Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383792/bmid_uz-ted-jsi-mrtva-4tS-383792.jpg 4 529 176

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem stanou svědky brutální vraždy. Necelou hodinu poté se balón zřítí. Katastrofu přežije jediná členka osádky. Spatřila vrahovu tvář – ale také on spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby jedinou očitou svědkyni svého činu zlikvidoval. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat na místo, kde se bude znovu cítit v bezpečí. Netuší, že právě tam bude muset čelit největší hrozbě...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead Woman Walking , 2017

mata57
22.02.2019 5 z 5

Pro mne čtivá kniha, děj nepustí. Rozečteno cestou ráno do práce. Dočteno doma někdy před půlnocí. Osobně moc nemusím zápletky a zvraty typu "nejsem tvůj král - jsem tvá komorná". Považuji je za levné klišé. Taktéž moralitní vycpávky jsou zde levným zbožím, naštěstí dějové lince neubližují.Jako celek dobrý střední proud. Pouze mi vrtá hlavou, jak je možné ze země spočítat osoby ve velkém balónovém koši a mistrovsky "odbachnout" jen prostřední...

Sorrow
18.02.2019 3 z 5

S. J. Bolton je taková moje sázka na thrillero-detektivkovou klasikou. Její knihy vždycky doslova zhltnu, někdy se mi zápletkou trefí do vkusu více, někdy méně. Už teď jsi mrtvá je bohužel spíše ten druhý případ, i tak ale nemůžu upřít čtivost a oceňuji i to, že autorka do zdánlivě banálního případu vždycky zakomponuje nějaké velké aktuální téma, takže mají její knihy přesah. Twisty jsem tentokrát odhadla a snad poprvé mi přišlo, že ne všechny nitky jsou dovedeny do úplně smysluplného závěru. Za mě zkrátka vede série s Lacey! :)

karantena
15.02.2019 3 z 5

Ne tak dobrá jako předešlé,ale dalo se to.

Awča
14.02.2019 5 z 5

Kniha je napsána velmi svižně, úvodní zápletka mi přišla neotřelá. Současná témata se proplétají s minulostí v celku rozumné míře, knize to neubírá na tempu. Ženské hrdinky prostě autorka umí, celou dobu jsem byla napjatá, jak si Jessica pořadí. Pár zvratů na závěr, možná trošku nadsazených, ale mě k příběhu seděly, bavila jsem se a knihu mohu vřele doporučit.

swayno
11.02.2019 4 z 5

Jeden zvrat za druhým. Některé až ne příliš uvěřitelné. Ale dobrý!

orinka3
07.02.2019 3 z 5

Ze všeho nejvíc mě rušilo to poskakování v čase. To opravdu nemám ráda a kazí mi to zážitek z četby. Jinak jsem s detektivkou spokojená. Letět jako dárek k narozeninám balónem a skončit tragicky, to by si asi nepřál nikdo. Pak se příběh hodně větví, klášter, dvě sestry, široká rodina anglických cikánů, pašování lidí...je to vcelku napínavé a rozuzlení trošku jak z Limonádového Joeho. Ale dalo se to.

Ivka_77
04.02.2019 5 z 5

Výborná kniha. Moje první od této autorky a musím říct, že kniha se velmi dobře četla. Napínavá od začátku. Závěr mě dostal.

bgott
03.02.2019 5 z 5

Výborné čtení. Jednotlivé charaktery postav jsou postupně odkrývány v mozaice několika časových linií a jsou splétány až do konce, který má jistě překvapivé momenty i pro ty, kteří začínají tušit již dříve.

radka8970
30.01.2019 5 z 5

Kniha má zajímavý a lákavý námět, propracovaný příběh, který nabízí stupňující napětí, kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Děj se střídají na dvou linkách. Současná je přetínána minulostí, v níž pozvolna odhalujeme příběh celé knihy. V knize se kromě rodinných dramat autorka také zabývá migrací a dárcovstvím orgánů. Zajímavě propletený příběh s vynikajícím koncem...
Kniha "Už teď jsi mrtvá" je napínavé čtení pro všechny milovníky klasických detektivek a thrillerů. Takže za mě určitě doporučuji...

