Travel bible

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty dali cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák v knize dohromady. Zdaleka přitom nečerpali jen z vlastních zkušeností, oslovili i mnoho ostřílených kolegů dobrodruhů a světoběžníků. Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat. Zažijete věci, na které do konce života nezapomenete, a poznáte místa, která neuvidíte ani v National Geographic. V knize zjistíte, jak si na cestu našetřit, jak sehnat levné letenky a jak neutratit zbytečně mnoho za ubytování. Cestovat se dá i chytře, zdaleka není potřeba šetřit za každou cenu. Uvědomíte si, že nejlepší způsob je co nejvíce splynout s místními obyvateli a přestat se chovat jako turista. V druhé části knihy vám autoři přiblíží možnosti dobrovolničení a práce na cestách, přidají své zkušenosti s digitálním nomádstvím a pomůžou vám se osvobodit z klasických pracovních stereotypů. Závěr knihy věnují možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278015/travel-bible-beE-278015.jpg 4.181
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno:, Blue vision

mončičák434

Travel bible dodá odvahu a inspiraci nerozhodným cestovatelům, kteří řeší co by kdyby a rozhoupávají se vytáhnout paty do světa. Pro nás méně zkušené skvělé tipy, jak si sbalit na cesty, že někdy není při putování na růžích ustláno, ale je v našich možnostech jej zvládnout. Ukáže, že nemusíme být milionáři a stejně můžeme projet kus světa a poradí, že na jazykovou bariéru dobře funguje obrázkový slovník. Kniha disponuje odkazy, které nám přípravy usnadní a učí nás, jak vyhledávat výhodnější letenky a spojení. Ráda bych si přečetla o zážitcích a zkušenostech autorů z jednotlivých zemí, ale to už by bylo na další knihu. Po přečtení se cítím dostatečně nakopnuta a motivována, abych zkusila převést sny do cestovatelské reality.

Aneta6

Super tipy a rady :-)

Dummy147

I když je kniha stará jen tři roky, některé odkazy v ní jsou už neplatné. Líbí se mi způsob napsání, ale chybí mi tam i jiné dopravní prostředky než jen letadlo. 'za pusu' lze cestovat i jinak, i když ne rychleji, ale zase s jiným zážitkem.

veru_h
25.11.2017

Předčilo má očekávání. Velmi komplexně pojato.

Jack333
13.09.2017

Povedený průvodce pro ty, co chtějí cestovat na vlastní pěst. Najdou tam všechno, co by se jim mohlo hodit, a to včetně užitečných rad od několika cestovatelů a nomádů, kteří v cestování po světě mají zkušenosti. Nemohu zatím dát pět hvězd, protože jsem ještě nevyzkoušel většinu jejich tipů, ale zatím vše na jedničku! Snad to nebude poslední příručka...byla by to škoda.

Pařmen
12.09.2017

Kniha je trochu příručka trochu průvodce jak co nejlevněji cestovat a užít jsi k tomu plno zážitků. V knize se nachází plno rad a tipů jak bezpečně a nejefektivněji cestovat kamkoliv na světě. Dokonce je tam popsaná jak udělat cestu kolem světa a vejít se do 30 tisíc. A mnoho dalšího. + 2 rozhovory cestovatelek. Knihu určitě doporučuji přečíst. Kniha nemá žádné obrázky, trochu škoda. A taky pozor! Kniha není napsána formou vyprávění ale sepsání tipů a zkušeností dvou a dalších cestovatelů. Já mám radši formu vypravování ale Travel Bible se mě moc líbila. :-)

peta5472
23.06.2017

Úžasná kniha pro všechny cestovatele. Je napsaná hovorovou češtinou, takže je přečtená skutečně za pár hodin. Na každé druhé straně jsou důležité odkazy (QR kódy), takže můžete okamžitě si danou stránku najít a používat ji. Knížka je přehledná a je v ní spousta užitečný rad, spíše je celá kniha užitečná rada. Všem doporučuji k přečtení. Tato knížka je k cestování jako stvoření, zvláště pro cestovní začátečníky. :D

Zuzaa
10.03.2017

Moc hezky udělaná knížka, pár opravdu praktických a užitečných rad pro cestovatele.

dennie3
04.03.2017

Nejlepší cestovatelská příručka na českém trhu. Velice užitečná a zábavná.

