Advokát chudých

Michael Brock je nadějnou vycházející hvězdou velké právnické firmy Drake & Sweeney. Nezná odpočinek, devadesát hodin týdně tráví v kanceláři a nemá čas zaobírat se ani rozpadajícím se manželstvím, ani svým svědomím. Pak se však stane společně s několika svými kolegy na pár hodin rukojmím ozbrojeného bezdomovce. Špinavý tulák policejní zásah nepřežije. Michael začne pátrat po jeho minulosti zároveň s ní odhalí podvod, do něhož je zapletena jeho vlastní firma a který měl tragické, smrtelné následky. To donutí Michaela přehodnotit svůj dosavadní život, opustit výnosné místo a pokusit se začít znovu, jinak a jinde. Třeba na ulici, třeba jako advokát chudých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5587/advokat-chudych-5587.jpg 4275

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Street Lawyer, 1998

Kniha Advokát chudých

john_silver

Kniha ze zlatého autorova portfolia. Je to znovu nejen výborné spisovatelské řemeslo. Pro mne u G. mj. velice záleží na tématu a oblasti, kam v konkrétním díle zavítáme. Pouliční právo a obhajoba bezdomovců mě vždy zaujme stoprocentně, postavy jsou sympatické, proto tady nemohu jít pod pět hvězd.

borsalino_csfd
02.10.2021

Musím přiznat, že asi do půlky knihy jsem nebyl moc nadšený. Pak se ale příběh dál do pohybu a já knihu dočetl na jeden zátah. Kdo umí, umí...

Evaho73
06.06.2021

Advokát chudobných je kniha s vystížnym názvom, presvedčivým obsahom a veľkým morálnym posolstvom.
Pri čítaní som sa nechala vtiahnúť do právnickej mašinérie, kde ľudská chamtivosť, alebo túžba mať viac a získať to čo najrýchlejšie a najľahšie, často vystavuje skúškam aj charakter človeka.
Charizmatický hlavný hrdina si získal moje sympatie svojím postojom, keď v zlomovom okamihu života prehodnotil svoje priority, obetoval kariéru, peniaze aj svoje pohodlie, aby pomáhal ľuďom v núdzi a chudobe.

Lenndy
26.05.2021

Zajímavá knížka se zajímavým tématem.Líbila se mi.

LutherKing
05.12.2019

Standartní čtení od J. Grishama, není jako vždy, co vytknout.

Maki21
03.02.2019

Kniha byla zajímavá i když ze začátku nudná. Je zajímavé pozorovat kontrast mezi právníky ve velkých společnostech kteří se soudí o miliony a nikomu tím nepomohou kromě své peněženky a na druhé straně právníci pracující za minimum ale pomáhající opravdovým lidem kteří to potřebují.

DabelSejk
17.01.2019

Celá kniha v sobě nese mnoho otázek a mnoho odpovědí. "Máme se tak špatně, jak mnohdy říkáme?" "Jsou prioritou našeho konání jen peníze?" Tyto a jim podobné otázky do nás buší, když se vžíváme do pocitů obou stran. Právníka, který vyrostl v blahobytu, stejně jako lidí, kteří nepoznali nic než ulici nebo "právo silnějšího".
Poutavé čtení.

michal7592
29.10.2018

Musím říct, že na začáku mě kniha moc nebavila, bál jsem se, že se zápletka vyřeší poměrně brzo a kniha nebude tak napínavá, jako jeho další knihy, ale John Grisham opět nezklamal. Na autorově tvorbě se mi velice líbí, že se děj netočí jen kolem samotné zápletky, ale je doplněn dalším dějem. Při čtení o bezdomovcích mi tolikrát až přecházel mráz po zádech, několikrát jsem si říkal, jestli náhodou sám autor netrávil při psaní knihy čas na uluci mezi bezdomovci (“squattery”). Co se mi na knize nejvíce líbilo bylo to, jak tam krásně zmiňují cíle každého studenta práv v prvním ročníku studia. Jak je každej přesvědčen, že bude pomáhat chudým, bude právo dělat pro pomoc slabším, což se později změní a každej se začne honit za penězi.

Pro některé čtenáře to může být nepředstavitelné, že se človek zdá všeho luxusu co má a vymění to za pomoc chudým, ale nemyslím si, že to není realné, jen se to moc často nevidí, zvlášt v dnešní společnosti.