domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Ten konec... Mám jediné přání. Doufám, že se lidstvo poučí a tohle se už nebude opakovat.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tuhle knihu jsem přečetla až po přečtení 13. a 14. dílu a musím říct, že z těch tří knih o Maddie je snad nejlepší. Ale možná za to může i trocha nostalgie, když jsem si při výcviku Maddie vzpomnínala na to, jak to celé začalo s Willem.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem přečetla, abych byla tak trochu v obraze, o čem je muzikál Krysař. Přečteno za půl hodinky, žádné zbytečné natahování, hezký příběh, který už ale na druhou stranu nebudu mít potřebu číst znovu. Účel splněn - muzikálový děj pochopen.

26.09.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Taková fajn oddychovka :)

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Psí cesta jako pokračování Psího poslání. Ne tak dobré jako první díl, ale pořád fajn čtení. Tahle kniha byla spíše příběhem o Clarity ze psí perspektivy, jejíž chování mi chvílemi dost vadilo.

06.09.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásný příběh o přátelství mezi člověkem a psem ♥

02.09.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se "chytla", ale potom už to bylo super čtení. Po přečtení můžu říct, že se k příběhu mnohem více hodí originální název knihy - protože o tom přesně to celé je.

23.08.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Velmi (a příjemně!) mně překvapilo, že to je na motiv skutečného života ochutnávačky. Kniha (opět) o 2. Světové válce, ale úplně z jiného pohledu.

23.08.2019 5 z 5

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

Nedočteno, možná to bude věkem, ale večerníček mně bavil 100x více.

15.08.2019 1 z 5

Na začátek musím říct, že kniha popisuje obrovskou katastrofu a lidské selhání. Kdo tam nebyl, asi nikdy plně nepochopí. Kniha měla obrovský potenciál, ale forma, jakou je napsána, to dost pohřbila. Člověk je stále a stále vrhán do monologů, bez jakéhokoli uvedení do děje. Bohužel jsem nebyla schopná druhou polovinu dočíst.

07.08.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Chvilkami jsem měla pocit, že snad čtu Fifty Shades of Gray :D Příběh o ničem, samé hádky, problémy, usmiřování, sex, nekonečné a zbytečné dialogy a to po celých 608 stran. Doporučuji spíš k prolistování, aby člověk věděl, jak to navazuje na další díl, pokud se ho i přes to všechno chystáte otevřít (tak jako i já).

07.08.2019 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Začala jsem číst hlavně z důvodu, že jsem viděla seriál a zajímalo mně, jaká bude kniha. V tomto případě seriál určitě vyhrává, v knize byly části (občas i stránky), které jsem prostě nečetla, protože mně nebavily. Občas moc zdlouhavé. Pokračování si ale přečtu, jsem zvědavá, jak to dopadne s Joem.

01.08.2019 3 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Ty blogové zápisky mně neskutečně štvaly!

Informatorium moderní ženy Informatorium moderní ženy Krista Nevšímalová

Super sonda do nejen ženského vnímání a myšlení v minulém století. Je vidět, že se toho moc nezměnilo.

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Knížka nebyla špatná, ale po týdnu už jsem si nemohla vzpomenout, o čem vlastně byla. Takže asi tak.

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Dobré jako čtení na dobrou noc. Už to ale postrádá grády, které to mělo s Haltem a Willem.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Film jsem viděla jako první, takže už to pro mně nebylo tak překvapující ani šokující, přesto mě to hodně bavilo. Ovšem některé dlouhé popisné části popisující myšlenky a vzpomínky jsem přeskakovala, knížka klidně mohla být o pár stran kratší.

A Nick na konci zklamal, že se po tom všem nechal znovu takhle zmanipulovat.

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Moc mě to bavilo, připomínala mi trochu knihu Poslední paní Parrishová, určitě doporučuji.

Naprosto ale souhlasím s vyjádřením ostatních, že thriller to rozhodně není a obálka knihy má spíše nalákat čtenáře.

10.07.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Konec to celé pokazil, ale do té doby to bylo super čtení.

08.07.2019 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Určitě to je kniha na téma, o kterém by měl každý aspoň něco vědět. Několik podobných knih mám za sebou a musím říct, že tato mi z nich přišla nejslabší. Pořádně jsem se nemohla začíst a když jsem dočetla poslední stranu, byla jsem vlastně ráda, že už to mám za sebou.

02.07.2019 3 z 5