Vlk samotář
ekniha

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215525/vlk-samotar-215525.jpg 4.3444
Vydáno:, Ikar (ČR)

stafbul

Samotná dějová linka příběhu mne nenadchla vůbec....celé to bylo takové plytké. Nicméně sekvence týkající se života vlků byly velmi zajímavé. A ano, i dnes, po několika měsících od přečtení se občas podívám na svého psa a vidím, že v něm ten vlk je.....i když hodně vzdáleně.

Burnettka

Krásná kniha. Pohltila mě a vtáhla do děje...

Alexxxka

Moje první kniha od autorky a už se nemôžu dočkat až si přečtu něco další. Výborně poskládaný příběh, super vykreslené rodinné vztahy, a hlavně život Luka s vlkmi.... Doporučuji

jittik

Opět krásná kniha od Jodi. Její psaní, výběr tématu a hlavně pokaždé důležitý "problém" člověka vtáhne do děje. Vždy si vybírá otázky o kterých lidé vědí, že existují, ale jen málokdo má tolik síly jim čelit.
Úžasné je i vyprávění o vlčích smečkách.
Kniha splnila víc než jen mé očekávání.

whiolet

Od této autorky si vždy ráda něco přečtu. Vybírá si kontroverzní témata a ždímá z vás emoce.
Bohužel u této knihy jsem,ale měla pocit, že se snaží udělat "doják" za každou cenu a to byl můj kámen úrazu. Ne, že by téma nebylo dost zajímavé,ale přesto mě kniha chvílemi nudila a já se s jejím čtením docela prala. Přiznám se, že jsem byla zklamaná :/

Haen

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

zuza_zuzule

První kniha od této autorky, která velmi poutavě líčí příběh otce (Luka Warrena), jenž tráví většinu času po boku vlčí smečky, a jeho rodiny. Krásně psychologicky laděný román, který se dotýká závažných témat jako je eutanazie. Dle mého názoru jeden z nejhezčích románů, který mne přinutil se na okamžik zamyslet nad otázkou života a smrti a hodnotit ji z různých pohledů. Všem, kteří se o tuto tématiku zajímají, knihu doporučuji k přečtení.

qydko

Autorka psát umí, o tom už dlouho nepochybuju. Vlk samotář mě dostal. Ani ne tak hlavní dějovou linkou jak životem Luka s vlčí smečkou. Doporučuju.

Hana H.

Dala jsem 4 hvězdičky, ale rozmýšlela jsem se, jestli nedám spíš 3. Jiné autorčiny knihy se mi líbily víc.

petrakočárová

Kniha zpracovává velmi vážné a těžké téma. Rozhodně bych nechtěla být v kůži dětí L. Warena a rozhodovat o osudu svých rodičů. O jejich životě nebo smrti. Víc mě oslovily pasáže týkající se života vlků, ale celkově hodnotím knihu jako vynikající.

Siraelxy

Krásný příběh o pochopení, odpuštění....Picoultová je tak výborná vypravěčka, že chci další její knihy. Mrkněte ke mně na blog a přečtěte si celou recenzi: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/11/jodi-picoultova-vlk-samotar.html

inkatenysek
31.12.2017

Přestože se Jodi Picoult opět vytáhla silným a zajímavým příběhem a propracovanou psychologií jednotlivých postav, pro mě bylo prostě tématem číslo jedna Lukovo vypravování o vlcích. Úplně mě fascinovalo, jak dokázala do detailu popsat život vlka jako jednotlivce i jako člena smečky. Nyní, s odstupem času mohu napsat, že Vlk samotář je od Jodi mou TOP knihou.

darion
22.12.2017

Mám ráda knížky, jejichž přečtení ve mně vyvolá spoustu otázek...

raty
18.12.2017

Hodně zvláštní kniha, vyvolávající rozporuplné pocity.

postrach
17.12.2017

I mě tato kniha dostala.Jodi nezklamala!

martinaandulka
15.12.2017

Je to třetí kniha od autorky,kterou jsem četla a opět nezklamala.příběh mě úplně pohltil.Chápala jem obě děti Warena ikdyž každý měl jiný názor.Velice se mi líbilo mnoho zajímavostí ze světa vlků.

hanča34
28.11.2017

Vím, že Jodi umí psát poutavě, ale tentokrát mně úplně nadchla jak přesvědčivě a se znalostí věci nám přiblížila život vlků.

Carra
15.10.2017

První kniha od Jodi, která se mi dostala do rukou. Zaujalo mě to ohledně vlků, kde se o nich i něco dozvíte, ty pasáže, kdy s nimi byl Luke v divočině bylo pro mě nejúžasnější. Pak tu byla ta těžká situace v rodině, jak se rozhodnout. Odpojit, neodpojit? Kdyby něco podobného potkalo mě, bylo by to pro mě také náročné rozhodnutí.

salamandrina
14.10.2017

to jsou takový knížky, že to není úplně blbý, ale zároveň to není nřeskutě inteligentní. Takže docela rozumím tomu, proč jsou její knížky oblíbený. Čte se to dobře, zhruba tušíte, co přijde, ale to nevadí. Za mě dobrá oddechovka, nicméně nějaký škrty by prospěly. Knížka, kterou když čtete, tak si říkáte: „jo, to je psaný tak, aby se podle toho dobře točil americkej slaďák." Ale nic proti.

