Travel bible

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty dali cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák v knize dohromady. Zdaleka přitom nečerpali jen z vlastních zkušeností, oslovili i mnoho ostřílených kolegů dobrodruhů a světoběžníků. Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat. Zažijete věci, na které do konce života nezapomenete, a poznáte místa, která neuvidíte ani v National Geographic. V knize zjistíte, jak si na cestu našetřit, jak sehnat levné letenky a jak neutratit zbytečně mnoho za ubytování. Cestovat se dá i chytře, zdaleka není potřeba šetřit za každou cenu. Uvědomíte si, že nejlepší způsob je co nejvíce splynout s místními obyvateli a přestat se chovat jako turista. V druhé části knihy vám autoři přiblíží možnosti dobrovolničení a práce na cestách, přidají své zkušenosti s digitálním nomádstvím a pomůžou vám se osvobodit z klasických pracovních stereotypů. Závěr knihy věnují možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278015/big_travel-bible-beE-278015.jpg 4.1135

Kniha Travel bible

kuba-cz

Ano, kniha narvaná tipy a triky jak cestovat s nízkými náklady i jak účelně pustit žilou vaší peněžence. Skvělé poskládáno co před cestou a na cestě. Sem tam je něco zopakováno, takže občas četba trochu nudí - třeba jedna historka z cesty je tam dvakrát.
Kniha je výborným rádcem, myslím, i pro zkušené cestovatele. Bohužel bude asi časem strádat na aktuálnosti, protože desítky tipů na servery a služby se časem mění.

domihruzkova
07.07.2021

O některých tipech na levné cestování jsem již věděla a měla možnost je vyzkoušet, o některých jsem se dozvěděla právě v této knize.
Některé informace jsou velmi zajímavé, ale celkový dojem z knihy kazí nekonečné kecy a omáčka okolo. Kniha mohla být aspoň o třetinu kratší.

roso.mak
22.04.2021

Kniha velmi narvaná tipy a konkrétními odkazy včetně webových adres. Seznam rad je pravdu vyčerpávající a přesto že jsem žádnou takovouhle cestu neabsolvovala, působí na mě dojem, že autoři fakt vědí, o co jde.

Dajen2sell
26.05.2020

na knihu jsem se těšila, dá se říci, že některé pasáže mě obohatily, ale jinak jsem asi očekávala od této knihy víc

Mrs.Depp
27.04.2020

Knížka, která bude určitě zajímavá pro všechny, kdo stejně jako já milují cestování, najdete v ní spoustů tipů a rad, ke kterým se budu určitě ráda nejednou vracet:)

HelenBarbora
14.02.2020

Úžasný průvodce a podrobný návod před, na i po cestě, partner a motivátor na zahájení velkých životních změn. Vypadá to, že jsem se rozhodla. Kluci, díky :D

Shindo
21.01.2019

Veľmi dobrý sprievodca a motivátor s mnohými radami ako prešťať systém (ubytovanie, letenky...) Som jeden z tých, ktorí už dlho zvažujú cestu do svojej vysnívanej krajiny, no mal som viacero výhovoriek (predovšetkým strach a peniaze). Kniha mi pomohla si to v hlave urovnať.
Už len našetriť peniaze a nabrať odvahu, no to nebude trvať dlho.

Niraj
05.11.2018

Určitě zajímavá kniha se spoustou cestovatelských tipů, ale jak píše kolega níže, spíše je to suma sumárum věcí, které se dají posbírat i po internetu, nebo je člověk, který už trošku cestuje, zná. Tady jsou ale pěkně pohromadě, dobře čtivé a to se cení. A samozřejmě, že jsem našel i fůru tipů, které mi známé nebyly. Je zde uvedena spousta odkazů na užitečné weby, aplikace,...
Nicméně celou knihou se táhne myšlenka, jak si na cesty vydělat a cestovat co nejdéle, a já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že částečnou dojnou krávou jsou zde i sami čtenáři této knížky - placené přístupy k dalším tipům, přístup do VIP sekce, reklamy na další knížky, neustálé emailové nabídky ...
Tím nechci říct, že někdo, kdo dá dohromady takovou spoustu informací, by za to neměl chtít nějakou odměnu. Ale tady mi to nějak nesedí a nemám z toho dobrý pocit.
Kdybych hodnotil jen obsah knihy, dám 4-5.