domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Smutný příběh o kruté realitě stárnutí.

22.04.2020 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moc se mi líbil koncept knihy - propojení pohádek s reálným životem. Vřele doporučuji, příběh vás pohladí po duši.

20.04.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Do půlky knihy to bylo ještě docela zajímavé, kdy se rozvod a následně i smrt otce rozebíraly z úhlů všech účastníků - dcery, manželky, milenky i matky.

Hanka je rozmazlený spratek, zasloužila by pár facek, aby si začala vážit lidí, které kolem sebe má a toho, co pro ni dělají. Její jednání a chování mě neskutečně iritovalo.

Vztah s Hubertem je jeden velký bizár.

A ten konec?!

03.04.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno za pár hodin. Neuvěřitelně čtivě napsaný příběh, který prostě musíte dočíst co nejdříve za každou cenu. Kdykoliv mám čtenářskou krizi, sáhnu po některé z knih paní Mornštajnové, protože vím, že nebudu zklamaná a odnesu si nezapomenutelný zážitek. Bohužel, tato byla poslední, doufám, že brzy vyjde další!

26.03.2020 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Asi zatím nejzajímavější a nejakčnější díl série, konečně se děje i něco jiného, než jen sex a hádky.

20.03.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Rozhodně nejde o špatnou knihu, námět je zajímavý, napínavý, kapitoly krátké.
Ovšem mínus dávám za:
- velké množství postav - zorientovat se kdo je kdo a o kom se zrovna píše je dost náročné
- brutálnost - celé části jsem přeskakovala, protože fakt nechci mít hlavu plnou obrazů usekaných končetin

20.03.2020 4 z 5

Je to na tobě Je to na tobě S. K. Wright

Skvělá kombinace vyprávění z pohledu různých osob, blogových zápisků a zápisků z deníku. Akorát jsem doufala v trochu uzavřenější konec, ale to je jen maličkost, jinak byla kniha skvělá!

14.03.2020 5 z 5

Queen: Neznámá historie Queen: Neznámá historie Peter Hince

Pokud čekáte, že se dozvíte nějaké neznámé / zajímavé / doplňující informace o kapele Queen, tak knihu rovnou zahoďte!

28.02.2020 2 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Určitě je zajímavé si tuhle knihu přečíst a to už jen z toho pohledu, aby se člověk dozvěděl něco o tom, jak probíhají volby, jaký to má vliv na nejbližší a jaké to je být manželkou prezidenta USA.

Vadilo mi ale neustálé upozorňování na to, že oni jsou černí - to se objevuje na každé straně asi 2x. Chápu, že to nejspíš mělo vliv na celý jejich život, ale řekla bych, že v dnešní době si všichni uvědomují, že Barack Obama byl výjimečný prezident také v tom, že má jinou barvu kůže a není třeba na to pořád upozorňovat.

17.02.2020 3 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Moc nevím, co si o knize myslet. Jenom asi prvních 100 stran mi trvalo se zorientovat mezi sestrami.

Celkově mi z knihy bylo smutno, to bude asi vykreslením charakterů - otec, který je na misi, matka alkoholička, která vlastně ani není matkou, protože veškeré své povinnosti hodila na své děti, dále Beth, která nežije žádný život, protože jenom vaří a uklízí. Pro Meg je nejdůležitější vzhled a peníze, Amy je rozmazlený spratek. Jediná "normální" mi přišla Jo.

A nakonec forma knihy - byla zvláštní, vlastně jde o část života téhle rodiny, ale nedojde k žádnému uzavření / ukončení. Přijde mi to, jako byste měli možnost během procházky venku na chvíli nahlídnout k někomu do okna, ale odejdete dříve, než se vlastně o rodině, co tam žije, stihnete cokoli dozvědět.

17.02.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

První polovina mě vyloženě nudila, ale pak to dostalo spád, zvědavost, jak to nakonec skončí, mě donutila knihu dočíst.

06.02.2020 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Upřímně, tenhle díl mě za všech bavil asi nejméně, je ale důležitý k pochopení navazujících dílů, takže jsem to nakonec zvládla :)

06.02.2020 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasové téma, lidi podobné Harpagonovi potkávám denodenně.

06.02.2020 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Podle mně nejzajímavější a nejakčnější díl celé Narnie.

06.02.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Dokončila jsem poslední stranu a říkám si: Cože, to už je konec?

Příběh k zamyšlení, který klidně mohl mít o něco více než 80 stránek.

14.01.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Moniku obdivuji za to, co dokázala - ať už je to vypořádání se se svými problémy, nalezení sama sebe nebo překonání Pacific Crest Trail.

Na to, že autorka vystudovala žurnalistiku, tak je to takové dost bez formy, opakování slov a větných celků, ufňukané, nedospělé.

Chyběl mi nějaký souhrn na závěr, na kolik to vyšlo, jak se změnilo její tělo, fyzička, zda má v plánu další trek, jak změnila svůj život, pohled na svět... Prostě ten konec mi přišel takový nedotáhnutý.

Na druhou stranu kladně hodnotím fotky a že jich není málo :)

14.01.2020 3 z 5

Magorovi ptáci Magorovi ptáci Ivan Martin Jirous

ČV 2020 - kniha básní.

Básně nevyhledávám.

Řekla bych, že název zcela odpovídá obsahu, opravdu mi to přišlo, že Magor píše o ptácích :D

14.01.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Na první pohled celkem jednoduchý příběh o životě jednotlivých členů rodiny, možná proto je to tak strhující příběh, který dokáže vtáhnout do děje.

14.01.2020 5 z 5

Krásná obálka, ale zpracování příběhu otřesné.

14.01.2020 odpad!

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jednoduchý a zároveň hluboký příběh. Povinná četba pro rodiče.

18.12.2019 5 z 5