Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

Kate72
09.11.2019 5 z 5

Moje první setkání s touto spisovatelkou. A určitě to byla dobrá volba. Ráda sáhnou po další její knize. Moc mě to bavilo.

Erlif
31.10.2019 3 z 5

Tak kde začít... Knížka se rozjede hned na začátku... To bylo milé překvapení. Kniha se vrací v kapitolách o roky dávno před letem balonu a tak se čtenáři odkrývá vše, co potřebuje vědět. Bohužel si myslím, že 422 stran bylo moc, hodně se popisovalo, možná i natahovalo a dost věcí jsem prostě jen přelétla rychle očima. Samotný příběh špatný nebyl, něco člověk vytušil, autorka samozřejmě něčím i překvapila. Prostě relativně povedená detektivka. Nějak mám pocit, že autorka ze sebe vše vydala v sérii s Lacey Flint, která byla úžasná.. a ostatní samostatné knihy jsou hop nebo trop...

moudivlacek
28.10.2019 5 z 5

Napínavé čtení od začátku až do konce. Sice jsem trochu tušila zloduchy, ale neodhalila jsem je všechny. Každopádně je to příběh o lidech, kteří svou lásku k blízké osobě staví nade vše, i nad morálku. A to dokonce i ten, u kterého by to díky zaměstnání nikdo nepředpokládal. A zas je tu někdo, koho někdo viní již několik let z hrůzného zločinu, jestli je to pravda, se dozvíte na konci příběhu.
Je to smutný příběh, ale velice poučný. Milovníkům detektivek doporučuji.

ilčidlo
24.10.2019 5 z 5

Poutavé a napínavé čtení a nečekaný závěr přestože jsme od začátku znali vraha. Já ji doporučuji

Mike99
15.10.2019 3 z 5

Moje první kniha od S.B. Styl psaní mi vyhovuje, členěné do krátkých kapitol. Hlavní děj je střídán retrospektivou mající vztah zejména k hrdince a jejímu rodinnému tajemství, které je pomalu rozplétáno. Kriminální zápletka je originální, vychází z aktuálních témat, pašování lidí a obchod s lidskými orgány, současně od začátku známe vraha.
Ale něco mi stále chybělo (jedna * minus, druhá za překombinovaný závěr, kdy si autorka ze čtenářů trochu slušně řečeno vystřelila).

Ella_85
25.09.2019 5 z 5

Prvni kniha od teto autorky, plna zvratu a necekanych vyusteni. Neslo se od ni odtrhnout. Jedna z knih podle meho gusta

cace
22.09.2019 4 z 5

Knížky Boltonové mám v oblibě při dlouhých cestách. Tento typ literatury volím jen výjimečně, ale příběhy S. J. B jsou poutavě psané, protkané osobním příběhem. Příjemně čtivé.

šipek
13.09.2019 5 z 5

Tak další kniha od mé oblíbené autorky a opět strhující, promyšlené, dech beroucí čtení. Vše do sebe zapadá a na závěr je to jinak. Je radost knihy od této autorky číst, vřele doporučuji.

Simmminek
25.08.2019 5 z 5

Super napínavé a poutavé čtení. Ze začátku jsem se bála co to bude, ale nakonec bomba. Nechci prozrazovat více. Skvělé promyšlená zápletka.

domihruzkova
23.08.2019 5 z 5

Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se "chytla", ale potom už to bylo super čtení. Po přečtení můžu říct, že se k příběhu mnohem více hodí originální název knihy - protože o tom přesně to celé je.

Peetullka
16.08.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a hlavně na doporučení od kamarádky, které se moc líbila.

Kniha má krátké kapitoly (což mám ráda), ale začátek mi přišel takový hodně uspěchaný a do děje mě to vtáhlo až po zřícení balonu.
Minulost se zde střídá s přítomností, aby se vše hezky spojilo a čtenář pochopil. Jako celek kniha byla podle mě překombinovaná ,ale nebudu lhát a konec velmi překvapil.

alenkacermi
10.08.2019 5 z 5

Já jsem opět nadšená. Výborná kniha, plná překvapení a zvratů. Určitě doporučím.

Teclaireddy
25.07.2019 4 z 5

Autorka to se čtenáři umí - píše poutavě, nenápadnými vodítky vás dostane, kam chce, a pak vás překvapí. Škoda jen, že svého umu nepoužívá s větší mírou. Těch zvratů už bylo trochu přespříliš, stejně tak témat - hlavní aktuálně-společenské téma bylo zajímavé, ale když se do toho přimíchalo to vše ostatní (zvlášť jeden nejmenovaný aspekt, na který už jsem po těch všech islandských detektivkách alergická), působil celek dost překombinovaně.
Stejně ale hodnotím 4 hvězdami, protože mě kniha opravdu vtáhla a bavila.

JitkaHambi
17.07.2019 3 z 5

Takovy super, uzasny námět a pritom tak divně překombinované.Vadilo mi stridani minulosti a pritomnosti, ta minulost me tam rusila a obcas takove nelogicke chovani osob.Skoda :-(

petra1394
15.07.2019 3 z 5

Začátek super, konec na prd. Nějak příliš mnoho témat na jednu knihu. Adler-Olsen by to zvládl líp.

Forest66
14.07.2019 5 z 5

Z toho konce jsem poněkud rozpačitý, ale jinak to bylo vynikající čtení a autorka si u mě drží čistých 5 z 5

M1ra
09.07.2019 3 z 5

Na to jak je kniha skvěle hodnocená jsem asi čekal něco mnohem lepšího. Námět je skvělý, kdyby se to drželo v duchu honičky vraha po přeživší asi by to pro mě bylo lákavější, nicméně i vývoj příběhu byl zajímavý, ale celkově se mi příběh četl těžko, nepoutal mou pozornost nijak zvlášť a myslím, že by se to dalo i o něco zkrátit. Taky mi všechny postavy přišly celkem ploché, nijak zvlášť sympatické nebo něčím charakteristické. Za mě se jedná o průměrnou detektivku.

rode
09.07.2019 4 z 5

S. J. Bolton zbožňuji od prvního písmenka první knihy, kterou jsem od ní četla, takže bylo jasný, že jakmile vyšla tato kniha, tak jsem ji musela mít. Hned na začátku se stala vražda a autorka dále rozehrává již skvěle započatou hru. Je zde více linek, které se na konci spojí a vše bude naprosto jasné a epické jako vždy.

L.Helena
06.07.2019 4 z 5

Málokterá kniha dokáže takhle chytnout už od samotného začátku. Postupně jakoby to napětí trochu ubývalo na síle, ale pořád se to moc dobře četlo. Závěr se trochu dal tušit, i když některé pasáže jsem musela číst opakovaně, něž mi to docvaklo.

verca0794
27.06.2019 5 z 5

První kniha od S. J. Bolton. Příjemně mě autorka překvapila. Originální námět, krátké kapitoly, strhující tempo a napětí až do poslední stránky. Doporučuji!!!