Pod krvavými nebesy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pino se nestará o nacisty ani o válku. Je to prostý italský mladík, který si chce užívat života, hudby, dívek. Avšak když je jeho milánský domov vybombardován, přidává se k podzemnímu hnutí, které pašuje židy do bezpečí. Pino tak začíná zjišťovat pravdu o utrpení, kterým nejen Itálie prochází. A také nachází lásku u starší vdovy Anny. Vše se navíc ještě zkomplikuje, když se Pino nedobrovolně stává osobním řidičem u Hitlerovy pravé ruky v Itálii, tajemného Hanse Leyera. Pino rozehrává nebezpečnou špionážní hru přímo v srdci nepřítele. Ovšem stejně jako odhaluje další a další zvěrstva, smyčka kolem něj a jeho nejbližších se neúprosně stahuje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372368/pod-krvavymi-nebesy-28x-372368.jpg 4.495
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Beneath a Scarlet Sky (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Pod krvavými nebesy

Přidat komentář
LenkaGonn
06. června

Nádherná kniha. Vlastně jsem ještě nic takového nečetla. Pravdivý příběh, kde jsou fakta, ale zároveň je podaný tak čtivě. S hlavním hrdinou jsou prožívala každý jeho moment, lásku i trápení a štěstí. Musím říct, že postavy tu byli velice hezky popsány a člověk si je dokázal představit. Já jsem Češka, ale jsem vdaná za Itala a žiji v Německu a tento příběh pro mě osobně byl velice silný a rozhodně budu pokračovat v zjišťování, jaká byla 2. světová válka v těchto zemích. Dodnes jsem to posuzovala jen ze strany Češky. Nádherná kniha, která by rozhodně měla jít na filmová plátna.

akrash
06. června

Nezapomenutelné a dechberoucí. Snad ještě žádná kniha ve mně neprobudila tolik pocitů v jeden okamžik jako tato.

Natyna3
26. května

Opravdový knižní skvost. Příběh Pina Lelly, skrytého válečného hrdiny. Klaním se před autorem a jeho schopností přenést tento úžasný příběh do knižní podoby. Při četbě jsem cítila radost, napětí i lítost. Protože život přináší od každého trochu a život Pina Lelly obzvláště. Člověk musí mít odvahu tím vším projít, přesto, že to tak v očích ostatních někdy nevypadá.

Wladimirski
20. května

Autentický příběh, silný a působivě psaný, Připomíná hrůzy války, které by neměly být nikdy zapomenuty. Popisuje i těžká osobní rozhodování jednotlivých postav v kritických situacích. Velmi kladně hodnotím i závěrečný komentář k dalším osudům hlavních osob.

rasputin
09. května

Je to asi poprvé, kdy jsem z knihy z edice Světový bezceler opravdu nadšený. A poslední kapitola s názvem Dozvuky pak celému příběhu dá teprve ten správný rozměr. Krásný příběh, Krásná kniha!

lištička123
08. května

Opravdu krásná kniha. Láska, válka, napětí, skvělý příběh. Není co jiného dodat.

Katana83
01. května

Uz navzdy mi v hlave zustane jmeno Pino Lella. Krasna kniha..

čef
01. května

Musím nadšeně souhlasit se všemi komentáři autorů bestselllerů uvedenými na obálce knihy a také čtenářů zde na DK. Těžko k nim cokoliv dodávat, je naprosto jasné, že se tento příběh skutečně stal a Pino Lella si opravdu prožil bohatýrský život se zajímavým a napínavým příběhem z konce 2.světové války v Itálii tak, jak je zde popsán. Nezbývá nám nic jiného než poděkovat autorovi za připomenutí všech těch životních moudrostí, zde tak krásně naservírovaných, ač už jsme si na ně museli jistě přijít dávno sami a zajisté také ne zadarmo. Jedna moudrá věta je v knize uvedena dvakrát, avšak ani její další opakování nezaškodí - volně řečeno: děkujme za každý den svého života dokonce i za ten, který se nevyvedl.


Štítky

druhá světová válka (1939-1945)

Autor a jeho další knihy

Mark T. Sullivan

Mark T. Sullivan
americká, 1958

Podobné knihy

Kniha Pod krvavými nebesy je:

v Právě čtených3x
v Přečtených118x
v Čtenářské výzvě23x
v Doporučených13x
v Knihotéce82x
v Chystám se číst226x
v Chci si koupit48x
v dalších seznamech5x