Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309296/big_harry-potter-a-tajemna-komnata-L4U-309296.jpg 4.7231
Série:

Harry Potter (ilustrovaná vydání) 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Harry Potter and the Chamber of Secrets: Illustrated Edition, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)

Adele02
22. dubna

Některé knihy prostě můžete číst pořád dokola a vždycky vás něčím překvapí. A je fakt, že Tajemná komnata je nejmíň záživná z celé série, pokud to tak vůbec jde říct, ale copak tomu nejde dát pět hvězdiček, když pokaždé, když tu knihu otevřu, se cítím, jako bych potkala přítele?

Booky84
12. února

Nádherné ilustrované vydání, díky kterému je čtení ještě větším zážitkem. I jen barva stran dokáže vyvolat pocity. Dobby je roztomilý a fénix mě zaujal ještě více, akorát těch pavouků bylo opravdu hodně. :-)


oolinkaa
10. února

Poprvé čtu HP v tomto ilustrovaném vydání. Obrázky mi moc k příběhu nesedí , ilustrace se mi nelibi, další díly budu raději číst opět v klasickém bezobrazkovem provedení .. i format knihy je pro mě nepraktický. každopádně pro mě asi nejhorší díl, Lockhard mě neskutečně štval , nemám ho ráda a kapitoly s ním bylo jedno velké utrpení . Jediný Dobby mě zachraňoval

Sybelle
02. ledna

Harry Potter je v ilustrované verzi trochu jiný zážitek. I když ne moc přenosný. V knize jsou drobné rozdíly oproti filmu. Konkrétně jedna scéna by ve filmu mohla být zajímavá, ale chápu, že nebyla tak důležitá. Příběh je v podstatě jednoduchý, ale v kombinaci postav a prostředí se mi líbí. I když je určen pro mladší čtenáře (aspoň první dva díly). Asi nemá cenu knihu více rozebírat vzhledem k její proslulosti. Už se těším na další díl v této podobě.

Vjeerus
01. ledna

Přemýšlím, zda má cenu hodnotit. Chyby vidím, je jich dost. Oproti prvnímu dílu došlo k velkému posunu co se týká slohu a celkové kadenci příběhu. Stále to není dokonalé a opravdu je v příběhu hodně hluchých míst, kdy se hrdinové hrabou v knížkách a nebo se plácají ve svých téměř až nesmyslných domněnkách.
Přesto u mě HP bude stále jeden z nejlepších příběhů, ke kterým se budu vracet a budu ho cpát i svým dětem. Je to srdcovka.
Druhý díl si stále uchovává pohadkovější ráz, který je přetržen jednou či dvěma drsnějšími kapitolami, ale nic, co by děti nepřežili, kort když na konci je zlo potrestáno. Několik zel :)

efka.saf
13.12.2022

Harry Potter je můj velký čtenářský dluh. Nikdy jsem jej nečetla, ale vždycky mě to vlastně lákalo. Kouzelnický svět, který autorka stvořila, mě od začátku fascinoval, ale nikdy nepřišel ten správný kopanec, který by mě přiměl vzít knihy a číst. Nakonec se ale objevil Jim Kay a nakopl mě takovou silou, že už nešlo dál vzdorovat. Jelikož první a druhý díl znám z filmu, zhřešila jsem a začla druhým dílem, který byl k dispozici.
No a výsledek? Úžasně jsem si to užila! Bylo to zábavné, napínavé, prostředí atraktivní a autorčina fantazie mě moc bavila. No a ilustrace? Mňam! Ty z knihy udělaly dokonale vyvážený ohňostroj chutí, který explodoval s každou další stránkou. Oči tancovaly, hlava se bavila a duše se radovala. Těším se, až se celou ságou prokoušu. A co půjde, vezmu pěkně s obrázkama :⁠-⁠).

PS: A proč jenom 4 hvězdy? No... Je třeba nechat si trochu rezervu ;⁠-⁠). Ale až budu mít s čím srovnávat, klidně dám plnou palbu.

markulina711
28.11.2022

Dobby dostal ponožku a Voldemort na držku. Děti byli spokojené, dobro zvítězilo,nadchly je ilustrace. A já to konečně poprvé přečetla. Musím přiznat, že kniha se mi líbila daleko víc než film.

Radkas87
02.11.2022

Pribeh HP miluju od detstvi a tohle vydani s ilustracemi je proste krasne.

1