemohl jsem odolat a pro své ratolesti knihu zakoupil. Kresba Jima Kay je nádherná a skvěle dotváří atmosféru světa Harryho Pottera. Je pro mě vždy radostí otočit stránku a kochat se kouzelnými ilustracemi. Celkové zpracování knihy je špičkové a žádná strana této knihy není stejná a minimálně texturou podkladu textu se liší, což ale nijak nevadí při čtení. Jsem rád, že moje děti mají Harryho rádi a jak tak mám skvělou záminku tyto ilustrované vydání kupovat :-)

ReniHan
01.01.2018 5 z 5

Ta ilustrace byla jedním slovem úchvatná

helusa2
29.12.2017 5 z 5

To je tak krááásnééé vydání!!! Přinesl mi jej Ježíšek, tak jsem se dala opět do čtení celé série... popáté... :-D V tomto provedení dostává příběh opět další rozměr - já Harryho prostě MILUJI :-)

Petra17
29.12.2017

Pro mne srdcová záležitost. Čtení Harryho mě vnáší do kouzelného světa a zapomínám na realitu. A to se někdy velmi hodí :) Děkuji ježíškovi za ilustrované vydání, které je prostě nádherné :)

Beatrisie
22.10.2017

Krásně provedené:)

Beatrisie
09.10.2017

Moc krásně udělaná knížka :)

ajla5
31.07.2017 4 z 5

Harry Potter! A to ji čtu poprvé.

planet129
06.07.2017 5 z 5

Harryho Pottera jsem nikdy nečetla a nejradši bych si dala facku, že jsem se do těchto knih nepustila již dříve. Je to opravdu skvělá kniha! A ty ilustrace jsou prostě božské...

Veronika33
24.06.2017 5 z 5

Úžasná klasika obohatená o krásne ilustrácie. Opäť som si ju užila. Srdcovka!!!!

evca7271
07.04.2017 5 z 5

Me se Harry moc libil bez ilustrace,ale tohle je jeste lepsi

Pafka643
04.04.2017

Počátek mé nejoblíbenější fantasy serie v novém kabátku.

Nyní vám při čtení vévodí nespošet ilustrací. Každá vypadá zcela jinak, ale všechny jsou úžasné. Na jednu stranu sice můžou obrázky v knihách krapet přiškrtit vaši fantazii při čtení. na druhou stranu mi přijdou hodně příhodné právě pro serii Harryho Pottera. Zvlášť, když jsou tak moc pěkné :)
DOPORUČUJI
PS: Také patřím k těm smolařům, jejihž dopis z Bradavic se někde cestou vytratil :/

Rose88
12.02.2017 5 z 5

Vážně nádherná kniha. Celé ty roky se mi nějakým záhadným způsobem dařilo této slavné sbírce knih o čarodějnickém učni úspěšně vyhýbat. Jsem vážně ráda, že se mi toto "prokletí" konečně podařilo zlomit, protože mi paní Rowlingová dopřála naprosto jedinečný dvoudenní zážitek. Všechno dohromady dokonce i podivný formát knihy, který mi z počátku od koupě spíše odrazoval, spolu s opravdu překrásnými ilustracemi a správně zvolenými slovy u mě vyvolal naprosto jedinečný a opravdu nádherný literární prožitek. Takhle krásně jsem se už dlouho neuvolnila a knihu si jednoduše vychutnala s radostí v srdci.
Já říkám díky sai Rowlingová :-)

Nixa
05.01.2017 5 z 5

Harry je moje srdcovka. Doma mám všechny klasické díly a i tyhle ilustrované si chci postupně pořídit. Ty ilustrace jsou nádherné a dotváří k příběhu úplně magickou atmosféru :)

sarinna
08.12.2016 5 z 5

Nelze hodnotit jinak než plným počtem. Kouzelný příběh spolu s krásnými ilustracemi tvoří dokonalou kombinaci.

kouzla čarodějové fantasy

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) je v