Born to Run - Zrozeni k běhu ekniha

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216142/big_zrozeni-k-behu-216142.jpg 4.3695
Literatura světová, Hobby, Sport

Vydáno: (ekniha), Mladá fronta

Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen, 2009

Kniha Born to Run - Zrozeni k běhu

managalante

V případě, že jste člověk, který někam vyběhne a máte z toho radost, tak tuhle knihu prožijete, jakoby jste tam byl s nimi. Avšak pohladí po lýtkách i sváteční běžce či lidi, co dobíhají na své dopravní spoje.

Kniha mě motivovala a začal jsem běhat do práce. Tak uvidím, jak dlouho mi to vydrží. Na závěr knihy jsem se dojal. Rád se k této běžecké vakcíně vrátím.

Jerry H

Tuto knihu beru jako jednu nej, co o běhu bylo napsáno.

klatil
19.12.2021

Nejsem běžec, a tak ke mně některé pasáže knihy moc nepromlouvaly. Knihu jsem měl vypůjčenou od kamarádky, která z ní byla úplně nadšená a četla ji prý "jedním dechem", a tak jsem cítil jakousi povinnost tuto knížku přečíst až do konce. A jsem tomu rád. Kapitola 28 mě opravdu zaujala. Její přečtení doporučuji všem svým mobilním známým. Jinak musím souhlasit s těmi, kdo si povšimli toho, že knížka působí dojmem jakéhosi kompilátu vzájemně nesouvisejících autorových poznámek či článků. Myslím, že svou neorganizovanost sám autor v doslovu uznává. Také mi dost chyběly jakékoli reference na zdroje.

Hnaty
21.08.2021

Skvěle napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem, je plná zajímavých informací a pokaždé přečtené stránce jsem měla chuť jít si zaběhat. Pocit jít si zaběhat z radosti a nenutit se do toho jsem zažila jen jednou, a proto se mi líbilo, že je jím kniha protknutá a vlastně z každého odstavce na vás vyskočí. Knihu doporučuji s radostí dál, běžcům i neběžcům.

martin_aston
09.07.2021

Táto kniha je míľnikom môjho života. Ukázala mi, že existuje barefoot beh, a že všetky tie super tlmiace bežecké tenisky môžu byť za mojimi boľavými kolenami. Boli.
Okrem toho je plná dobrých príbehov, o Indiánskych bežcoch, ultramaratóncoch a behu ako takom.

Lenka339
07.07.2021

Nevím, jestli je to tím, že jsem dříve přečetla knihu Ti, kteří utíkají pěšky od Milana Daňka, ale nějak to tentokrát nebylo ono. Potěšila mě zmínka o Emilu Zátopkovi.

Lenndy
16.04.2021

Opuštěno,nějak mě knížka nezaujala.

Matty_v
03.03.2021

Zajímavá kniha, která mi v mnohém potvrdila, že běh má být radost a relax a k mé úlevě i to, že uběhnout maraton nebude potřeba :-))). Běh a pohyb jako takový si budu užívat i dál.