Vlk samotář ekniha

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215525/big_vlk-samotar-215525.jpg 4.3787

Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)

Kniha Vlk samotář

kikies
včera

Perfektní téma, skvělé zpracování. Kontroverzní, jako vždy, plné nových a nečekaně přínosných informací, čtivě a dojemně zpracovaný vývoj rodinných vztahů - prostě Jodi Picoult ve své nejlepší formě. Její knihy opravdu stojí za to!

Darja.8

Tato kniha mi hodně rozšířila obzory co se týče života vlků. Je až s podivem,kolik toho mají společné lidé a vlci. Jako každá knížka od Jodi je i tato velice čtivá a informativní tím nenásilným způsobem. Dávám 10 hvězdiček. Doporučuji

ela1972

Moc zajímavá kniha. Od této autorky jsem četla většinu knih a všechny jsou moc dobré. Tahle není výjimkou

genie
23.12.2021

Moje první setkání s autorkou vyznívá pozitivně. Knížka na vážné téma s příběhem „po americku“ (soudy, právníci …), postupné odkrývání pohnutek i tajemství střídáním kapitol z pohledu jednotlivých postav. Lukovy kapitoly „jakoby vystřižené“ z Moudrosti vlků.

Pavlaj
12.12.2021

Podle toho, co jsem zatím od JP přečetla, je Vlk samotář taková její „typická“ kniha: 1. kontroverzní společenské téma, zde eutanazie 2. vyprávění z pohledu více aktérů 3. hodně zaměřené na rodinné/mezilidské vztahy 4. důmyslně vystavěná zápletka, aby to všechno drželo pohromadě 5. součástí je soudní líčení nebo kriminální vyšetřování, což autorce umožní shrnout argumenty pro a proti 6. překvapivé rozuzlení.
Stejně jako v Času odejít je výlet do světa zvířat nejvíc fascinující částí knížky. Stejně jako v Času odejít se tu porovnává lidská morálka a přírodní zákony smečky/stáda. Přišlo mi, že závěrem JP jasně vyjádřila svůj názor, zda eutanazie ano či ne. Je to sice názor, který já osobně nesdílím, ale za tak krásně zpracovaný příběh stejně díky.

Knihomillka
09.12.2021

Skvělý příběh s obrovským přesahem. Mám ráda příběhy, v nichž se dozvím věci, o které se člověk třeba běžně nezajímá. Autorka musela skutečně hodně nastudovat o chování vlků.

ennlady
08.11.2021

Zpočátku, tak do čtvrtiny knihy jsem byla rozhodnutá, že nedám víc než 3*, tak před půlkou jsem to zvýšila na 4, ale na konci nemůžu jinak než dát 5. Spisovatelka mě opět úplně fascinovala, a to v prvé řadě popisováním života vlků ve smečce, jejich projevy, rituály, hierarchie a rozdělení úloh mezi jednotlivými členy. Fakt by člověk řekl, že mezi nimi sama dlouho žila. I když nejsem zrovna zoolog a nějaká velká milovnice zvířat, tak tohle jsem přímo hltala, stejně tak, jako příběh o životě slonů v knížce Čas odejít. A to vůbec nemluvím o knize Nejsem jako vy, kterou jako by zčásti skutečně napsal autistický chlapec.
Ovšem tady jsem narazila na Lucka, který se mi tedy vůbec nelíbil. Dělalo se mi špatně při představě, jak se krmí syrovým masem a krev mu kape přes bradu na kombinézu, jak přebírá od vlků další jejich rituály a chování, je nemytý, neostříhaný a neoholený a vůbec …. tak tohle byla podle mě úchylka jako hrom. Nevím, možná to jenom nechápu. No a jeho charakter taky teda nic moc. Ostatní postavy jsem docela chápala, i když některé mi byly sympatičtější a jiné méně, ať už jejich jednání mělo jakékoli důvody a následky.
Námět eutanazie byl bezesporu hodně zajímavý, ale hlavně opět smekám před stylem psaní. Při některých pasážích mám pocit jako bych jedla jednu z nejlepších čokoládových bonboniér, kterou mám ráda a mám chuť si to pořádně užít a pošetřit, jenže je to tak dobré, že nedám pokoj, dokud to nezbaštím, a to rychle.
Doporučuji stejně jako všechny knížky od této autorky, které jsem četla.

Han-nah
08.11.2021

Autorka této nádherné knihy má úžasnou vlastnost psaní, že je na téma, o kterém chce psát, dostatečně připravena. Pak vede příběh čtenáře k zamyšlení. V tomto případě rodina lidská a ta vlčí a pak téma eutanázie.
Vlk - to je mé indiánské znamení, oblíbené zvíře a vždy mě fascinoval. Proto pasáže, kdy Luke popisuje svůj život s vlčí smečkou, mě zaujaly nejvíce. Vlci, jejich život, komunita, sounáležitost, podřízenost, pomoc jeden druhému - prostě vlčí rodina. Vypadají plaše, ale dovedou dát jasně najevo, že jsou šelmy.
Na druhé straně téma eutanázie. Luke je po nehodě v kómatu a jeho rozvrácená lidská rodina má rozhodnout o jeho životě. Nechtěla bych se v takové situaci ocitnout.
-Vlci vědí, kdy je ta správná chvíle přestat hledat to, o co přišli a soustředit se na to, co přijde.
-Smrt je událost. Stává se to, ale je potřeba jít dál.
My lidé zapomínáme, že i my jsme součástí přírody. Pohled na zvířata a jejich život nám ukazuje to, na co již hodně lidí zapomíná a to je naše rodina, naše životní smečka.