Dívka na kusy

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/big_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4.2365

Vydáno: , Omega

Girl in Pieces, 2016

Kniha Dívka na kusy

-knihomolka-

Tenhle příběh mě naprosto dostal. Během tří let jsem ji přečetla už asi 2x nebo 3x, celou dobu ve mně vyvolávala tak "divný" pocit nekomfortu, smutku a lítosti, když jsem se vžila do hlavní postavy, že jsem se ke knížce musela ještě několikrát vrátit. Za mě je tohle něco, co by si měl přečíst každý, kdo nemá zrovna na růžích ustláno a nebo ho prostě jen zajímá tahle tématika "těžkého" života. Určitě se k ní ještě časem vrátím.

joscer
26.11.2021

Nevím proč, ale tuhle knihu jsem přečetla asi už před půl rokem a vždycky když se na ni byť jen podívám ucítím vůni, kterou jsem cítila po celou dobu čtení.
Tahle knížka toho ve mne zanechala opravdu mnoho, ale pořád si pamatuji, že to bylo nádherné, ale krásné čtení.

Kniholapka
19.11.2021

Kniha se zabývá velmi závažným tématem, které je, myslím, velice aktuální v období puberty a adolescence. Nemohu říct, že byla napsaná špatně, ale trochu mě zklamalo, jak moc ze sebe Charlotta dělala oběť a že nedokázala vidět i to krásné. Stále se točila v kruhu smutku, zoufalství, ale dát okolí šanci, ukázat jí, co ještě může dokázat a objevit, se jí podařilo až úplně na konci. O tomto tématu by se mělo více psát, ale asi bych trochu změnila styl....Jinak je to kniha, která za přečtení stojí.

nada3314
08.07.2021

3,5 * Tahle kniha byla pro mě docela oříšek. S tématem sebepoškozování jsem se ještě nesetkala, a ani neznám nikoho, kdo by si tímto musel procházet. Nejsem cílová skupina, ale i tak jsem byla ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Na jednu stranu mě to obohatilo a na druhou stranu mi z knihy bylo strašně smutno. Jako matka 17 letého teeanegera si to vůbec nedokážu představit a doufám, že si to ani nikdy představovat a zažívat nebudu muset. Příběh jako takový se četl dobře, neměla jsem pocit, že by byl nějak natahovaný a něco by tam být nemělo. Určitě bych knihu doporučila mladším čtenářkám, ale i čtenářům.

capricorn__
03.06.2021

Píšu komentář za člověka, který si před lety prošel téměř tím samým, co Charlotte. "Dívka na kusy" vyšla příhodně v době, kdy jsem na tom byl nejhůř a já si od knížky sliboval především porozumění psychických problémů a sebedestruktivním myšlenkám. (Žádnou jinou knížku o podobné problematice jsem v té době nečetl.) Nic z toho nepřišlo, akorát zklamání. "Dívka na kusy" na mě hodila podobný efekt jako "Třináct důvodů proč": předat vinu na ostatní, udělat ze sebe oběť, protože já to mám tak těžký, že tomu nikdo nerozumí a nikdy rozumět nemůže. Proto takové zklamání. Hlavní postava a vše, se odehrává v jejím životě, je popsáno velice povrchově a mdle. Konec je hezký a za ten dávám hvězdičku, ale zbytek mi připadal plytký. Psát o psychických poruchách teenagerů je složité, jsem si toho vědom, ale věřím, že právě proto by měly být kvalitnější.

janka2000
04.05.2021

Tohle byla síla. Kniha je plná emocí a témat, o kterých moc nemluvíme, což jde ostatně i v knize poznat. Sebepoškozování, manipulace a bezdomovectví. Všichni víme, že to existuje, máme v sobě zažité společenské normy, ale jak se chováme, když se s nimi setkáme? Jak se říká, každý máme své problémy, ale někteří jsou na tom hůř, přesto je důležité se problémům postavit, je důležité najít sebe.

Baja333
03.05.2021

Kniha mne docela zklamala. Občas jsem se musela do čtení nutit. Samotné téma bylo zajimavé ( někdy trochu psycho), ale styl psaní neoslovil.

joscer
30.04.2021

V jedné ruce máte vzpomínky, v druhé prázdno a chlad po ruce osoby, která se už nikdy nevrátí a na zádech... těžký batoh, který vás táhne neustále k zemi - vaší minulost.
Takhle bych asi popsala celou knihu. Byla to neuvěřitelná jízda. Jsem moc ráda, že jsem do ruky dostala právě tuto knihu. Mám zase trochu jiný pohled na svět. Dívka na kusy je smutná a trochu i děsivá, ale po přečtení nebudete litovat.
Jediné co mi na knize vadilo, byl neustálý vulgarismus (na ten jsem si pak zvykla) a také jsem se poměrně potácela ve jménech.
Ale to je jen malé "ale" o proti tomu, co autorka dokázala přenést na papír.
Děsivé, ale nádherné. Na Dívku na kusy budu myslet ještě velmi dlouho.