Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

ddkk
15.04.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Jako téměř vždy vybrala atraktivní a zajímavé prostředí, neotřelou zápletku a více-méně překvapivé rozuzlení (ač leccos naznačovalo, jak se věci mají)…Pro mne opět plný počet a doporučuji.

haWranka
13.04.2019 3 z 5

Tak já nevím, mám trochu rozporuplné pocity. Začátek mě hodně bavil, ale po chvíli jsem přišla na to, co mělo asi být jedním z největších překvapení, to mi trochu ubralo na zážitku. Naštěstí na to druhé velké překvapení jsem nepřišla! Když to vezmu kolem a kolem, šlo o vcelku záživnou detektivku, četla jsem i horší, ale už jsem četla i lepší.

saphiral
13.04.2019 3 z 5

Takové překombinované , po přečtení spíš úleva než lítost, že už je konec ;-)

Dragoneria
09.04.2019 5 z 5

Podle mě jedno z lehčích děl od autorky. její knihy mám ráda a tak jsem se nemohla dočkat. Ze začátku jsem byla hodně skeptická k námětu, ale jak se příběh rozplétal byl stále uvěřitelnější.
!!SPOILER!!

Výměnu jsem z nepochopitelného důvodu vytušila téměř v začátku. O to nadšenější jsem byla když se mi to potvrdilo. Jen Ajax mě zklamal i když jeho pohnutky vlastně chápu.

zbožňuju_knihy
08.04.2019 4 z 5

Kniha se četla pěkně, měla svižný děj.
Bohužel na mne zbytečně překombinované, opět jsem měla pocit, že se mě autorka snaží za každou cenu oslnit. A tak tu máme další knížku, kde se skáká z času do časů, už jen dnešní moderní střídání děje z pohledu všech postav chybělo. Četla jsem od autorky knihu "Obětina" a tento děj mi knihu jistým způsobem připomínal.
Každopádně zkusím určitě i další díla, jelikož se jedná o velmi dobrou vypravěčku, ať už je děj uvěřitelný nebo ne.
Kolem a kolem dávám 4*.

Kyri
06.04.2019 3 z 5

Začátek byl na mě nějak moc rychlý a drsný. Asi se autorce podařilo dobře vykreslit úvodní boj o život i povahu vraha. Jinak nevím, čím by to bylo.
Knížka se četla velmi dobře, snad jen konec byl už tak nějak unavenější, takže dramatické rozuzlení bylo z mého pohledu spíš trochu ospalé a aby to už bylo.
Odhalení bylo opravdu nečené, ale těch zvratů a nečekaných rozuzlení tam na mě bylo moc a trochu moc překombinovaných. Kdyby to všechno autorka rozdělila do dvou knih, tak bych si to asi užila lépe a snáz bych to celé strávila.
Proto jen 3 hvězdy. Ale vypravěčka je to výborná.

Sofós
27.03.2019 4 z 5

Zajímavá detektivka, která mě opravdu bavila. Dobře promyšlený příběh mě naprosto pohltil a já jsem jen četla a četla... Ale konec byl poněkud zvláštní. Za ten strhávám jednu hvězdičku. Tato knížka rozhodně ale nebyla poslední, kterou jsem od autorky četla. Už se těším na další :-)

dominika2585
27.03.2019 2 z 5

Knihy od Boltonové mám velmi ráda, a vždy se těším, co nového autorka vymyslí. Tahle kniha mi ale moc nesedla.
Začátek byl slibný, ale po pádu balónu jsem nemohla pochopit chování hlavní postavy. Proč nejde na policii? Proč nezavolá pomoc? Samozřejmě ke konci knihy se případ začíná vyjasňovat a souvislosti začínají vyplývat na povrch. Bohužel na můj vkus až příliš pozdě. Téma dobré, ale knihu jsem četla od poloviny února a dočetla dnes a jsem ráda, že můžu začít jinou, snad lepší. Každopádně jedno zklamání nemění nic na tom, že další knihy od Boltonové si určitě přečtu :)

harena
20.03.2019 5 z 5

"Takže šlo o lásku, ne o peníze?" řekla Hildegarda. "Aspoň zpočátku, ne?"
"Jak se to říká o té cestě do pekla?" nadhodila Serapis.

Umírá milovaná bytost a zachránit ji může pouze transplantace. Vynikající detektivní příběh plný zvratů až do samotného finále. Mladá policistka, která už vyšetřuje podezřelá úmrtí imigrantů, viděla vraha při činu a teď mu musí utéci. Spisovatelka Bolton své čtenáře nezklamala, četla jsem nepřetržitě až do půlnoci. Skvělé.

Jiparis
18.03.2019 4 z 5

Zajímavý námět, jen jsem trochu zklamaná z konce.

jasmína
18.03.2019 5 z 5

Opět výborná kniha autorky, od které se těžko odcházelo.

Olous1
17.03.2019 5 z 5

Opravdu není co dodávat...prostě perfektní,jak téma,tak střídání dějové linie.Chtěla jsem zkusit let balonem,ale po této knize nevím,nevím.Jen tak dál paní autorko,těším se na další knihy.

janca1705
12.03.2019 5 z 5

Knížku jsem si koupila na základě recenzí .. ale po dlouhé době se mi stalo, že jsem se ke čtení musela nutit. Za mě teda nic moc.

Ajuszka
09.03.2019 5 z 5

Moje první knížka od této autorky..a určitě ne poslední! Parádní čtení,od začátku až do konce napnuté k prasknutí.. a konec? Byl pěkně zamotaný a opět plný zvratů a překvapení.

ela1972
08.03.2019 4 z 5

Kniha je zajímavá, svižná a konec mě dost překvapil.

medialstar
03.03.2019 2 z 5

Lituji, tohle mě prostě neoslovilo, nebavilo. Po slibném začátku jsem se jen těžce prokousávala ke konci... Nebýt tak vysokého hodnocení, snad bych to i vzdala.

ciculka
02.03.2019 5 z 5

výborná kniha, byla jsem napnutá až do konce

Šárka5875
25.02.2019 5 z 5

Dámy a pánové, tohle byla jízda. Ano, začalo to letem, ale dál to byla grandiózní jízda. Autorka se do toho opřela hned s první stránkou. Takový strhující začátek příběhu jsem hodně dlouho nezažila. Kniha mě vcucla a já musela hltat stránku za stránkou. Opravdu začátek byl tak nabušený napětím, akcí, že jste se od příběhu těžko odpoutávali. Později možná autorka malinko zvolnila, nicméně pro mě byla tato kniha excelentní. O něco méně mě bavily návraty do minulosti, které se v knize objevovaly, ale jinak nemám nic, co bych knize vytkla. S. J. Bolton je prostě záruka vynikajícího čtení pro milovníky thrillerů.

janastok
25.02.2019 4 z 5

Moje oblíbená autorka, dobře vystavěný a napínavý příběh, vše do sebe zapadá, krátké kapitoly. Jedna hvězda dolů za zbytečně přeslazený konec, jak ze hry kočovného Cimrmanova divadla, ještě že nepřišel "vichr z hor".

perpe2a
24.02.2019 4 z 5

Dlouho očekávaná další kniha mé top autorky. Opět skvělý thriller, plný napětí a zvratů. Moc se mi to líbilo, autorka nezklamala, moc se těším na další její tvorbu. Rozhodně stojí za přečtení, neotřelý a zajímavý námět.