Magorovi ptáci

Magorovi ptáci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399860/magorovi-ptaci-LeQ-399860.jpg 2 16 8

Dvacetistránková sbírka obsahuje pouze deset básní Ivana Martina Jirouse a její obsah lze chararizovat jako jakési volné pokračování textů, které vyšly pod názvem "Magorův Jeruzalém". Stále je tu určitá hořkost, skepse a obavy, jakoby se prohluboval pocit samoty, jenž je důsledkem doznívající manželské krize. A tak se básník pokouší nalézt v pustém světě nová pouta a vazby - a překvapivě je objevuje právě v ptačích bytostech...... celý text

Skallarix
28.04.2023 odpad!

Heleme se. Text už začíná vypadat formou jako báseň a dokonce obsah dává i jakýsi smysl. Kamsi zmizely výkřiky z hospody, nápisy z toalet zaplivaných putyk.
Předpokládám, že toto je jedna z mála věcí, které vytvořil za střízlivosti, nebo za příčetného stavu. Ale ani tak to není nic, co bych dokázal ocenit ve zdejším žebříčku, byť jen půlkou hvězdy, kdyby to bylo možné.

Lorri
14.01.2021 1 z 5

Hmm nevím no, je to fakt magor.

Sabina335
09.05.2020 4 z 5

Z této sbírky na mě čišela velká osamělost.

Šnek86
21.03.2020 2 z 5

Trochu poetičtější a osamělejší Magorův výtvor.

mahdal
31.01.2020 1 z 5

Zklamání; u Magora jsem zvyklý na jitý typ poezie, prostě jsme nyní nesedli. Autor má mnohem lepší sbírky. I tak tato sbírka přispěla k rozšíření povědomí o jeho tvorbě.

domihruzkova
14.01.2020 3 z 5

ČV 2020 - kniha básní.

Básně nevyhledávám.

Řekla bych, že název zcela odpovídá obsahu, opravdu mi to přišlo, že Magor píše o ptácích :D

Zuziiik
23.10.2019 2 z 5

Zajímalo by mě, jestli autor opravdu tak strašně nenávidí lidi a sebe. Presne tak to na mě působilo. Jako by měl v sobě spoustu hněvu a nespokojenosti sám se sebou.

Srni
04.03.2019

Poezie není můj šálek kávy, nedokážu se na ni příliš soustředit, a zvlášť tato mě opravdu nebavila. Ale vzhledem k tomu, že jí neholduju, nedokážu ji ocenit a proto nehodnotím