nada3314
29.01.2019 5 z 5

Luxusní jízda! Knihy PANÍ spisovatelky mi berou dech! Zajímavě propletený příběh s brilantním koncem. Knihu jsem si nesmírně užila a hned jak výjde další dílo bude mi zdobit knihovnu. Doporučuji všemi 10!

morava
28.01.2019 5 z 5

Me teprve druhe setkani s autorkou, a zase nemusim uvazovat nad hodnocenim, protoze proste uzasne pocteni, a za mne jasnych pet z peti :-). Posledni tretinu jsem zhltla na jeden zatah, a musim rict, ze jsem na konci ocekavala vsechna mozna rozuzleni, ale konec mne opravdu prekvapil. Ono se vse zacne rozuzlovat postupne, ale pak proste prijde ten konec a ja cetla s obrovskyma ocima a otevrenou pusou. To ze nebyla nouze o napeti, to je zbytecne dodavat. Napetim je tato kniha nasakla, stejne jako postupnym odkryvanim zivota te, ktera je na uteku. Za mne velke doporuceni :-)

Ticiana
26.01.2019 5 z 5

Kniha vybrana na zaklade obalky. Let balonem jsem zazila a proto mne kniha zaujala. A byla to naprosta pecka. Hned zactena do knihy. Skvely napad a tipovala jsem nekoho jinyho teda. Vsechny otazky, co v knize vyvstali byli bravurne zodpovezeny. Za mne doporucuju a urcite si prectu dalsi knihy od spisovatelky.

RoseDadas
24.01.2019 4 z 5

Příběh ubíhá rychle a čte se velmi dobře, přesto mi některé pasáže přišly trochu zdlouhavé. Také jsem ke konci měla takové rozpoložení, jestli není kniha už moc překombinovaná. Přesto si troufám tvrdit, že Sharon J. Bolton své řemeslo ovládá bravurně a že své postavy dokáže napsat natolik uvěřitelně, že vás při čtení přepadávají pocity strachu, úzkosti a mráz vám běhá po zádech. Pasáží, kdy byl vrah jen kousek od své oběti a chybělo opravdu malinko, aby ji dostal, bylo v knize více a u všech jsem měla zatajený dech, až jsem málem zapomněla vystoupit z tramvaje, jak jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Didi15
23.01.2019 4 z 5

Tak dneska Sarah ,, jen ,, za čtyři hvězdy. Ze začátku jsem se do příběhu nemohla vůbec dostat, ale od půlky se to pěkně rozjelo a já to pak musela dočíst na jeden zátah. Pár pekně paralerních příběhů. Takže ano, nakonec se vyplatilo číst.

anndy
20.01.2019 3 z 5

Opravdu nečekaný závěr!!!

happy-smile
16.01.2019 4 z 5

Velmi dobré. Jsem ráda, že další kniha není ze série o Lacey, ale že tu máme čerstvý závan. Střídání dějových linií byl dobrý nápad. Příběh dvou sester se zezačátku zdá jako naprosto nevýznamný, ale nakonec se samozřejmě ukáže, že je pro děj naprosto zásadní. S poslední přeživší prožíváme její pokusy o skrytí se před pronásledovately a nakonec odkryjeme několik zajímavých bočních příběhů. Doporučuji.

janina66
15.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Moc se mi líbila. Čtivá, napínavá od začátku do konce. Nečekané rozuzlení.

konicekbily
13.01.2019 5 z 5

K takto dokonalé knize není potřeba se vyjadřovat! Autorka to má promyšlené, vše na sebe navazuje. Připravte se na vícenásobné přeskakování v čase, dopředu i dozadu, někdy i doprostřed - potřebuje - li autorka nám něco objasnit - nebo naopak zamotat pořádně hlavu!

amladar
11.01.2019 5 z 5

Opět vynikající kniha, výborná zápletka, krátké kapitoly a dobré rozuzlení. Doporučuji :-)

martina1199
10.01.2019 5 z 5

Opět další vynikající, a svým způsobem hodně brutální, detektivní příběh z pera této osvědčené autorky. I když - nebo možná právě proto - jsem jednu část zápletky sama odhalila ještě před tím, než ji autorka ve vyprávění prozradila, a další jsem vydedukovala tak napůl, na konci jsem byla moc spokojená :-)