Viviana-Mori
02.10.2017

Mně se kniha moc líbila. Krásně vykreslen život vlků, spoustu věcí jsem slyšela poprvé, v pár chvílích mě napadlo, že bych taky zkusila vyrazit do divočiny (což je samozřejmě nesmysl, nemohla bych to udělat, ale je fajn, že kniha takové pocity vyvolává). Trochu musím přiznat, že Cara mne štvala. Vím, že jí bylo jen sedmnáct, že cítila výčitky a zoufale si přála, aby její otec žil, ale prostě mi nějak vadila. Byla jak malý harant, upřímně řečeno. Ale měla i dost světlých chvilek.
Situace popsána v této knize je opravdu moc těžká a smutná, sama nevím, jestli bych někoho blízkého dokázala odpojit od životních funkcí po pár dnech, ale rozuměla jsem i Edwardovi, kdo by chtěl být uvězněn na lůžku bez schopnosti normálně žít?
Jodi Picoult mám moc ráda, je to už čtvrtá kniha, co jsem od ni četla a rozhodně přečtu i ty zbylé.

marlenma
14.09.2017

Jodi mě opět nezklamala. Zajímavé téma i vyústění, byť nebylo tak strhující a překvapivé jako v jiných jejích knihách. Fascinovalo mě množství informací ze života vlků. Doporučuji k přečtení jak milovníkům zvířat, tak těm, které zajímá téma eutanazie.

Petra88
08.09.2017

Po Vypravěčce a Času odejít méně dramatická kniha. I když téma bylo vážné, nebylo napsané až tak poutavě. Několikrát se opakovaly výpovědi o nehodě a o vztahu k otci. Záleží na úhlu pohledu, jestli byl konec šťastný nebo smutný.

strippedd
23.08.2017

Po Vypravěčce, kterou jsem četla úplně náhodou jsem tušila, že to bude kvalitní četba. Nezklamala. Téma, které mi nic neříkalo a nikdy bych si nemyslela, že vůbec bude. Bavilo mě prolínání chování vlků a boj rodiny. Ne jednou jsem se zamyslela, jak bych se zachovala já.

Danago
19.08.2017

Tato knížka byla trochu jiná než jsem u autorky zvyklá a taky mě bohužel nepohltila jako její předešlé knížky. Ale špatná rozhodně nebyla.
Luke Warren celý život zkoumal život vlků, zašel až tak daleko , že s vlky i žil. Když upadne do kómatu, musí o jeho osudu rozhodnout jeho již dospělé děti. Oba si musí pokládat těžké otázky. Jak se rozhodnout ? Nechají otce zemřít, bude žít na přístrojích? Co by chtěl on sám? Co by jste udělali vy? Autorka nutí čtenáře přemýšlet nad dalším kontroverzním tématem. I když je tato knížka poněkud pomalejší, hodně zde popisuje život vlků. Jsem moc ráda , že jsem si ji přečetla.

intelektuálka
09.08.2017

Velice zajímavá kniha. Jednak ohledně informací, týkající se vlčí smečky a jednak je tu otázka eutanazie, jak se rozhodnout? Má vůbec člověk právo nechat toho druhého odejít?

LuckaH2
03.08.2017

Nahodne js knihu nasla v knihovne, od autorky jsem do te doby nic necetla. Uf, bylo to ohromujici, samotne tema euthanasie by nevyznelo, kdyby nebylo vlku, a neuveritelnych veci, kterych byla postava Luka soucasti. Od pribehu jsem se nemohla odthrnout,byl zajimavy (vlci), nutici k velkemu zamysleni (hrozne,muset se rozhodnout, vubec si neumim predstavit, kdyby tam lezel muj tata) a dojemny (konec)...je to psano tak verohodne a jeste z pohledu kazde z postav!

Zorka
13.07.2017

Přestože mám ráda Jodi Picoult a obdivuji to, že se v knihách tematicky neopakuje, Vlk samotář byl pro mě průměrných dílem, které mě neurazilo, ale ani nenadchlo. Ano, je tam ta poctivá mravenčí práce, při níž autorka musela získat mnoho zajímavostí ze života vlků, aby je pak mohla v knize předat dále. Nicméně vlastní příběh mi přišel takový plochý - žádná velká dramata.

Andulka VK
29.06.2017

Taky jsem tu knihu louskala déle,než jsem zvyklá ... těžké téma,těžké rozhodování...
Zaujaly mne ale nejvíc pasáže o Lukovi a jeho životě s vlky.Trošku jsem stále doufala,že se uzdraví a dojde ke smíření s rodinou a k nápravě toho,že je vlastně celý život přesouval nectě "na druhou kolej"...žel,nestalo se tak.

knihovnička007
28.06.2017

Vlk dočten včera večer. První moje kniha od této autorky. Co napsat... Neskutečně těžké téma... Představa, že bych byla na místě dětí, je hrozná...

Karloska
27.06.2017

Nejde hodnotit jinaknež plným počtem hvězdiček. Čtivá, napínavá kniha, kterou doporučuji! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jodi P. opět nezklamala. :)