Náš tajný příběh

Náš tajný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372040/bmid_nas-tajny-pribeh-vNH-372040.jpeg 4 141 32

Téměř se utopila… byla v kómatu několik dní… a poté… Když se Olivia probudí z kómatu, zjistí, že ztratila paměť. Nevzpomíná si nejen na tu autonehodu, ale na nic za poslední čtyři roky, na celou střední školu, svého kluka Matta, kluka, neví, proč se už nekamarádí s Jules. Ta nehoda jí sice nevzala život, ale sebrala jí něco stejně živého a důležitého – paměť. Čím víc se snaží si vzpomenout, tím víc se ztrácí v mlze a najednou neví, kým je, když jí všichni dokola opakují, kým byla. A pak je tu Walker, kluk, který ji zachránil a kterému je téměř nemožné poděkovat, protože si od ní drží odstup. Její vztah s Mattem je neudržitelný, trápí ji Walker a také tajemství, která ji ostatní tají… Olivia musí najít své místo v životě, který si ani nepamatuje, že by žila, a zjistit, kým je teď. Zdroj: http://www.cooboo.cz/kniha/nas-tajny-pribeh... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Secret History of Us , 2017

PetraBery
24.09.2018 3 z 5

Příběh o ztrátě paměti hlavní hrdinky Olivie, která si po dopravní nehodě nepamatuje poslední čtyři roky. Byla opravdu taková, jakou jí vykreslují ostatní? Nebo před nimi měla tajemství… Hledání sebe sama je popsáno dobře, romantiky tak akorát. Celkově lehce nadprůměrné čtení nejen pro dospívající.

SarahRoyalAss
05.09.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. :)
Čtivá oddechovka. Nic světoborného, ale přesto naprosto skvělého. Dává to smysl?
Bylo zajímavé koukat se na věc s prázdnýma očima, stejně jako Liv. Vcítit se do člověka, který si prošel mnohým a nic si z toho nepamatuje, bylo pro mě úplně něco nového a fascinujícího.
Konec byl předvídatelný, ale upřímně? Vůbec mi to nevadilo a stejně jsem z něj byla nadšená.

LilianaFalcon
05.09.2018 3 z 5

Podle ohlasů jsem to čekala horší. Jsem ráda, že konečně někdo zase napsal YA příběh, ve kterém ztráta paměti nesouvisí s týráním, znásilněním, vraždou... Tady se hraje jen na vztahy a hledání sebe sama.
Aby si příběh vysloužil víc hvězdiček, muselo by tam být buď víc napětí nebo větší prostor pro romantickou linku. Takhle to bylo nijaké. Průměrné až podprůměrné.

Mistylady
02.09.2018 3 z 5

Kniha je napsána svižným tempem, oddychovka, od začátku více méně jasné, jak dopadne, ale čte se moc dobře.

katerina5604
04.08.2018 4 z 5

Oddechovka na lenivé odpoledne. Příběh mě bavil, ale nebyl to žádný trhák. Konec byl předvídatelný, ale i přesto mě kniha bavila. :) Jak už někdo psal dole v komentářích, tak mi to také trošku připomíná příběh Jestli zůstanu.

Ditules
09.07.2018 3 z 5

Průměrná kniha o nehodě teenagerky a vyrovnávání se s ní. Trošku mi to připomnělo Jestli zůstanu, akorát to nebylo tak drastické...

warca
27.06.2018 4 z 5

Tahle kniha byla skvělá :)!
Ne, že bych ji úplně propadla a ohromila mě, ale příběh byl moc hezký. Takové čtení na jeden večer.
Části byly docela předvídatelné.
Přesto pochybuji, že si děj budu pamatovat...

Liduka
26.06.2018 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Liv se snažila najít v sobě tu osobu, kterou byla, protože si myslela, že taková musí být i teď, aby své okolí nezklamala. Jenže to nebylo možné. Během svého pátrání objevila i několik otázek, na které neznala odpovědi - jako proč nikdo neví o tom, že se znovu pustila do focení, které jí kdysi tolik bavilo nebo proč se už nebaví s Jules. No a tajemný Walker tomu dává ten správný náboj. Sice jsem tušila, jak to nakonec skončí, ale ani to neubralo knize na kráse. I přesto mě na konci něco překvapilo.

AnnaAm
18.06.2018 3 z 5

Knižku jsem si vzala jako letní čtení k moři. Musím ale říct, že pokud bych ji četla doma, nevím zda bych knihu dočetla. Námět knihy byl docela dobrý, ale přijde mi, že se do toho autorka trošku zamotala. Olivie se probudí z kómatu na nic si nevzpomíná má velké tajemství o kterém lidi vědí ale zázračně ji to nechce nikdo říct. Začínala jsem byt na ,,velké tajemství" alergická. Co autorka neustále zmiňuje je to, že Olivie ani neví kdo je. Kdo vlastně jsem jak se mám chovat, koho vlastně miluji atd. ? Někdy mi to přišlo až přitažené za vlasy. Skoro od začátku knihy jsem přesně věděla jak to skončí. Celá kniha se hrozně táhla, když už ale přišel konec byl na můj vkus až příliš rychlí. Je to téma se kterým se dá pracovat, škoda že autorka nešla víc do hloubky.

čef
24.05.2018 5 z 5

Vztahový psychologický román pro ženy, který mne kupodivu ani nenudil. Hezky zpracovaný, trochu zvláštní příběh se ztrátou paměti, láska nesmí samozřejmě chybět, ale kdo koho vlastně miluje vytváří teprve tu správně napínavou zápletku. Věřím,že si hlavně děvčata dobře počtou.

veveronka
11.05.2018 3 z 5

Mě to zas moc nezaujalo

OxxyOyxxO
10.05.2018 4 z 5

Jedním slovem - skvělé. Kniha byla úžasně napsaná, čtivá, tajemná a tak uvěřitelná... S každou kapitolou objevíte něco víc o Livině minulosti, o tom, že nebyl taková, jakou ji svět viděl a o její lásce k fotkám. Musím říct, že už v půlce knihy jsem přesně věděla, jak to skončí. Ovšem... Mylně :D Konec mě vážně překvapil. Jediné mínus je asi konec. Byl takový unáhlený, rychlí a nepřirozený. Na druhou stranu, možná už k tématu nebylo, co říct

romantika ztráta paměti, amnézie kóma

Autorovy knížky

Jessi Kirby