domihruzkova domihruzkova komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherný příběh o lásce, ztrátě a silné vůli. Přečteno za necelý den, nemohla jsem se odtrhnout. Smutný a zároveň šťastný konec.

02.07.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Moc dobré, člověka to naprosto vtáhne do děje. A jako plus beru, že se člověk dozví o životním stylu jiných lidí.

13.06.2019 5 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Vůbec to nebylo špatné :)

13.06.2019 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Kniha nic nového nenabídne, průměrný příběh...

13.06.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Wow!!! Za mě perfektní, postupné odhalování charakteru postav, příběh a ten konec!

13.06.2019 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Z knihy mám smíšené pocity, Borisovo chování mně rozčilovalo, jeho neschopnost cokoli vyřešit snad ještě více a posedlost šestnáctiletou holkou? To snad ne.

10.06.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha, která mě držela od začátku do konce. Jen se mi občas pletly hlavní postavy - Anna, Alžběta a Anežka, na mně moc podobná jména :)

10.06.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Za mě průměr - chvilkami zajímavé, neurazí, nenadchne.

30.05.2019 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle mě bavilo od začátku do konce. Nikdy nic není tak, jak na první pohled vypadá.

07.05.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Něco mezi V pastí lží, Poslední paní Parrishová a Za zavřenými dveřmi. Za přečtení stojí.

07.05.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ten konec!!! Už jen kvůli tomu musím přečíst další díly.

07.05.2019 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Už dlouho jsem se zakončením knihy nebyla tak nespokojená, jako právě tady. Celou dobu soucítím s Jennou, přemýšlím, jak to celé bylo, doufám ve šťastné shledání dcery s matkou a nakonec se to celé obrátí o 360 stupňů a všechno je to jinak. Škoda toho konce, mohla to být fakt dobrá kniha.

PS: Jinak ty informace o slonech, které se člověk při čtení dozví, rozhodně stojí i za ten špatný konec :)

07.05.2019 3 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Člověk čeká, kdy se konečně rozmotá ten tajný příběh, nějaké rozuzlení nebo nečekaný zvrat a pořád nic. V ději se většinu doby nic závratného neděje.

07.05.2019 3 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Nejspíše jsem čekala od knihy trochu něco jiného, za mě zklamání. Nápad dobrý, ale provedení trochu horší.

07.05.2019 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

To co jsem si já odnesla z knihy, nebyl příběh o otci a dvou dětech, které se nemohou rozhodnout, zda otce odpojit od přístrojů, či ne, ale nahlédnutí do života vlčí smečky. To mě opravdu fascinovalo a autorce za toto moc děkuji.

Přesto mi na konci chyběl nějaký nečekaný zvrat, moment překvapení, na který jsem u Jodi zvyklá.

26.04.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Těšila jsem se na popis cesty, přírody okolo a místo toho se neustále vracíte do minulosti, neustále tam řeší svůj vztah s nevlastním otcem, přítelem, sourozenci a smrt matky. Chápu, že to bylo něco, co ji na PCT přivedlo, ale není to nic, co by ostatní nějak zvlášť zajímalo či vtáhlo do děje. Proto o hvězdičku méně. Přesto jsem při čtení cítila nutkání se sbalit a taky se na nějakou túru vydat :)

24.04.2019

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Prvních několik desítek stran jsem se nemohla začíst a do čtení jsme se musela nutit. Možná to bylo tím, že předchozí díly jsem četla již několik let zpět a tak jsem zapomněla souvislosti. Od poloviny mě kniha neskutečně chytla a ten konec! Po schodech k Empire State Building jsem běžela společně s Lou a doufala, že tam bude čekat Sam. Šťastný konec mě potěšil. Na Než jsem tě poznala to rozhodně nemá, ale špatná kniha to taky není.

24.04.2019 5 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Byl to takový milý návrat do dětství. Přestože je kniha určena především pro mladší čtenáře, kniha mě bavila a až do konce jsem doufala, že se Katy nakonec postaví na nohy.

24.04.2019

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Příjemná oddychovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet a odpočine si. Kniha se mi líbila, několikrát mně rozesmála a to už mi dávno není 13. Za mně doporučuji, jdu na další díl.

15.03.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tenhle díl mě bavil asi nejvíce, možná to bylo tím, že už jsem Jacoba, Emmu a ostatní znala více, tak jsem k nim měla nějaké to "pouto". Samotné putovaní Jacoba a Emmy mi vůbec nevadilo, jsou to mé nejoblíbenější postavy a přála jsem jim šťastný konec. Když už to vypadalo, že problém je vyřešen, nastal další zvrat.. Kniha se mi moc líbila, doufám v pokračování.

PS: Shlédla jsem i film, oproti knihám je to odpad.

11.03.2019 5 z 5