Jack Bauer
15.10.2016

Travel bible aneb jak si rychle napsáním knihy vydělat na cestu kolem světa, takhle tato kniha na mě zapůsobila, jinak velké zklamání, psáno pro oslíky, kteří nepoužívají selský rozum a jezdí do Chorvatska stále na stejné místo za peníze, za které by se mohli podívat jinam. Prezentace této knihy vyvolala velké očekávání, které nebylo z mé strany naplněno. Z knihy využiji tak 10 -15 % , navíc některé tipy jsou nereálné, kapitolu digitální nomádství jsem přeskočil celou. To co by mě zajímalo bude v travelbible/bonusy , která je opět placená, takže autoři chtěli spíš vydělat než nás dobře informovat. Nemám jím to ale za zlé, jen jsem čekal něco jiného. Vše si člověk najde na internetu a v mnohem hodnotnějším podání. A zdarma. TB je určena spíše pro velkocestovatele na delší dobu, ne pro normální turisty. Něco užitečného jsem z ní přece jen dostal: merinová trička a osobní filtr na vodu a apku revolut, pár zajímavých odkazů, duolingo apod. Jinak je pěkně a vtipně napsaná a autoři to uměli dobře prodat, to klobouk dolů.

Edeltruda
01.08.2016

Supr tipy. Určitě se budu k této knize vracet. I sledovat aktuální informace na stejnojmenném webu. Byť pro mě cestování nikdy nebude životním stylem, ale spíše zpestřením všedních dní trávených povětšinou v české kotlině. Na rozdíl od vášnivých cestovatelů a nomádů cítím potřebu někam patřit, někde zakořenit, stát se na část svého života plnohodnotnou součástí jednoho místa, poznat jej, starat se o něj... Proto moc neslyším na řeči o tom, jak je cestování nenahraditelné, přijde mi to už jako příliš často omílané klišé. Škoda, že kniha neobsahuje více informací nebo alespoň zmínek o cestování do Jižní Ameriky nebo Afriky. Nebo rad, jak na cestování ušetřit s platem o třetinu nebo i o polovinu nižším než s jakým počítají autoři. To je teprv výzva. :-)

namornice
29.04.2016

Kniha užitečná, podle mého názoru, hlavně pro mladší generaci a začínající cestovatele. Baťůžkář ani Nomád teda zrovna nejsem (i když procestováno mám kus Světa), ale tahle kniha má dost rad i pro nás cestovatele v nejlepších letech :-) Hlavně část o letenkách je dost podrobná a je plná dobrých tipů - už se těším, až je ověřím v praxi! Inspirativní čtení.....už chci zase někam jet.....

mariannnka
30.03.2016

určitě velmi zajímavá kniha, nejen pro ty, kteří chtějí cestovat, ale také pro ty, kteří se chtějí při cestování i něčím živit a zkusit si tak trochu "nomádit" :-)

angloumene
20.03.2016

Už se těším, až všechny zajímavé rady vyzkouším ve skutečnosti. Nejlepší na nich ale je, že člověka skutečná nabudí k tomu hned někam vyrazit :) Takže dílko určitě můžu doporučit nejen všem cestovatelům, ale hlavně těm, kteří nad svou první cestou na vlastní pěst teprve přemýšlí.
Jediný nedostatek knížky je, že je občas trochu vidět, že autoři přeci jen nejsou 100% spisovatelé. Na druhou stranu je text skutečné přehledný a relativně čtivý, což víc než stačí :)

jakub2696
07.03.2016

Parádní knížka, která mě opět nabudila k cestování. Rady a zdroje jsou zde skutečne k nezaplacení. Vřele doporučuji!

smallycz
10.02.2016

Super rady pro lidi, kteří chtějí vypadnout na delší čas a cestovat, ale i pro ty, kteří chtějí ušetřit na letenkách, nebo ubytování na kratší dovolené.