Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání)

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309296/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-L4U-309296.jpg 5 320 38

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets: Illustrated Edition , 2016

KatieWolfLover
25.11.2020 5 z 5

Ani nevím co napsat, neboť legendární sérii o Harrym zná snad každý. Druhý díl se svou kvalitou nikterak neliší od ostatních dílů, je od začátku do konce napěchovaný tajemstvími a záhadami, které naši protagonisti řeší a nechybí ani akční finále, které nám prozradí další klíče k celé sériové lince. Plusy v tajemné komnatě je za mě nový egoistický učitel obrany proti černé magie, jemuž se budete smát či vzdychat nad jeho hloupostí, je nám přiblížena rodina Weasleových, v čele s malou Ginny nastupující do prvního ročníku a záhadná zkamenění a útoky na mudly, ale to bych už předbíhala...

Pokud jste se do této série ještě neponořili, hned teď byste to povinně měli udělat, neboť Harryho Pottera by si za mě měl alespoň zkusit přečíst každý.

Wasdy
02.09.2020 4 z 5

Tato kniha byla podle mého jedna z nejhorších v celé sérii.

bonbonek
01.08.2020 5 z 5

kniha byla suprová, měla jsem ji z knihovny na měsíc přečetla jsem ji jednou, týden ležela v knihovničce a potom jsem ji četla znovu, což už jsem nestihla:(( Byly v ní krááásné ilustrace, a z knihy jsem se přiučila mnoho nových slov. Taky tam nepopisuje tolik Harryho pocity jako třeba v té neilustrované verzi. Bavila mě natolik že bych si ji klidně koupila a třeba dvakrát do roka ji přečetla:))) Knihu na 100% doporučuju!!

DanulkaHP
24.01.2020 5 z 5

Doporučuji, krásná kniha plná obrázků, bude se líbit i dětem.

karolina5333
28.10.2019 5 z 5

Nádherné ilustrace, skvělý až dojemný příběh, který se mi líbil snad ještě víc než v prvním díle. Perfektní útěk z reality!

TaLu
30.01.2019

Mám velkou radost, že jsem si koupila ilustrované vydání. Jim Kay nám nebere naše vnímání světa, které jsme získali čtením knihy i zhlédnutím filmu. On to vnímání podtrhuje. Ano - Dobdy vypadá trochu jinak, ale zároveň je důvěrně známým. Celkovou atmosféru umocňuje barevné rozlišení stran. Jsem nadšená a velmi se těším, až jednou z této knihy budu číst vnukům. Až se jim poprvé otevře svět fantazie - svět Bradavic a přátel, kteří v něm žijí. Harry na ilustracích, letící na koštěti, je skutečně ještě "malým klukem", jsem moc zvědavá, jak si ilustrátor poradí s jeho bouřlivým dospíváním.

novina
15.11.2018 5 z 5

Opět skvěle propracovaný příběh, kterému nic nechybí. Odvaha, přátelství, naděje, všeho je v knize dostatek. Fantazie autorky je neskutečná stejně jako ilustrace Jima Kaye.

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Jak už jsem psala v komentáři pod 1. dílem, ,,Harry Potter" je TOP fantasy knižní série pro děti, mládež i dospělé. A ještě k tomu, když Vám čtení zpříjemní propracované a úplně úžasné ilustrace od Jima Kaye! Doporučuji!

helusa2
20.01.2018 5 z 5

Jednoduše - úúúúžasné!!! Po tolikáté to čtu a vždy najdu něco obohacujícího!!! Teď k tomu přispěly ty nádherné ilustrace... Krása a šlechetnost :-)

Dalamar
03.01.2018 5 z 5

Druhý díl ilustrované verze světa Harryho Pottera. Jim Kay opět na stránkách této knihy čaruje a je to pro mne požitek knihu předčítat svým dětem. Ačkoliv děj knihy znám z filmového zpracování, přeci jen v knize se objevují detaily, které se do filmu nevešly a za to jsem velice rád. Opět luxusní zpracování od Albatrosu, kterému se v tomto případě nedá nic vytknout. Přiznám se, že v tomto případě se nemohu dočkat až naší společnou knihovnu budou zdobit všechny díly této ilustrované edice.

Beatrisie
22.10.2017 5 z 5

Úžasné:)

ajla5
01.08.2017 4 z 5

Už se těším na další.

Pafka643
13.05.2017

Poměrně často slýchávám, že Tajemná komnata patří k těm slabším dobrodružstvím brýlatého čaroděje. Oproti pohádkovému Kameni mudrců zde vystrkuje růžky temnější a záhadnější zápletka. Druhý díl tak nastiňuje, jakým směrem se série vydá v dalších pokračováních. Stojí někde na pomezí té pohádky, která dobyla svět a dospělejším nádechem, kterým srší pozdější díly.

Harry, Ron a Hermiona již nejsou naivní prváčci, ale ani ostřílení čarodějové. Směle se pouštějí do nového dobrodružství, a to bez ohledu na to, že nynější hrozba se tváří hrozivěji a smrtonostněji.

Nejkrásnější je na celém univesu to, jak do sebe všechno krásně zapadá. Postavy se vyvýjeji, a některé věci pochopíte až po dočtení Relikvií smrti. Dalším výrazným plusem je pro mě fakt, že série stárne s vámi. Tajmená komnata na mě působí, jako skvělé pokračováni. Osobně si neumím představit, jak jinak by měla být napsána.

Nedávno se mi dostalo do ruky nové vydání s ilustracemi Jima Kaye. Opět smekám před jeho bravurními schopnostmi. Ten chlapík prostě umí! Zdá se mi, že oproti Kameni mudrců přibylo ponurejších motivů, což skvěle koresponduje z atmosférou celé knihy.

Osobně nepotřebuji v Harry Potterovi obrázky. Moje fantazie si je rádá spřádá sama. Musím ale připustit, že mi přišlo minimálně zajímavé si prohlédnout ilustrované vydání a uznávám, že také má své kouzlo.

Asterix
07.03.2017 5 z 5

No prostě luxusní knížka o Harrym a jeho kamarádech. V knize se Harrymu dějí opravdu děsivé věci. Ilustrace jsou fakt dobré. Těším se na další ilustrované vydání: Vězeň z Azkabanu.

Ivuska 11
16.02.2017 5 z 5

Harryho nelze nemilovat a tahle ilustrovana vydani jsou vyslovene pohlazenim po dusi. Jim Kay si me ziskal svymi obrazky jiz v dile prvnim, tak uz aby tu byl zase Jezisek s dilem tretim.

Aurorita
01.02.2017 5 z 5

Co dodat? Prostě skvělý Potter opět nezklamal. Filmy znám nazpaměť, proto mě velmi mile překvapily (a hlavně pobavily) některé scény, které jsou jen v knize (např. Sv. Valentýn)

suri101
20.01.2017 5 z 5

Tahle knížka mě v první řadě zaujala svými obrázky. Harry je sázka na jistotu. Knížka je lepší než film, protože je podrobnější a nechává prostor fantazii čtenáře.
Mrzí mě, že na další díl budu čekat rok.

ivca3710
23.10.2016 5 z 5

Prostě Harry Potter, co čekáte. Bylo to úžasné! Doporučuji všem. :)

fantasy

Kniha Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) je v