Vlk samotář
ekniha

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215525/vlk-samotar-215525.jpg 4.3472
Vydáno:, Ikar (ČR)

stumpy

Moje prvni knižní setkání s touto spisovatelkou. je to zajímavá sonda do života těch co mají rozhodnout o tom zda odpojit či neodpojit prokládaná pasážemi Luka mezi vlky. Sáhla jsem po knize hlavně kvůli vlkům a tyto pasáže jsou opravdu úchvatné. Reálný život už tak úchvatný není, místy je až nudný, ale zase nám dává možnost okusit, jaké je asi rozhodnout a proč se tak rozhodnout když se jedná o vašeho otce. Celou dobu člověk ví, jak to dopadne, ale konec ho stejně zaskočí.

Ivis01

Musím říct,že od Jodi už jsem četla i lepší knihu,ale i tak se mi tato moc líbila,pasáže s vlky byly krásně popsané a co se týče Luka a jeho rodiny mě nutilo k zamyšlení,jak by jsem se asi zachovala,být v takové situaci jako jeho děti ,vůbec si to nedovedu představit.

Clara_C

Na to, jak jsem se na tuto knížku těšila, mě zklamal dost jednoduchý až rádobydojemný příběh s předvídatelným koncem. Nejlepší pasáže byly ty o vlcích, to nepochybně, můj velký obdiv mají všichni ti reální lidé, kteří se vydají do divočiny studovat chování zvířat, aby nám, ne tolik odvážným a vzdělaným předali svoje poznatky a zkušenosti, byť za cenu ztráty svého soukromého života, právě proto mě asi samotný příběh Lukovy rodiny nijak nezasáhl, bohužel.

laura

Líbila se mi, moc. Ale... Ale prostě nebyla tak úžasná jako předchozí knihy od této autorky, takže prostě nemůžu dát pět hvězdiček... Zkrátka mi tam něco chybělo - a to jsem knihu doslova zhltla za dva dny. Vlčí příběh byl úžasný a mě překvapilo, jak moc živý. Během čtení jsem byla podebraná a měla problém s dýchaním, ale celkově příběh prostě tak nějak vyšuměl... Pořád čekáte, co se vlastně stalo a nakonec zjistíte, že se nic nestalo. Ale jak už to tahle autorka umí, byly i chvíle, kdy jsem se od srdce zasmála, kdy jsem je chápala, jak Caru, tak Edwarda, kdy jsem chápala Georgie i Luka. Život není jednoduchý. Kdyby byl, neměli bychom co číst ;)

zuzca.h

Zajímavé téme o odcizení v rodině o nedoruzměních a unáhlených skutcích. Pasáže o vlcích, o tom jak fungují v rámci smečky (rodiny) byly opravdu zajímavé. "Lidské" pasáže už tak zajímavé nebyly, až ke konci knihy kdy se vše začalo vysvětlovat a hlavní protagonisté si k sobě po čase opět začli hledat cestu a postupně vysvětlovat nedorozumění, která stála za celým rozpadem rodiny "smečky" kniha nabrala spád a dobře se mi četla.

hajrys

Mám ráda příběhy Jodi Picoult. Témata jejích knih nutí člověka k opravdu velkému zamyšlení a ani tentokrát neudělala výjimku. V tomto bodě tedy rozhodně nezklamala. Také popisy ze života vlků a zákonitosti vlčí smečky jsou úžasné. Ale bohužel. Vlastní příběh mě moc nenadchnul. Sice jsem, stejně jako předešlé její knihy, hltala stránku za stránkou, ale něco tomu prostě chybělo.

stafbul

Samotná dějová linka příběhu mne nenadchla vůbec....celé to bylo takové plytké. Nicméně sekvence týkající se života vlků byly velmi zajímavé. A ano, i dnes, po několika měsících od přečtení se občas podívám na svého psa a vidím, že v něm ten vlk je.....i když hodně vzdáleně.

Burnettka

Krásná kniha. Pohltila mě a vtáhla do děje...

Alexxxka

Moje první kniha od autorky a už se nemôžu dočkat až si přečtu něco další. Výborně poskládaný příběh, super vykreslené rodinné vztahy, a hlavně život Luka s vlkmi.... Doporučuji

jittik

Opět krásná kniha od Jodi. Její psaní, výběr tématu a hlavně pokaždé důležitý "problém" člověka vtáhne do děje. Vždy si vybírá otázky o kterých lidé vědí, že existují, ale jen málokdo má tolik síly jim čelit.
Úžasné je i vyprávění o vlčích smečkách.
Kniha splnila víc než jen mé očekávání.

whiolet

Od této autorky si vždy ráda něco přečtu. Vybírá si kontroverzní témata a ždímá z vás emoce.
Bohužel u této knihy jsem,ale měla pocit, že se snaží udělat "doják" za každou cenu a to byl můj kámen úrazu. Ne, že by téma nebylo dost zajímavé,ale přesto mě kniha chvílemi nudila a já se s jejím čtením docela prala. Přiznám se, že jsem byla zklamaná :/

Haen

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

zuza_zuzule

První kniha od této autorky, která velmi poutavě líčí příběh otce (Luka Warrena), jenž tráví většinu času po boku vlčí smečky, a jeho rodiny. Krásně psychologicky laděný román, který se dotýká závažných témat jako je eutanazie. Dle mého názoru jeden z nejhezčích románů, který mne přinutil se na okamžik zamyslet nad otázkou života a smrti a hodnotit ji z různých pohledů. Všem, kteří se o tuto tématiku zajímají, knihu doporučuji k přečtení.

qydko

Autorka psát umí, o tom už dlouho nepochybuju. Vlk samotář mě dostal. Ani ne tak hlavní dějovou linkou jak životem Luka s vlčí smečkou. Doporučuju.

