Píšťalka

Píšťalka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358489/bmid_pistalka-eUo-358489.jpg 4 131 44

Nejnovější román Johna Grishama – včetně připojené bonusové povídky Svědek procesu – přináší další strhující příběh, který potvrzuje výjimečné a neotřesitelné postavení tohoto autora v žánru právnických thrillerů. Soudci jsou čestní a spravedliví. Jejich poctivost a nestrannost tvoří základ dobře fungujícího právního systému. Co když ale někdo z nich obejde zákon nebo přijme úplatek? Lacy Stoltzovou, zaměstnankyni Kárné komory dohlížející nad etickým chováním soudců, kontaktuje záhadný muž a slíbí jí odhalení nejzkorumpovanějšího vykonavatele práva v dějinách USA. Informátor byl kdysi sám právníkem, zdá se tedy, že může poskytnout zasvěcená fakta. Ale odkud je bere? A kdo obviňovaného soudce financuje? Odhalování takových finančních toků, zvlášť stojí-li za nimi mafie, hrozí vždy nebezpečím. Tentokrát však doslova smrtelným…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Whistler , 2016

Luigi1
Luigi1
23.10.2023 5 z 5

Kniha se velice povedla a četla se jedním dechem

MiJant
MiJant
02.04.2023 4 z 5

Tak nejak som si predstavoval detektívnu zápletku v súdnictve, i ked také moc nečítam. Napriek tomu príbeh zaujal, celé odhaľovanie zločinu a vyšetrovanie je napínavé s vysvetlením ako sa "perú peniaze" . Ako na začiatku to bolo komplikované nájsť a začať hľadať, tak na záver rýchlo skončil prípad, pekné od autora ten záverečný pohľad "aj diváka". Knižka je určite čitateľná, pre niekoho aj viac.

technik1965
technik1965
24.03.2023

Veľmi, veľmi rýchly záver.

Mindy
Mindy
11.03.2023 3 z 5

U Johna Grishama už přesně vím, co můžu očekávat - jsou to soudní spory, jednání v soudních síních, právníci, policie, advokáti, soudci, žalobci, svědci, porotci. Tato kniha mě ale bohužel zklamala. Bylo to nezáživné, nudné a zdlouhavé. Snad to příště bude lepší.

Make20
Make20
16.12.2022 1 z 5

Bohužel mi tato kniha nesedla. Musela jsem se přemlouvat, abych ji dočetla do konce. Měla jsem hroznou zlost při čtení o zkorumpovaném soudnictví, politice a policii v jedné části USA. Od knihy jsem měla jiná očekávání a čekala jsem napínavou detektivku. Konec byl však dosti předvídatelný.

Ella_85
Ella_85
30.11.2022 5 z 5

Po hoodne dlouhe dobe kniha od Grishama. A porad mu to jde. Drzet ctenare v napeti a zavaret mu mozkove zavity. Floridska chobotnice a jak dobre organizovana…ten dela to a jiny zase tohle. Ctive od zacatku do konce

čef
čef
09.04.2022 5 z 5

Nedalo mi jinak, musel jsem knihu dočíst, i když jsem řádně přetáhl dobu k usínání. Tak to bylo napínavé, tak brilantní a obsahově zajímavé. Chobotnice zločinců řádí na Floridě, zabíjí, krade a uplácí všechny včetně soudkyně, která se válí ve vatě. Také je to o tom, jaké je výhodné být dnes v USA Indiánem, pardon, původním obyvatelem, a týt z nějakého toho kasina. Zajímavé i z pohledu dozoru nad justicí USA.

helenkan
helenkan
05.03.2022 5 z 5

To byla docela parádní jízda. Moc jsem si to užívala. A takový konce miluju. Když pravda vyjde najevo a viníci potrestáni. Autor tohle umí skvěle.

rickiwolf
rickiwolf
16.08.2021 4 z 5

Zase jsem po dlouhé době přečetl knihu tohoto autora a zase se naplnila moje očekávání. Prostě je to dobrý spisovatel.

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
14.08.2021 2 z 5

Já na tenhle typ knížek ze soudního, právnického, zločineckého prostředí asi moc nejsem. Nebylo to napsané úplně špatně, nápad celkem zajímavý, ale ze začátku jsem se nemohla soustředit a do čtení se mi moc nechtělo. Nakonec jsem to úspěšně přelouskala, ale nic moc ve mně knížka nezanechala. Četla jsem ji kvůli výzvě - dám ji potom mamce, které jsem tu knížku koupila.

WaN635
WaN635
03.06.2021 4 z 5

Po dlouhé době Grishamova kniha a moc se mi líbila. Prvotní povídka na jedničku. Samotná kniha má pomalejší rozjezd, ale potom děj nabírá slušné grády. Závěr knihy mě uspokojil, vše dopadlo, jak mělo :)

januchka
januchka
30.05.2021 5 z 5

Pomalu se rozbihajici dej, ktery se rychle rozjel. Napinave, poutave cteni. Doporucuji, za mne naprosta spokojenost.

domihruzkova
domihruzkova
29.05.2021 4 z 5

Zajímavý námět, ale ten konec - tak strašně urychlený, přitom by snesl určitě pár stránek navíc.

pinar
pinar
04.05.2021 5 z 5

Velmi ctivé, zajímavá zápletka, v tomto románu se autor hodně snaží, aby se čtenář neztratil v ději a množství postav. jedna z nejlepších knih J. Grishama.

iveta3689
iveta3689
29.04.2021 3 z 5

Příjemné čtení, ale zapomenutelné.

luksky
luksky
26.12.2020 3 z 5

Začalo to velmi dobře.. ale konec byl pro mě nějak nudný, bez nějakého velkého vyvrcholení

Zumaan
Zumaan
23.07.2020 5 z 5

Typická Grishamovka- knihu jsem četla jedním dechem a autor jako obvykle dokázal zaujat. Zatím od
Grishama nejlepší kniha.

Greenfingers
Greenfingers
22.04.2020 4 z 5

Nevím, zda námět románu vycházel ze skutečných událostí, ale dokážu si celkem živě představit, že se něco podobného v Americe odehrálo. Příběh zaujme svou dramatičností, nejsou v něm hluchá místa. Autorův styl psaní mi plně vyhovuje.

Kalina
Kalina
19.02.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha. Je úžasné jak autor dokáže spojit právnickou práci s napínavým příběhem. Kéž by soudy v podobných kauzách pracovaly tak rychle jako v tomto případě.

Lumír23
Lumír23
29.01.2020 4 z 5

Pěkný, poutavý příběh, u kterého jsem si říkal a smutnil nad tím, že na naše "nezávislé" soudce, nikdo nedohlíží tak, jak na soudce v knize. U nás, bohužel, platí právo a soudcovská spravedlnost jen pro ty bohatší. A dozor funguje stejně.