Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 5 747 139

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015

book7
14.03.2016

Tato knižka je moje oblíbená. Ilustrace od Jima Kaye jsou naprosto úžasné.

Veveruška1992
01.03.2016 5 z 5

Prostě Harry, srdeční záležitost, příběh neodmyslitelně spjatý s mým dětstvím a dospíváním.....Vracím se k němu neustále a to i když už nejsem ve věku, kdy bych mohla toužebně očekávat svůj dopis do Bradavic.... :)

misulef
27.02.2016 5 z 5

Tato kniha ('bichle' by možná bylo lepší označení) se objevila v mé knihovničce z jednoho prostého důvodu: Ty ilustrace jsou naprosto dechberoucí!
Jakožto ortodoxní fanoušek Harryho Pottera už jsem Kámen mudrců samozřejmě nejednou četla (osmkrát v čj, jednou v aj a párkrát v audio verzi... ne že bych to snad počítala!), ale toto nové vydání mi dalo jasný signál, že je na čase se do toho pustit znova. A jako u předchozích přečtení rozhodně nelituji, stejně tak nelituji koupě samotné knížky.

Teena_Fou
22.02.2016 5 z 5

Prostě Harry Potter, moje nesmrtelná láska. :) Ilustrace v knize jsou moc pěkně vyvedené. Působí to tak mnohem víc jako knížka pro děti. Myslím, že je to naprosto vynikající volba, pokud si chcete se svými potomky číst před spaním.

heda333
13.02.2016 5 z 5

I když už mám Harryho Pottera přečteného, tak jsem neměla potřebu ho vlastnit, ale tomuto ilustrovanému vydání jsem neodolala, už se těšíme s dcerou na další díly.

LynnGunn
10.02.2016 5 z 5

Každý rok vydají další díl takto ilustrované verze. Myslím,že je to skvělý nápad :)

vandalindakova
07.02.2016

Pro fanoušky Harryho Pottera prostě must have! Nádherně zpracované a jsem zvědavá, jestli vyjdou i další. :)

TerkaM
05.02.2016 5 z 5

Mohla bych říct něco jiného, než že jsem se do Harryho Pottera i ve svých skoro jednadvaceti letech zamilovala? Vážně. To dokazuje, že je to kniha pro všechny věkové kategorie a konkrétně tohle ilustrované vydání bylo senzační. O to intenzivněji jsem se do knihy začetla. :) Jsem hrozně ráda, že jsem si poprvé Harryho přečetla v tomhle vydání. :)

amysa
02.02.2016 5 z 5

Díky tomuto skvělému vánočnímu dárku naší sedmileté dcery jsem se i já konečně mohla zařadit mezi nadšené čtenáře Harryho Pottera:-)
Strávily jsme společným předčítáním moc hezké večery a rozhodně v nich hodláme pokračovat... Asi ještě chvíli zůstaneme v říši fantasy a zkusíme se pustit do Sedmého smyslu.
Co se týče samotného Harryho, tak bych z tohoto nového ilustrovaného vydání chtěla udělat takovou příjemnou vánoční tradici a k dalším vánocům dceři pořídit druhý díl, tak doufám, že to určitě vyjde! Formát je sice malinko nešikovný do ruky, ale ty nádherné ilustrace za to rozhodně stojí! No a příběh samotný? Ten je zkrátka dokonalý a nádherný... Má v sobě prostě vše, co v dětské knížce nesmí chybět... dobrodružství, napětí, dobro, zlo, ale i vtip a poučení... Jednoduše řečeno, my dvě jsme velmi spokojené a nadšené čtenářky a opravdu se moc těšíme na další pokračování...
Přidáte se k nám? Rozhodně doporučujeme, věřte, že Harry je hodně dobrá volba!

Sabča92
30.01.2016 5 z 5

Konečně jsem i já přečetla Harryho první díl! A skoro si rvu vlasy, že jsem se do této báječné série nepustila už dřív. Opravdu je to notně návyková série a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Obzvlášť toto krásné ilustrované vydání mě dostalo!

