Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 5 747 139

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015

Sofinka_1
17.04.2020 5 z 5

Super kniha.Hodně mě zaujala.Je to dobrodružná a napínavá kniha.
DOPORUČUJI!!!!!!!!

PolBara
01.04.2020 4 z 5

Kniha má hezké ilustrace, četla jsem ji synovi před spaním. Příběh o Harrym Potterovi ho velmi zaujal, budeme číst i další díly.

Šároušek
31.03.2020

Harryho jak ve filmu tak v knížce vystihuje jedno slovo...Miluju

Mystifica
24.03.2020 4 z 5

Dobrá oddechovka, kterou si může užít v podstatě kdokoli zhruba od 10 let výš. Ačkoli i tady je znát politika světa HP, jedná se o asi nejpohádkovější díl.

Krekrína
14.02.2020 5 z 5

Dokonalá kniha s dokonalím příběhem.

Michalka98
04.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!!

Karinka2012
27.01.2020 5 z 5

Krásná ilustrovaná knížka, napínavá!

Ivka2
16.01.2020 5 z 5

„Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ Krásná kniha.

Corso
26.12.2019 4 z 5

Uprimne, mam prve styri knihy este ked to zacinalo vychadzat, a potom som s tym uprostred skoncil. Ale ako som uvidel ilustrovane vydanie, neodolal som. To ti je uplne ine citanie. Krasa.

Bára2003
22.12.2019 5 z 5

Fakt nej kniha, bylo to napínavé až do konce a nakonec se ukázalo že to byl někdo úplně jiný, zítra se pustím do dalšího dílu :)

Macev
12.12.2019 3 z 5

Četla jsem poprvé až teď v pozdní dospělosti a kniha se mi líbila. Bohužel jsem viděla film a u když se kniha liší, moje fantazie byla ovlivněna filmem. Věřím, že kdybych četla knihu před filmem, byl by to skvělý zážitek. Teď mě nic nepřekvapilo, přečtu si Ale všechny díly.

JulianaH.
05.11.2019 3 z 5

Sérii o Harrym mám upřímně ráda a 4.-6. díl hodnotím z literárního hlediska velmi vysoko. Na druhou stranu bych se neoznačila za fanouška (i když jsem právě všechny díly dočetla potřetí), a co si budeme povídat, Dostojevskij to není. A ani být neměl.
Hodnotit tuhle knihu je svým způsobem oříšek. Především proto, že ji znám příliš dobře, než abych si od ní udržela odstup. Těžko říci, jak bych ji vnímala, kdybych se mi poprvé dostala do rukou teď, v mých dvaadvaceti letech, a ne v šesti.
Vadil by mi jednoduchý jazyk prvního dílu a autorčina nevypsaná ruka? Nebo by mě okouzlil svět Bradavic, kde mají žáci i otravné povinnosti, a to mu dodává na důvěryhodnosti?

Líbí se mi, že se tohle fantasy vymyká z klasického rámce putování a po většinu školního roku se nic horečného neděje. Potrpím si totiž spíš na expozice a popisy než na akci, a tak mi to vyhovuje. Ocenila jsem také scénu v Zapovězeném lese, která mi s ohledem na cílovou skupinu přišla přiměřeně mrazivá. Nemůžu se ztotožnit s těmi, kdo Rowlingové vytýkají nepropracované charaktery. Když vezmu jako příklad Hagrida, kterého tu někdo označil za nepovedeného drsňáka, protože v několika scénách pláče: Hagrid zcela očividně nebyl vytvořen jako drsňák, nýbrž jako paradox citlivého hromotluka. Pokud šikanuje Dursleyovy, dělá to proto, že ubližují Harrymu. A třeba Brumbál či profesor Snape jsou propracovaní výborně.
Co mi naopak vadí, je plytké moralizování (přátelství a statečnost je důležitější než knížky, největší kouzlo je láska, ...). Nemám ráda knihy, které poučují prvoplánově a explicitně. Když srovnám „Kámen mudrců“ třeba se „Lvem, čarodějnicí a skříní“, chybí mu Lewisova poetičnost (co scéna, to obraz) a úmyslná prostota. Přijde mi, že v prvních dvou dílech píše Rowlingová jednoduše jen proto, že to jinak neumí, než se konečně naučí řemeslu (ale dál už to stojí zato).
Pokud mám upozornit na nějaký nesmysl: do lahvičky s lektvarem, který dostane čaroděje přes černý oheň, se podle knížky vejde jen jediný doušek, totiž ten pro Harryho - jak se v tom případě dostal na druhou stranu Quirrell? Možná, že kdybych dnes četla první díl poprvé, po těch dalších bych ani nesáhla, a to by byla škoda.

