Už teď jsi mrtvá

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383792/uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4.3180

Dead Woman Walking (2017)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Domino

Kniha Už teď jsi mrtvá

Simstr

Skvělé čtení od začátku do konce. Příběh se rozvíjel, opravdu dobrá kniha :-)

Danielle22

Prostě Bolton. Jste skoro na konci knihy a říkáte si: "Ano to dává smysl." A najedou BUM a je všechno úplně jinak :-D Prostě úžasná kniha!

Hella

No, nebavilo. A ještě jsem se tu svojí vinou dopředu dozvěděla, co se tam všechno bude v příběhu mísit, a to tedy fakt nic pro mě. Takže vlastně fajn, že neztrácím čas.

efka.saf

Sharon Boltonová v plné síle a na vrcholu sil. Sheron Boltonová, jak ji známe a máme rádi. Megalomanská zápletka, rozuzlení na hranici uvěřitelnosti, ale tak skvěle napsané, že knihu nedokážete odložit. Mě tato autorka opravdu nesmírně baví a přijde mi, že zraje jako víno. Tahle kniha mě ale uchvátila už na prvních stránkách a to doslova. Celá popisovaná situace kolem problémů v horkovzdušném balonu byla famózní a napínavá jako malé trencle! A to se bavíme o příběhu rozjetém opravdu od první kapitoly. Myslím, že podobný rozlet jsem snad u žádné jiné knihy ještě nezažila, o to víc mě těší, že to opravdu jde. Je pravda, že příběh si svoji kulervoucnost nedokáže udržet po celou dobu vyprávění a zhruba ve třetině jí trošku dochází vypravěčský dech, to ale není dlouhodobý handicap, a tak se příběh zase rozjíždí, až dofrčíme do cíle jako splašená kobyla. Pravdou je, že pokud bychom se chtěli v příběhu trochu porýpat, daly by se najít různé nesrovnalosti a nelogičnosti, ale není jich a moc a nejsou (pro mě) zase až tak podstatné. Příběh je možná pro někoho předvídatelný, ale pro mě nebyl. Ani jedno ze šokujících odhalení jsem neodhalila nijak výrazně v předstihu, takže jsem mohla čučet jako puk přesně v momentu, kdy si autorka přála. A v tom tkví její vypravěčská síla!
Za sebe tedy hodnotím knihu nejvyšším možným počtem * a v současné době tyto samostatné knihy řadím ještě výš, než sérii s Lacey Flintovou. Na další knihu Boltonové se ale nesmírně těším a je mi jedno, jestli bude spadat do série nebo ne.

Šánka

Přidávám se k těm nadšeným čtenářům, S. J. Bolton totiž píše pouze výborné knihy a pak ještě lepší :-)!
Je to krásně napínavé, návykově čtivé, plné zvratů, a to přeskakování v čase jen napětí zvyšuje, jak se skládají k sobě střípky celého příběhu. Něco se dá odhalit, ale největší překvapení si opět autorka schovala na finále, a že ty konce umí naprosto skvěle!
Takže za mě nadšení, doporučení a i tentokrát za 5.

smithynka

Kniha je skvělá. Děj plný zvratů a překvapení. V jednu chvilku si říkáte, proč nejde na policii a chová se trochu jako husa a pak přijde rozuzlení, kdy všechno pochopíte :).

Refadora

Nemám slov..v poslední době jsem přečetla spoustu skvělých knih, ale tato je bezkonkurenčně nejlepší! Několikrát jsem nevěřila vlastním očím, co se právě děje, ale vše do sebe nakonec dokonale zapadlo a i při listování zpět nenacházím žádné nesrovnalosti. Zmítala jsem se mezi nutkáním knihu rychle dočíst a zjistit, jak to dopadlo, a mezi touhou vychutnávat si ji co nejdéle. Podobné pocity jsem měla asi naposledy u posledního dílu Harryho Pottera a to už je hodně dávno!

Prateri

Už teď jsi mrtvá - už ten název dává tušit, že nás čeká určitě napínavá četba. A ty nápady - žasnu, vůbec se nedrží při zemi. Vlastně v téhle knize úplně do slova:). Výletem v balonu začíná detektivní příběh o přežití, s koncem . . . a to si přečtěte. Moc bych se divila, kdyby se vám to nelíbilo. Samé šikovné ženské jsou hrdinky knih paní Bolton :))