Advokát chudých

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Michael Brock je nadějnou vycházející hvězdou velké právnické firmy Drake & Sweeney. Nezná odpočinek, devadesát hodin týdně tráví v kanceláři a nemá čas zaobírat se ani rozpadajícím se manželstvím, ani svým svědomím. Pak se však stane společně s několika svými kolegy na pár hodin rukojmím ozbrojeného bezdomovce. Špinavý tulák policejní zásah nepřežije. Michael začne pátrat po jeho minulosti zároveň s ní odhalí podvod, do něhož je zapletena jeho vlastní firma a který měl tragické, smrtelné následky. To donutí Michaela přehodnotit svůj dosavadní život, opustit výnosné místo a pokusit se začít znovu, jinak a jinde. Třeba na ulici, třeba jako advokát chudých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5587/advokat-chudych-5587.jpg 3.9300
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Street Lawyer, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Advokát chudých

princeznaaura
05.12.2022

Autor umi psat, nepotřebuje knihu nafukovat zbytečnými popisky, jde to i strucne a tempo pribehu se nikde neztrácí. Verim,ze v Americe se do takoveho marastu bez bydleni muzou lide lehko dostat, system je tam spis nastaveny pro bohate. To nas system je daleko solidnejsi a proto lidi bez domova nemame takove mnozstvi. Bohuzel i spousta lidi se do teto slamastyky dostane diky drogam, alkoholu ci vychozi rodinne pozice,proste takovy zacarovany kruh.

Nikkiproch
06.02.2022

První půlka mě moc nechytla, tempo příběhu se mi zdálo dost líné. Za půlkou se to trochu rozjede, ale zakončení mi přišlo poměrně naivní.


john_silver
21.01.2022

Kniha ze zlatého autorova portfolia. Je to znovu nejen výborné spisovatelské řemeslo. Pro mne u G. mj. velice záleží na tématu a oblasti, kam v konkrétním díle zavítáme. Pouliční právo a obhajoba bezdomovců mě vždy zaujme stoprocentně, postavy jsou sympatické, proto tady nemohu jít pod pět hvězd.

borsalino_csfd
02.10.2021

Musím přiznat, že asi do půlky knihy jsem nebyl moc nadšený. Pak se ale příběh dál do pohybu a já knihu dočetl na jeden zátah. Kdo umí, umí...

Evaho73
06.06.2021

Advokát chudobných je kniha s vystížnym názvom, presvedčivým obsahom a veľkým morálnym posolstvom.
Pri čítaní som sa nechala vtiahnúť do právnickej mašinérie, kde ľudská chamtivosť, alebo túžba mať viac a získať to čo najrýchlejšie a najľahšie, často vystavuje skúškam aj charakter človeka.
Charizmatický hlavný hrdina si získal moje sympatie svojím postojom, keď v zlomovom okamihu života prehodnotil svoje priority, obetoval kariéru, peniaze aj svoje pohodlie, aby pomáhal ľuďom v núdzi a chudobe.

Lenndy
26.05.2021

Zajímavá knížka se zajímavým tématem.Líbila se mi.

LutherKing
05.12.2019

Standartní čtení od J. Grishama, není jako vždy, co vytknout.

Maki21
03.02.2019

Kniha byla zajímavá i když ze začátku nudná. Je zajímavé pozorovat kontrast mezi právníky ve velkých společnostech kteří se soudí o miliony a nikomu tím nepomohou kromě své peněženky a na druhé straně právníci pracující za minimum ale pomáhající opravdovým lidem kteří to potřebují.

1