A závěrečná bilance? Už Kámen mudrců obsahuje kouzlo čarodějnického světa, toho svérázného světa poštovních sov, kentaurů-hvězdopravců, domácích úkolů o použití dračí krve, školních duchů, pohyblivých obrazů a Ministerstva kouzel. Vím, že bez něj bych byla o hodně chudší, a proto za něj Rowlingové děkuji. I přes všechny její pozdější excesy, jako je Brumbálova homosexualita nebo černošská Hermiona. Původní hodnoty zůstávají.

Petra17
18.10.2019

Harryho nelze nemilovat. Já jako Potterfan četla několikrát stejně jako několikrát viděla film. Tento originální svět je něco geniálního. Od dob kdy začal vycházet se mnozí již pokoušely Rowlingovou troufnout ale nikdy se to nikomu nepodaří. Fanoušci HP každou napodobeninu odhalí a HP svět pro ně bude stejně ten top.! Zde se seznamujeme se světem a s Harrym... a zažijeme první dobrodružství.

marie5910
18.10.2019 4 z 5

Super kniha!

karolina5333
05.10.2019 5 z 5

Nelze hodnotit jinak. Nádherné ilustrace, skvělý příběh!

chlo0opek
07.08.2019

Dostalo se mi do rukou kniha HP a kamen mudrcov ve slovenštině. Zkusil jsem ji rozečíst. No a navzdory slovenštině to šlo docela dobře. Jelikož jsem však viděl už mnohokrát zfilmovanou verzi, nečekalo mne v knize mnoho překvapení. Ale i tak jsem došel dojmu, že ta kniha je vlastně docela dost nadhodnocena (možná zapracovala i nějaká reklamní kampaň?), protože zas tak mnoho převratného se v ní vlastně asi tak do 3/4 neděje. Ale beru, že to bylo způsobeno také tím, že jsem předtím viděl tolikrát film. K tomu musím přihlédnout v hodnocení a dávám tedy 4* - ten příběh je holt promyšlený. Jinak verze, kterou jsem četl já, měla 318 stran a ne 256, jak se uvádí zde...

Dysdebil
07.08.2019 5 z 5

Tohle byla kniha, díky které jsem absolutně propadla četbě a stala se nesnesitelnou knihomolkou :-). Vždy se k ní ráda vracím a moc děkuji paní Rowlingové za to, že mě přivedla k četbě.

Riccia
26.04.2019 5 z 5

Potterománie mne vždycky nechávala zcela chladnou. Děti knížky o Harry Potterovi měly zlousknuté, filmy zhlédnuté a já byla v klidu mimo. Nedávno jsem se však ocitla v knihkupectví a tam na mne koukla tahle úžasná obálka s obrázkem Jima Kaye. Neodolala jsem a začala knihou listovat. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - knížka odešla se mnou a přichystala mi několik kouzelných večerů a jarně-letních podvečerů na lehátku na terase. Smekám před bezbřehou fantazií J. K. Rowlingové i nádherným zpracováním již jmenovaného ilustrátora. Probírání se touto knihou byl skutečně kulinářský zážitek pro téměř všechny smysly. Kdo ještě nečetl, můžu ji jen vřele doporučit. Netroufám si odhadnout, jak to dopadne, jestli někdy příště potkám jeho druhý díl. :-)

Kattulli
14.03.2019 5 z 5

Harry Potter, pro mě absolutní klasika, součást mého dětství, můj jeden samostatný vnitřní svět a jedinečná atmosféra, pravidelná součást mého života. Celá série je pro mě až nepochopitelně skvěle provázaná. VŽDYCKY je tam zase co nového objevovat. Jsou tam různé symboliky a parafráze našeho opravdového světa. Mnoho moudrosti a rad do života. Inspirace a síla. Pro mě mají tyto knihy nespočet úrovní. Můžou být fantastickou pohádkou, krásným světem fantasie, teplé a radostné, s dobrým koncem. Ale jsou i drsné a nemilosrdné. Jestli budu mít někdy děti, i jim udělám kouzelné dětství s touto sérií - každý rok jedna kniha, a začneme v jedenácti :D. Avšak pro mě se nejedná pouze o dětskou knížku. Harry Potter je prostě fenomén. Je to celý jeden svět, občas nápadně podobný našemu. Miluji tyto knihy číst v období podzimu a zimy. To je pro mě čas, kdy si naplno užiju fantasie a tajemna tohoto příběhu. Ta pravá atmosféra.
A tohle ilustrované vydání? To je "must have" pro každého, kdo má Harryho Pottera navždy v srdci.

Majda758
10.02.2019

Chtěla jsem si vždycky koupit celou sérii o Harrym. Ale když vyšla tato ilustrovaná, tak bylo jasný, že je musím mít :-). Mojí knihou ve smutku i radosti jsou "Děti z Bulerbinu" a dneska už vím, že i kouzelnická sága o Harrym. Jsou to úžasné knihy.

kouzla čarodějové fantasy

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) je v