Hana H.

Dala jsem 4 hvězdičky, ale rozmýšlela jsem se, jestli nedám spíš 3. Jiné autorčiny knihy se mi líbily víc.

petrakočárová

Kniha zpracovává velmi vážné a těžké téma. Rozhodně bych nechtěla být v kůži dětí L. Warena a rozhodovat o osudu svých rodičů. O jejich životě nebo smrti. Víc mě oslovily pasáže týkající se života vlků, ale celkově hodnotím knihu jako vynikající.

Siraelxy

Krásný příběh o pochopení, odpuštění....Picoultová je tak výborná vypravěčka, že chci další její knihy. Mrkněte ke mně na blog a přečtěte si celou recenzi: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/11/jodi-picoultova-vlk-samotar.html

inkatenysek
31.12.2017

Přestože se Jodi Picoult opět vytáhla silným a zajímavým příběhem a propracovanou psychologií jednotlivých postav, pro mě bylo prostě tématem číslo jedna Lukovo vypravování o vlcích. Úplně mě fascinovalo, jak dokázala do detailu popsat život vlka jako jednotlivce i jako člena smečky. Nyní, s odstupem času mohu napsat, že Vlk samotář je od Jodi mou TOP knihou.

darion
22.12.2017

Mám ráda knížky, jejichž přečtení ve mně vyvolá spoustu otázek...

raty
18.12.2017

Hodně zvláštní kniha, vyvolávající rozporuplné pocity.

postrach
17.12.2017

I mě tato kniha dostala.Jodi nezklamala!

martinaandulka
15.12.2017

Je to třetí kniha od autorky,kterou jsem četla a opět nezklamala.příběh mě úplně pohltil.Chápala jem obě děti Warena ikdyž každý měl jiný názor.Velice se mi líbilo mnoho zajímavostí ze světa vlků.

hanča34
28.11.2017

Vím, že Jodi umí psát poutavě, ale tentokrát mně úplně nadchla jak přesvědčivě a se znalostí věci nám přiblížila život vlků.

Carra
15.10.2017

Zaujalo mě to ohledně vlků, kde se o nich i něco dozvíte, ty pasáže, kdy s nimi byl Luke v divočině bylo nejlepší. Pak tu byla ta těžká situace v rodině s rozhodováním a bylo zajímavé vidět to z obou stran.

salamandrina
14.10.2017

to jsou takový knížky, že to není úplně blbý, ale zároveň to není nřeskutě inteligentní. Takže docela rozumím tomu, proč jsou její knížky oblíbený. Čte se to dobře, zhruba tušíte, co přijde, ale to nevadí. Za mě dobrá oddechovka, nicméně nějaký škrty by prospěly. Knížka, kterou když čtete, tak si říkáte: „jo, to je psaný tak, aby se podle toho dobře točil americkej slaďák." Ale nic proti.

Viviana-Mori
02.10.2017

Mně se kniha moc líbila. Krásně vykreslen život vlků, spoustu věcí jsem slyšela poprvé, v pár chvílích mě napadlo, že bych taky zkusila vyrazit do divočiny (což je samozřejmě nesmysl, nemohla bych to udělat, ale je fajn, že kniha takové pocity vyvolává). Trochu musím přiznat, že Cara mne štvala. Vím, že jí bylo jen sedmnáct, že cítila výčitky a zoufale si přála, aby její otec žil, ale prostě mi nějak vadila. Byla jak malý harant, upřímně řečeno. Ale měla i dost světlých chvilek.
Situace popsána v této knize je opravdu moc těžká a smutná, sama nevím, jestli bych někoho blízkého dokázala odpojit od životních funkcí po pár dnech, ale rozuměla jsem i Edwardovi, kdo by chtěl být uvězněn na lůžku bez schopnosti normálně žít?
Jodi Picoult mám moc ráda, je to už čtvrtá kniha, co jsem od ni četla a rozhodně přečtu i ty zbylé.

marlenma
14.09.2017

Jodi mě opět nezklamala. Zajímavé téma i vyústění, byť nebylo tak strhující a překvapivé jako v jiných jejích knihách. Fascinovalo mě množství informací ze života vlků. Doporučuji k přečtení jak milovníkům zvířat, tak těm, které zajímá téma eutanazie.

Petra88
08.09.2017

Po Vypravěčce a Času odejít méně dramatická kniha. I když téma bylo vážné, nebylo napsané až tak poutavě. Několikrát se opakovaly výpovědi o nehodě a o vztahu k otci. Záleží na úhlu pohledu, jestli byl konec šťastný nebo smutný.

strippedd
23.08.2017

Po Vypravěčce, kterou jsem četla úplně náhodou jsem tušila, že to bude kvalitní četba. Nezklamala. Téma, které mi nic neříkalo a nikdy bych si nemyslela, že vůbec bude. Bavilo mě prolínání chování vlků a boj rodiny. Ne jednou jsem se zamyslela, jak bych se zachovala já.

Danago
19.08.2017

Tato knížka byla trochu jiná než jsem u autorky zvyklá a taky mě bohužel nepohltila jako její předešlé knížky. Ale špatná rozhodně nebyla.
Luke Warren celý život zkoumal život vlků, zašel až tak daleko , že s vlky i žil. Když upadne do kómatu, musí o jeho osudu rozhodnout jeho již dospělé děti. Oba si musí pokládat těžké otázky. Jak se rozhodnout ? Nechají otce zemřít, bude žít na přístrojích? Co by chtěl on sám? Co by jste udělali vy? Autorka nutí čtenáře přemýšlet nad dalším kontroverzním tématem. I když je tato knížka poněkud pomalejší, hodně zde popisuje život vlků. Jsem moc ráda , že jsem si ji přečetla.