Belatris
18.01.2016 5 z 5

Oproti klasické verzi jsem přidala hvězdu navíc, protože tohle je přesně pohádková kniha tak, jak jsem si ji vždycky představovala. Hravá, nádherná na pohled, kouzelná a vtahuje do světa HP o to silněji. Přála bych si, abych kdysi, když jsem knihu četla poprvé, dostala do rukou tuhle ilustrovanou verzi.

Aurorita
12.01.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, jak provedením, tak i dějem. Ilustrace jsou opravdu velmi povedené. Přestože jsem film viděla nesčetněkrát, i tak mě kniha stále něčím překvapovala. Koupě opravdu nelituji a těším se na další díly ve stejném vydání.

Candide
06.01.2016

Ilustrace jsou nádherné, o tom žádná, ale úplně nechápu, proč byla tato kniha vydána. Pokud je mi známo, Harry Potter nemá s prodejností absolutně žádný problém. Proč je tedy najednou nutné vydávat ho s obrázky? Český čtenář si už více než 15 let dost dobře vystačil jen se svou fantazií. Snad na ni lidé za tu dobu nezapomněli? Nebo si jen Rowlingová chce koupit větší dům a Jim Kay potřebuje zaplatit veterináře?

VČJKR
04.01.2016 5 z 5

Boží, boží, boží! :) Jestli samotný příběh Harryho je skvělý, spojení s obrázky je nepřekonatelné!
Několik fotek tady: http://alittlepieceofbooks.blogspot.com/2016/01/foto-jim-kay-kresli-jako-buh-harrymu.html

TimeaBooks
03.01.2016 5 z 5

Příběh chlapce, který zůstal na živu. Wow!
Upřimně, sama za sebe mohu říct, že nejsem z generace ve které by udělal Harry Potter jeho prvotní Bum Prask. Ale i tak mě tento příběh velice zasáhl.
Když jsem jako malá poprvé viděla film tak jsem si myslela, že se jedná o nějaký horror. Pak jsem ale přišla na chuť tomuto krásnému příběhu. Což samozřejmě provázeli všechny filmy
Pokus přečíst si první díl byl asi 3x. Ale doopravdy se mi to povedlo až při tomto vydání.
Musím přiznat, že onu českou edici této audioknihy znám nazpaměť, ale prožívat si příběh tohoto úžasného hrdiny v tomto vydání je vážně zážitek.
Kniha vás totálně pohltí. Díky vynikajícím ilustracím a onomu skvělému příběhu, jak jinak? Tuto knihu považuji za mistrovské dílo spojení dvou špičkových umělců!
Doporučuji jak novým vášnivým čtenářům tak znalcům tohoto příběhu.

Miluji ten pocit když vím že mimo úžasného příběhu mi kniha dala i ono nějaké ponaučení. Velkým překvapením pro mne bylo, že leč jsem s tím nepočítala i v této knize se mi jej dostalo. A proto bych chtěla klást důraz na onu větu která mne tak zasáhla:
"Pro spořádanou mysl je smrt jen dalším dobrodružstvím."-Albus Brumbál

Markét.t
26.12.2015 5 z 5

Kde začít?
Harry je fenomén, o tom není pochyb. Film jsem viděla několikrát a knihu četla kdysi dávno.
Vždycky jsem chtěla mít doma celou sérii, takže jsem moc ráda za nové ilustrované vydání, které je vážně povedené.
Harryho první rok v Bradavicích jsem stačila přečíst během jediného odpoledne.
I když jsem si myslela, že znám příběh nazpaměť a vím, co se bude odehrávat na další stránce a už mě nemůže nic překvapit, tak mě to vážně moc bavilo.
S Harrym jsem prožila doslova kouzelné chvilky.

"Jsou různé druhy statečnosti," pronesl Brumbál s úsměvem. "Potřebujeme hodně statečnosti, abychom se postavili svým nepřátelům, stejně tolik ale i tomu, abychom se postavili svým přátelům."

nikikostadinova
21.12.2015 5 z 5

Nádherný příběh, který si vždy ráda zopakuji jak ve filmové tak knižní podobě :-)

Madame R
13.10.2015 5 z 5

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.

Ewik
06.10.2015

Nové ilustrované vydání je opravdu velmi pěkně zpracované. Kresby jsou jako živé, moc se mi líbí.

kouzla čarodějové fantasy

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) je v