Travel bible

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty dali cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák v knize dohromady. Zdaleka přitom nečerpali jen z vlastních zkušeností, oslovili i mnoho ostřílených kolegů dobrodruhů a světoběžníků. Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat. Zažijete věci, na které do konce života nezapomenete, a poznáte místa, která neuvidíte ani v National Geographic. V knize zjistíte, jak si na cestu našetřit, jak sehnat levné letenky a jak neutratit zbytečně mnoho za ubytování. Cestovat se dá i chytře, zdaleka není potřeba šetřit za každou cenu. Uvědomíte si, že nejlepší způsob je co nejvíce splynout s místními obyvateli a přestat se chovat jako turista. V druhé části knihy vám autoři přiblíží možnosti dobrovolničení a práce na cestách, přidají své zkušenosti s digitálním nomádstvím a pomůžou vám se osvobodit z klasických pracovních stereotypů. Závěr knihy věnují možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278015/travel-bible-beE-278015.jpg 4.1114
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno, Blue vision

Kniha Travel bible

Dajen2sell

na knihu jsem se těšila, dá se říci, že některé pasáže mě obohatily, ale jinak jsem asi očekávala od této knihy víc

Mrs.Depp

Knížka, která bude určitě zajímavá pro všechny, kdo stejně jako já milují cestování, najdete v ní spoustů tipů a rad, ke kterým se budu určitě ráda nejednou vracet:)

HelenBarbora

Úžasný průvodce a podrobný návod před, na i po cestě, partner a motivátor na zahájení velkých životních změn. Vypadá to, že jsem se rozhodla. Kluci, díky :D

Shindo
21.01.2019

Veľmi dobrý sprievodca a motivátor s mnohými radami ako prešťať systém (ubytovanie, letenky...) Som jeden z tých, ktorí už dlho zvažujú cestu do svojej vysnívanej krajiny, no mal som viacero výhovoriek (predovšetkým strach a peniaze). Kniha mi pomohla si to v hlave urovnať.
Už len našetriť peniaze a nabrať odvahu, no to nebude trvať dlho.

Niraj
05.11.2018

Určitě zajímavá kniha se spoustou cestovatelských tipů, ale jak píše kolega níže, spíše je to suma sumárum věcí, které se dají posbírat i po internetu, nebo je člověk, který už trošku cestuje, zná. Tady jsou ale pěkně pohromadě, dobře čtivé a to se cení. A samozřejmě, že jsem našel i fůru tipů, které mi známé nebyly. Je zde uvedena spousta odkazů na užitečné weby, aplikace,...
Nicméně celou knihou se táhne myšlenka, jak si na cesty vydělat a cestovat co nejdéle, a já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že částečnou dojnou krávou jsou zde i sami čtenáři této knížky - placené přístupy k dalším tipům, přístup do VIP sekce, reklamy na další knížky, neustálé emailové nabídky ...
Tím nechci říct, že někdo, kdo dá dohromady takovou spoustu informací, by za to neměl chtít nějakou odměnu. Ale tady mi to nějak nesedí a nemám z toho dobrý pocit.
Kdybych hodnotil jen obsah knihy, dám 4-5.

mončičák434
12.08.2018

Travel bible dodá odvahu a inspiraci nerozhodným cestovatelům, kteří řeší co by kdyby a rozhoupávají se vytáhnout paty do světa. Pro nás méně zkušené skvělé tipy, jak si sbalit na cesty, že někdy není při putování na růžích ustláno, ale je v našich možnostech jej zvládnout. Ukáže, že nemusíme být milionáři a stejně můžeme projet kus světa a poradí, že na jazykovou bariéru dobře funguje obrázkový slovník. Kniha disponuje odkazy, které nám přípravy usnadní a učí nás, jak vyhledávat výhodnější letenky a spojení. Ráda bych si přečetla o zážitcích a zkušenostech autorů z jednotlivých zemí, ale to už by bylo na další knihu. Po přečtení se cítím dostatečně nakopnuta a motivována, abych zkusila převést sny do cestovatelské reality.

Aneta6
04.04.2018

Super tipy a rady :-)

Dummy147
02.02.2018

I když je kniha stará jen tři roky, některé odkazy v ní jsou už neplatné. Líbí se mi způsob napsání, ale chybí mi tam i jiné dopravní prostředky než jen letadlo. 'za pusu' lze cestovat i jinak, i když ne rychleji, ale zase s jiným zážitkem.