Vlk samotář ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215525/vlk-samotar-215525.jpg 4.3498
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (145)

Přidat komentář
Verun-Kasanda
13. listopadu

Nadherná! Poutavá a zajímavá. Čím dále tím více se nemůžu dočkat, až budu mít další knihu této skvělé spisovatelky v ruce, ale znamená to, že jsem už nějakou zase přečetla, což mě mrzí.
U Lukova vyprávění o vlcích jsem prostě nemohla přestat. Kniha je skvělá a vřele ji doporučuji...

misa1607
02. října

85% pěkné téma

LenkaKa
17. září

Mě ta kniha nadchla. Je o eutanázii, ale i o vztazích matky k dětem, v rodině.... je to moje třetí kniha od autorky a jednoznačně nejlepší.

LuckyZ
12. září

Zajímavá kniha, ale občas mi tam něco vadilo.

m.valova
09. září

První a určitě ne poslední kniha od Jodi Picoult.
Hezký příběh,smutné téma,ale bohužel i takový je život...Hodně sil každému,kdo musí takovou volbu absolvovat,ať je takových případů co nejméně...

akdar72
05. září

Rodinu nedělá rodinou to, že se všichni pořád chovají správně, ale naopak to, že dáte druhou šanci lidem, kteří něco pokazí, a vy je přesto milujete...

Anna 13
02. září

Kdo jiný by mě mohl dostat z čtenářské krize než Jodi Picoult?

Mám ji slušně načtenou a proto vím, že mě každá kniha zasáhne hluboko do srdce, a vím, že nad jejími příběhy přemýšlím ještě roky po tom, co jsem je dočetla.
Vím, že kdybych si knihu od Jodi pořídila, že nesáhnu vedle a že po ní sáhnu i víckrát za život.
Takže jsem tušila, že tohle bude opět pecka s nějakým velmi kontroverzním tématem, které mi nedá spát.

Mé oblíbené téma, kterým je eutanázie, tu podala tak famózně a pokryla ho vším, čím se dalo, že ji za to ruce líbám. Sice se jednalo o pasivní formu "důstojné smrti", na kterou já nemám úplně vyhraněný názor, ale i tak je to téma nesmírně důležité a aktuální. Sice bych se ráda mnohem více zapojila do boje za aktivní eutanázii, ale i tak mě Picoultové filosofování házelo ze strany na stranu v mé myšlenkové bariéře.
Prostě se mi to nesmírně líbilo.

A pak to vyprávění o vlcích? :O
Jako vážně? :O
To bylo neuvěřitelné. Neskutečně tleskám. Ne, o tom se opravdu nedá psát, protože to vyráží dech a neuvěřitelně čtenáře baví. Četla bych o tom dál a dál. Picoultová do těchto kapitol nahrnula spoustu emocí a až poetická souvětí...

Znesváření sourozenci, kteří bojují o to, zastupovat svého otce v otázce života a smrti, byli vykreslení bravurně. Chápali jste každou stranu. Ani jedna nebyla ta správná...


Picoultová, ať už píše o koncentračním táboře, rakovině, autismu, znásilnění nebo o závažných otázkách v rodičovství, je prostě excelentní. A já tuto autorku budu uctívat, dokud budu žít...

Vlk samotář je dílo, které se mým mozkem bude potulovat ještě spoustu let!!!

kaja77
10. srpna

jako jo, číst se to dalo, knihy jodi picoult jsou vždy čtivé... ale tato mi přišla taková nějaká slabší či co. toho vlčího světa už tam na mně pak bylo až moc a čím víc jsem se blížila ke konci tím víc jsem ty kapitoly "LUKE" jen tak přelítavala očima....

stumpy
02. července

Moje prvni knižní setkání s touto spisovatelkou. je to zajímavá sonda do života těch co mají rozhodnout o tom zda odpojit či neodpojit prokládaná pasážemi Luka mezi vlky. Sáhla jsem po knize hlavně kvůli vlkům a tyto pasáže jsou opravdu úchvatné. Reálný život už tak úchvatný není, místy je až nudný, ale zase nám dává možnost okusit, jaké je asi rozhodnout a proč se tak rozhodnout když se jedná o vašeho otce. Celou dobu člověk ví, jak to dopadne, ale konec ho stejně zaskočí.

Ivis01
24. května

Musím říct,že od Jodi už jsem četla i lepší knihu,ale i tak se mi tato moc líbila,pasáže s vlky byly krásně popsané a co se týče Luka a jeho rodiny mě nutilo k zamyšlení,jak by jsem se asi zachovala,být v takové situaci jako jeho děti ,vůbec si to nedovedu představit.

Clara_C
17. května

Na to, jak jsem se na tuto knížku těšila, mě zklamal dost jednoduchý až rádobydojemný příběh s předvídatelným koncem. Nejlepší pasáže byly ty o vlcích, to nepochybně, můj velký obdiv mají všichni ti reální lidé, kteří se vydají do divočiny studovat chování zvířat, aby nám, ne tolik odvážným a vzdělaným předali svoje poznatky a zkušenosti, byť za cenu ztráty svého soukromého života, právě proto mě asi samotný příběh Lukovy rodiny nijak nezasáhl, bohužel.

