Dívka na kusy

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4.2331
Vydáno, Omega

Girl in Pieces, 2016

Kniha Dívka na kusy

janka2000

Tohle byla síla. Kniha je plná emocí a témat, o kterých moc nemluvíme, což jde ostatně i v knize poznat. Sebepoškozování, manipulace a bezdomovectví. Všichni víme, že to existuje, máme v sobě zažité společenské normy, ale jak se chováme, když se s nimi setkáme? Jak se říká, každý máme své problémy, ale někteří jsou na tom hůř, přesto je důležité se problémům postavit, je důležité najít sebe.

Baja333

Kniha mne docela zklamala. Občas jsem se musela do čtení nutit. Samotné téma bylo zajimavé ( někdy trochu psycho), ale styl psaní neoslovil.

joscer

V jedné ruce máte vzpomínky, v druhé prázdno a chlad po ruce osoby, která se už nikdy nevrátí a na zádech... těžký batoh, který vás táhne neustále k zemi - vaší minulost.
Takhle bych asi popsala celou knihu. Byla to neuvěřitelná jízda. Jsem moc ráda, že jsem do ruky dostala právě tuto knihu. Mám zase trochu jiný pohled na svět. Dívka na kusy je smutná a trochu i děsivá, ale po přečtení nebudete litovat.
Jediné co mi na knize vadilo, byl neustálý vulgarismus (na ten jsem si pak zvykla) a také jsem se poměrně potácela ve jménech.
Ale to je jen malé "ale" o proti tomu, co autorka dokázala přenést na papír.
Děsivé, ale nádherné. Na Dívku na kusy budu myslet ještě velmi dlouho.

ivetdos

Smutná, děsivá, ale krásná mi teda Dívka na kusy nepřišla. Bylo mi z ní úzko, docela depresivní a nepřekvapivý konec. Za mě ne. Četla jsem ji hlavně přes den, protože jsem si nechtěla kazit večer. Jediné, co se mi na ní líbilo, byly věrně vykreslený pocity hlavní hrdinky a taky styl psaní, kdy některé slova byly zvýrazněny kurzívou a člověk se nad nimi mohl pozastavit. Dokážu si představit, že v Americe tato knížka může mít úspěch, protože se sebepoškozováním tamní mládež má v dnešní době nejspíš problémy. Ale pro nás to zase tak závratná knížka nejspíš není, dle mého názoru. Trochu zklamání.

Mruskulka

Příběh autorky mě pohltil a vnesl další informace do oblasti sebepoškozování. Všeobecně se o tomto tématu málo mluví, je dobře, že je na trhu kniha s tímto tématem a ještě napsána velmi poutavě

Makaja

Zajímavé téma, ale bohužel asi ne pro mě, nedokázala jsem se vžít do kůže Tiché Sue a ani dalších postav - což byl pro mě asi kámen úrazu, že se prakticky v té knize nevyskytovala žádná nenarušená postava, to mi přišlo zvláštní. Styl psaní celkem fajn, ale prostě mě to nějak minulo, nebavilo..............

heliiinka

Jen za dovětek dávám o jednu * víc. Líbí se mi, že kniha končí dobře, ale né dokonale sluníčkovsky dobře. Líbí se mi, že ač smutná, je to kniha o naději.
Sebepoškozování jde úplně mimo mě a není to kniha o mně, ale je super číst něco, co může být o lidech kolem.
"Byla na mě hodná. A to je super, protože i jedno laskavé slovo zmůže opravdu hodně."

Polinka92
26.12.2020

Fascinující, srdcervoucí, silný příběh. Moc krásně napsané!