Náš tajný příběh

Náš tajný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372040/bmid_nas-tajny-pribeh-vNH-372040.jpeg 4 141 32

Téměř se utopila… byla v kómatu několik dní… a poté… Když se Olivia probudí z kómatu, zjistí, že ztratila paměť. Nevzpomíná si nejen na tu autonehodu, ale na nic za poslední čtyři roky, na celou střední školu, svého kluka Matta, kluka, neví, proč se už nekamarádí s Jules. Ta nehoda jí sice nevzala život, ale sebrala jí něco stejně živého a důležitého – paměť. Čím víc se snaží si vzpomenout, tím víc se ztrácí v mlze a najednou neví, kým je, když jí všichni dokola opakují, kým byla. A pak je tu Walker, kluk, který ji zachránil a kterému je téměř nemožné poděkovat, protože si od ní drží odstup. Její vztah s Mattem je neudržitelný, trápí ji Walker a také tajemství, která ji ostatní tají… Olivia musí najít své místo v životě, který si ani nepamatuje, že by žila, a zjistit, kým je teď. Zdroj: http://www.cooboo.cz/kniha/nas-tajny-pribeh... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Secret History of Us , 2017

Alíček83
05.03.2024 3 z 5

Po nehodě má hrdinka výpadek paměti (kupodivu bez zlomenin, a strachu nasednout znovu do auta), kolem kterého se točí celá kniha. Je to romantická knížka bez napětí, která se dobře čte.

Kalima206
17.11.2022 5 z 5

Ale jo, za mě je to taková fajn oddechovka, asi vhodnější spíše pro náctileté, ale příběh měl svoje kouzlo :)

jitka_dankova
12.02.2022 3 z 5

Jednoduchý příběh na téma delšího výpadku paměti po nehodě. Hrdinka postupně odhaluje, co že se to vlastně stalo a co má se svým životem teď dělat. Kniha je taková líně pohodová, není v ní žádné napětí, žádné zvraty, no ale bohužel vlastně ani skoro žádná romantika. Je to prostě jen taková oddychovka na jedno odpoledne, když už nevíte, co číst.

Mybooks
05.06.2021 5 z 5

Tahle kniha je vážně skvělá. Nejdříve jsem si myslela že to dopadne jinak ale stejně se to celý převrátilo. Čekala jsem úplně něco jiného, ale překvapilo mě to. Doporučuji

krevetka79
25.05.2021 4 z 5

Příjemná oddechová jednohubka
Zajímavý námět a propletené osudy.

Karola050716
19.05.2021 3 z 5

Hezký příběh o hledání sebe sama, když vám každý říká, že jste taková nebo maková. Dost mě mrzí ten rychlý konec, rozhodně bych se chtěla s "jejich" tajným příběhem seznámit víc, nebo aspoň vidět delší pokračování v reálném čase, ne jen epilog.

Pamima
11.08.2020 4 z 5

Nejprve bych ráda zmínila, proč jsem si knihu chtěla přečíst. Po dlouhé době, co jsem buď četla romány nebo fantasy knih jsem si chtěla přečíst něco se smutnějším nádechem. Přesně tak příběh dle anotace zněl. Po přečtení jsem spokojená. Jednalo se o pochmurnější příběh, který nezaváněl velkou dramatičností, či potřebou přemýšlet.

SPOILER
Konec je optimistický, ale ne nijak přehnaně, to se mi líbilo.
KONEC SPOILERU

Co se týče postav tak hlavní hrdinka se mi nezdála nijak výrazná. Co se týče sympatičnosti, nejblíže mi byla June a Oliviin bratr. Určitě doporučuji jako letní oddechovku

Ajda300
08.07.2020 4 z 5

Čekala jsem asi něco víc napínavějšího. Pořád jsem počítala s tím až se situace nějak zvrtne a najednou konec. Ale přesto super. Tyhle knihy se ztrátou paměti jsou vždy skvělý.

Lenas2412
27.04.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale bohužel jsem od ní měla vyšší očekávání, která nebyla naplněna ..

Damonka12
14.04.2020 3 z 5

Zajímavé téma, ale chyběla mi tam čtivost.

Nikaa1
01.01.2020 4 z 5

Téma knihy je zajímavé a odvážné.

Nicméně.. očekávala jsem toho víc. Hlavní postava se mi líbí, avšak lidé kolem ní ne. Jediným světlým bodem byl její bratr.
Určitě si u toho odpočinete, avšak není to nějaká velká pecka. Konec byl nečekaný, to ano. Jak jsem již psala - čekala jsem toho víc.

Ivka14
12.12.2019 3 z 5

Zajímavý námět. Liv je po autonehodě a nic si nepamatuje a později zjišťuje šokující věci, které celý její život změní. Kniha se četla rychle a dobře, ale že bych rekla wow to bylo skvělý, to zase ne.

Veruu95
09.11.2019 4 z 5

Taková oddechová jednohubka. Příjemný příběh s pěkným koncem. I když jsem tušila, kam příběh bude směřovat, s chutí jsem četla a četla :).

Dáduše
30.09.2019

Očekávala jsem od ní víc, možná je prostě určená pro mladší čtenáře. Ale ten konec byl krásný, až mě to skoro dojalo:-) I přes ztrátu paměti, podvědomí dostalo hrdinku, tam , kam potřebovala:-)

Bebe2004
09.09.2019 3 z 5

Pěkná knížka, překvapivý konec. Líbila se mi.

Elen telemna
07.07.2019 3 z 5

Pěkné, milé, naivní.
Příběh je jednoduchý, lehce čtivý a hodně předvídatelný. Hlavní myšlenka byla zřetelná a zajímavá, postavy nebyly tak špatné a celkově nejsem z knihy zklamaná, ale ani nijak zvlášť nadšená...
3,5*

Elkata
30.06.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila,začátek byl tedy na mne takový moc vleklý a okecávající,ale pak se to rozjelo. Kniha mi přišla hrozně krátká,přišlo mi,že to autorka v některých částech napsala jen velice stručně a to je mi líto,zvlášť k tomu konci, kdy se vše rozmotává,ale jinak byla knížka supeer a doporučuju

Veveris
03.06.2019 4 z 5

Pohodová knížka na odlehčení...očekávala jsem od ní však víc...

Nikkaa
18.05.2019 4 z 5

Za mne musím uznat žádný trhák se nekonal ale zase nemohu ani kritizovat,kniha byla jednoduchá a hezky napsaná,takový styl knih čtu vždy na proložení od vražd a psychopatů...mám to prostě ráda

domihruzkova
07.05.2019 3 z 5

Člověk čeká, kdy se konečně rozmotá ten tajný příběh, nějaké rozuzlení nebo nečekaný zvrat a pořád nic. V ději se většinu doby nic závratného neděje.

romantika ztráta paměti, amnézie kóma

Autorovy knížky

Jessi Kirby
americká, 1978
2018  74%Náš tajný příběh

Kniha Náš tajný příběh je v