Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

Nixa
05.01.2019 5 z 5

Napínavé a čtivé od úplného začátku. Příběh mě opravdu bavil, zajímavá zápletka a konec mě opravdu překvapil. Něco takového jsem totiž ani nečekala. Autorka mě opět nezklamala, super.

Věrka69
03.01.2019 3 z 5

A tak jsem se těšila. Za mě nejslabší autorčina kniha.

Klarinecka
02.01.2019 4 z 5

Jako vždy parádní počtení.

Silwinka87
01.01.2019 3 z 5

Začátek byl skvělý..Nehoda balónu byla dobrě vykreslená..Pak to ale začalo,děj místo toho,aby se rozplétal,tak se čím dál víc zamotával..Celé se mi to zdálo překombinované až přeplácané..K dočtení jsem se musela skoro přemlouvat.
Navíc,zase uprchlíci?Vážně?
Tentokrát mě to vážně neoslovilo..

RADOST
31.12.2018 5 z 5

Strhující začátek, zajímavé prostředí, neustále napětí. Ale také hodně zamotané, což může připadat "hltajícímu" čtenáři poněkud chaotické. Půl hvězdičky bych ubrala za jakousi přeplněnost (i tak jsem mnohé zvraty předvídala) a mírnou podobnost s Temnými říčními proudy.

evonra
31.12.2018 5 z 5

Poslední román jedné z mých nejoblíbenějších autorek.
Je to klasická Bolton se svými specifickými prvky, které na ní čtenáři milují - atmosférické a přesvědčivé psaní, věrohodně vykreslené postavy, neotřelý nápad i zápletka. Famózní úvod! V pasáži, kdy ztroskotá balon a vrah prochází místo zkázy, tam jsem téměř nedýchala. Jak je již zmíněno, napětí pak mírně polevuje, ale to mi vůbec nevadilo. Závěr knihy opět peckózní a já nemohu jinak, než opět zdvihnout palec nahoru. Bravo, Sharon! Jsi vážně úžasná :-).

Rodaw
27.12.2018 5 z 5

UŽ TEĎ JSI MRTVÁ
Začátek této knížky je naprosto famózní. S klidem můžu použít i slova jako brilantní, perfektní, DOKONALÝ. S.J.Bolton se podařilo na začátku rozehrát karty takovým způsobem, že mi z toho spadla brada. Já miluju horory a začátek této knihy byl jako vystřižený z té nejlepší survival. Pasažeři vidí z balonu vraždu, balon se zřítí a přežije jen naše hlavní hrdinka - Jessica - o které však vrah ví a jde po ní... Jessice nezbývá nic jiného, než jen utíkat opuštěnou krajinou a doufat, že unikne... Vrah má po boku krásného a monumentálního německého ovčáka a nezastaví se před ničím... Je to tak, začátek opravdu skvostný. Bohužel jak knížka pokračuje dál, přibývají další linky (vyšetřování, feedbacky do minulosti..) a ta intenzita strachu a napětí klesá... Knížka je stále dobrá, hodně dobrá, jen bohužel (pro mě) se už trošku mění... Na jednu stranu tím nabízí více témat a je obsáhlejší o další věci, na stranu druhou možná tak trošku ztrácí to svoje prvotní kouzlo a opravdu hodně dobrou dávku napětí a strachu. Zkrátka postupem času čtenář pochopí, že všechno jde trošku jiným směrem, než zprvu možná očekával... Knížka má spád a tempo. Čte se rychle a hodně dobře. A jak jsem již zmiňovala - hlavně ten začátek (dejme tomu do první poloviny) je fakt naspeedovaný neuvěřitelně... Záporáci skvěle vykresleni. Místy mi knížka svou atmosférou a těmi zlými lidmi připomínala Texaský masakr, což je pochvala, protože v něm je atmosféra tak hutná, že by se dala krájet.:-)
Během knížky přišlo několik zvratů a momentů překvapení. Často jsem si nebyla jistá tím, jak to vlastně je. Všechno se více a více zamotávalo, až se to na konci hezky rozmotalo a čtenář pochopil..:-)
Jedním prvkem mi přišlo, že se S.J.Bolton tak trošku opakuje z knihy Temné říční proudy, ale na druhou stranu, proč ne...
Kdyby byla knížka celá v duchu začátku, byla by jednoduše perfektní... Takhle je skvělá. Každopádně samozřejmě doporučuji, toto byl jeden z nejlepších thrillerů roku 2018, tak ať Vám neuteče..:)