laura
06. května

Líbila se mi, moc. Ale... Ale prostě nebyla tak úžasná jako předchozí knihy od této autorky, takže prostě nemůžu dát pět hvězdiček... Zkrátka mi tam něco chybělo - a to jsem knihu doslova zhltla za dva dny. Vlčí příběh byl úžasný a mě překvapilo, jak moc živý. Během čtení jsem byla podebraná a měla problém s dýchaním, ale celkově příběh prostě tak nějak vyšuměl... Pořád čekáte, co se vlastně stalo a nakonec zjistíte, že se nic nestalo. Ale jak už to tahle autorka umí, byly i chvíle, kdy jsem se od srdce zasmála, kdy jsem je chápala, jak Caru, tak Edwarda, kdy jsem chápala Georgie i Luka. Život není jednoduchý. Kdyby byl, neměli bychom co číst ;)

zuzca.h
02. května

Zajímavé téme o odcizení v rodině o nedoruzměních a unáhlených skutcích. Pasáže o vlcích, o tom jak fungují v rámci smečky (rodiny) byly opravdu zajímavé. "Lidské" pasáže už tak zajímavé nebyly, až ke konci knihy kdy se vše začalo vysvětlovat a hlavní protagonisté si k sobě po čase opět začli hledat cestu a postupně vysvětlovat nedorozumění, která stála za celým rozpadem rodiny "smečky" kniha nabrala spád a dobře se mi četla.

hajrys
23. dubna

Mám ráda příběhy Jodi Picoult. Témata jejích knih nutí člověka k opravdu velkému zamyšlení a ani tentokrát neudělala výjimku. V tomto bodě tedy rozhodně nezklamala. Také popisy ze života vlků a zákonitosti vlčí smečky jsou úžasné. Ale bohužel. Vlastní příběh mě moc nenadchnul. Sice jsem, stejně jako předešlé její knihy, hltala stránku za stránkou, ale něco tomu prostě chybělo.

stafbul
17. dubna

Samotná dějová linka příběhu mne nenadchla vůbec....celé to bylo takové plytké. Nicméně sekvence týkající se života vlků byly velmi zajímavé. A ano, i dnes, po několika měsících od přečtení se občas podívám na svého psa a vidím, že v něm ten vlk je.....i když hodně vzdáleně.

Burnettka
14. dubna

Krásná kniha. Pohltila mě a vtáhla do děje...

Alexxxka
24. března

Moje první kniha od autorky a už se nemôžu dočkat až si přečtu něco další. Výborně poskládaný příběh, super vykreslené rodinné vztahy, a hlavně život Luka s vlkmi.... Doporučuji

jittik
17. března

Opět krásná kniha od Jodi. Její psaní, výběr tématu a hlavně pokaždé důležitý "problém" člověka vtáhne do děje. Vždy si vybírá otázky o kterých lidé vědí, že existují, ale jen málokdo má tolik síly jim čelit.
Úžasné je i vyprávění o vlčích smečkách.
Kniha splnila víc než jen mé očekávání.

whiolet
13. března

Od této autorky si vždy ráda něco přečtu. Vybírá si kontroverzní témata a ždímá z vás emoce.
Bohužel u této knihy jsem,ale měla pocit, že se snaží udělat "doják" za každou cenu a to byl můj kámen úrazu. Ne, že by téma nebylo dost zajímavé,ale přesto mě kniha chvílemi nudila a já se s jejím čtením docela prala. Přiznám se, že jsem byla zklamaná :/

Haen
06. března

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

zuza_zuzule
26. února

První kniha od této autorky, která velmi poutavě líčí příběh otce (Luka Warrena), jenž tráví většinu času po boku vlčí smečky, a jeho rodiny. Krásně psychologicky laděný román, který se dotýká závažných témat jako je eutanazie. Dle mého názoru jeden z nejhezčích románů, který mne přinutil se na okamžik zamyslet nad otázkou života a smrti a hodnotit ji z různých pohledů. Všem, kteří se o tuto tématiku zajímají, knihu doporučuji k přečtení.

qydko
12. února

Autorka psát umí, o tom už dlouho nepochybuju. Vlk samotář mě dostal. Ani ne tak hlavní dějovou linkou jak životem Luka s vlčí smečkou. Doporučuju.

Hana H.
29. ledna

Dala jsem 4 hvězdičky, ale rozmýšlela jsem se, jestli nedám spíš 3. Jiné autorčiny knihy se mi líbily víc.

petrakočárová
25. ledna

Kniha zpracovává velmi vážné a těžké téma. Rozhodně bych nechtěla být v kůži dětí L. Warena a rozhodovat o osudu svých rodičů. O jejich životě nebo smrti. Víc mě oslovily pasáže týkající se života vlků, ale celkově hodnotím knihu jako vynikající.

Siraelxy
07. ledna

Krásný příběh o pochopení, odpuštění....Picoultová je tak výborná vypravěčka, že chci další její knihy.

inkatenysek
31.12.2017

Přestože se Jodi Picoult opět vytáhla silným a zajímavým příběhem a propracovanou psychologií jednotlivých postav, pro mě bylo prostě tématem číslo jedna Lukovo vypravování o vlcích. Úplně mě fascinovalo, jak dokázala do detailu popsat život vlka jako jednotlivce i jako člena smečky. Nyní, s odstupem času mohu napsat, že Vlk samotář je od Jodi mou TOP knihou.

darion
22.12.2017

Mám ráda knížky, jejichž přečtení ve mně vyvolá spoustu otázek...

raty
18.12.2017

Hodně zvláštní kniha, vyvolávající rozporuplné pocity.

postrach
17.12.2017

I mě tato kniha dostala.Jodi nezklamala!

martinaandulka
15.12.2017

Je to třetí kniha od autorky,kterou jsem četla a opět nezklamala.příběh mě úplně pohltil.Chápala jem obě děti Warena ikdyž každý měl jiný názor.Velice se mi líbilo mnoho zajímavostí ze světa vlků.