To prší moře

Hančin svět naruší poprvé nečekaný rozvod jejích rodičů a střídavá péče, o níž rozhodne soud. V otcově nové rodině se setká s Alešem, synem otcovy ženy. Měla by ho považovat za bratra, ale ona se do něj zamiluje. Nešťastně, protože Aleš v ní vidí především sestru. Jenže to není jediný Hančin problém. Nejdřív otcova a potom i matčina smrt ji zcela vykolejí a Hanka obtížně hledá způsob, jak se se vším vyrovnat, hledá někoho, o koho by se mohla opřít. Zprvu jí pomáhá babička, jejíž životní příběh jako by předznamenal i Hančiny osudy. A pak potká o hodně let staršího Huberta, který dělá, co jí na očích vidí. Ale bylo jejich setkání opravdu náhodné, nebo Hubert sleduje svůj vlastní cíl?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356556/to-prsi-more-rIL-356556.jpg 3.8914
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha To prší moře

jajcak
včera

Stejně jako Dobře mi tak dost smutné. Huberta mi bylo líto, než jsem zjistila, co udělal. Nicméně, někdy mi ty zápletky a propojené osudy postav už přijdou trochu překombinované. Ale zase ne jako v Osm, tam jsem se při čtení kolikrát nechytala, kdo je kdo.

Sazinek

Začátek zvláštní, moc mě to nebavilo, ale potom se to rozjelo a resumé knihy je, že se mi líbila. Hubert mě stval, ale co už.

Caa

Nevím, jak to ta Treštíková dělá, prestože vykreslí hlavní postavu tak, že je mi krajně nesympatická (já vím, že má Hanka psychické problémy, ale stejně mě štvala) kniha je natolik čtivá a díky detektivní zápletce i napínavá, že mě ani nenapadne ji zahodit. I když Hanka si mě nezískala, příběhy jednotlivých postav se mi líbily a oceňuju práci, kterou muselo dát poskládat je do fungujícího celku.

kristykristy

Dle mého názorů nejpovedenější kniha od Třeštíkové. Trochu depresivní příběh ale krásně použitý jazyk.

otesánek

Tragicky depresivní. Moje druhá kniha od autorky. Hance bych občas pořádně nafackovala ať se probere. Nad Hubertem se ve mě mísí lítost, soucit, pochopení vztek a v závěru docházím k odporu. Ano přeskakování dějových linií je chvílemi oříšek a orientovat se v hovorech též. I tak se knížka stává kvalitní položkou na mém seznamu přečtených. Konec....tak depresivně pozitivní ????

Matita310

Pro mě asi nejslabší kniha od této spisovatelky, ale určitě stojí za přečtení. Konec jsem čekala trochu jiný.

LenkaKa

Od autorky už jsem přečetla skoro všechno. Knihy se mi líbí, jak se to všechno proplétá a nakonec se to propojí.

jituliste

Pro mě velmi silná kniha. Je v ní ukázáno, jak nás formují údálosti, které prožíváme. V knize bylo vykresleno několik postav a ikdyž mně jejich chování zpočáku přišlo divné, jak se jejich příběh rozkrýval, měla jsem pro každého mnohem větší pochopení, což by bylo hezké přenést i do běžného života. Kniha byla velmi čtivá, smutná, ale i takový někdy život je. A přestože v posledních řádcích došlo k tragédi, úplný závěr vyzněl pozitivně (alespoň pro mě).

rozvod sebevražda láska

Radka Třeštíková