Bobina74
25.12.2018 5 z 5

Opět a zase skvělé. Napětí od začátku až k poslední stránce. Krásná, klasická detektivní kráska mezi invazí brutálních thrillerů.
Dejte mně nůž na krk, revolver ke spánku, já vám prostě neřeknu, která kniha od této autorky je slabá. Žádná!!!

hs777
23.12.2018 4 z 5

Opravdu od první věty, prvního odstavce jsem měla tak intenzivní pocit strachu, jako by někdo pronásledoval mne. Po takto vyhroceném začátku skouzlo do poklidnějšího tempa a i když zajímavá zápletka, několik nepředvídatelných překvapení, tep už se mi dramaticky nezvýšil - proto ta pátá hvězda chybí.

bookcase
16.12.2018 5 z 5

No tedy, to byla pecka. Hodně emocí už od začátku, vymazlená zápletka, pohrávání si se čtenářem, SJB prostě umí.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Co jsem od knihy čekala, to jsem dostala. Za mne palec nahoru.

astra3
10.12.2018 5 z 5

Napínavá kniha od prvních stránek. Doporučuji. Sharon J. Bolton to je sázka na jistotu.

HaHa11
09.12.2018 3 z 5

Autorka knihu přímo přeplnila motivy, které by si zasloužily důkladnější rozvinutí. Atmosféra strachu a děsu je neintenzivnější na prvních zhruba 50 stránkách; pak už má občas čtenář pocit, že na úprku je nejenom hlavní hrdinka. Dávné rodinné tajemství, vztah dvou sester, z nichž jedna se rozhodla prožít život v kláštěře, uzavřená cikánská komunita, členové místního policejního sboru - to vše spolu jistým způsobem souvisí. Je jen na čtenáři, nakolik je ochotný akceptovat drobné nelogičnosti (nebo se přímo nechat vodit za nos), ale (pozor - spoiler!) tu duchařinu jsem nezkousla! Proto ubírám hvězdu a celkově za tři.

Jane417
03.12.2018 5 z 5

"Už teď jsi mrtvá" je další thrillerový skvost od S. J. Bolton. Autorka mě ani s touto knížkou nezklamala. Prvních cca 50 stran je opravdu napínavých, akčních, děsivých... a asi nejlepších. Dál příběh pokračuje spíš už jako detektivka, než jako nervy drásající thriller, ale velmi kvalitní detektivka! Musím podotknout, že anotace je sice pravdivá, ale trošku zavádějící... děj se ubírá totiž jinak, než bychom podle ní předpokládali. Alespoň u mě to tak bylo.Vlastně se rozvine několik dějových linek, které sice s úplným začátkem souvisejí, ale... je na každém, jak si to vyloží. Nechci nic prozrazovat! Na počtu hvězdiček to ale nic nemění, příběh je, jak je u autorky zvykem, opět šokující, plný zvratů a nečekaných odhalení!

petrarka72
26.11.2018 4 z 5

S logikou i atmosférou filmů noir. Tu a tam přitažené za vlasy ve jménu zvýšené dramatičnosti - ale proč vlastně ne? Čte se to báječně.

bosorka
20.11.2018 4 z 5

Oblíbená Sharon J. Bolton mě nezklamala ani nyní. Dává mi přesně to, co si představuju pod thrillery - tedy rychlou svižnou ničím nerušenou jízdu, která mě baví od začátku až do konce. A i když kolikrát některé autorčiny úmysly prohlédnu dřív, než má ona v plánu, vlastně mi to nevadí, protože i tak umí napsat strhující a zábavnou četbu. Takovou, kterou si umím v barvách představit na filmovém plátně. A navíc, představa jeptišek, které ve svém volném čase (hodinu denně) sledují Father Ted, mě hodně pobavila.