Advokát chudých přehled

Advokát chudých
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5587/advokat-chudych-5587.jpg 4 324 324

Michael Brock je nadějnou vycházející hvězdou velké právnické firmy Drake & Sweeney. Nezná odpočinek, devadesát hodin týdně tráví v kanceláři a nemá čas zaobírat se ani rozpadajícím se manželstvím, ani svým svědomím. Pak se však stane společně s několika svými kolegy na pár hodin rukojmím ozbrojeného bezdomovce. Špinavý tulák policejní zásah nepřežije. Michael začne pátrat po jeho minulosti zároveň s ní odhalí podvod, do něhož je zapletena jeho vlastní firma a který měl tragické, smrtelné následky. To donutí Michaela přehodnotit svůj dosavadní život, opustit výnosné místo a pokusit se začít znovu, jinak a jinde. Třeba na ulici, třeba jako advokát chudých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Street Lawyer , 1998


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Advokát chudých. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (43)

PitoR
16.04.2024 5 z 5

Beznádej!
„Šťastný je ten, kto nakŕmi biednych.“
Žijete si svoj vysnívaný americký sen. Máte skvelú robotu v zabehnutej právnickej firme, zarábate dostatok peňazí, aby ste si mohli užívať naplno a vyhliadky do budúcnosti sú iba lepšie a ešte lepšie.

„Uberte z tempa. Peniaze nie sú všetko.“

Nečakane Vám však do života vstúpi jeden bezdomovec a Váš vysnívaný svet – rodina, kariéra, bohatstvo – dostane obrovské trhliny a Vy sa začnete zamýšľať nad tým, aké sú vlastne Vaše skutočné priority!? Čo s tým? Ako ďalej? Ako sa s tým vysporiadať? Takto sa nad obrovskými problémami bezdomovcov zamýšľa aj právnik Michael Brock a prvé slovo, ktoré ho pri kontakte s touto komunitou napadne, je beznádej. Čo sa s ním vlastne stalo, veď v prvom ročníku na práve chcel pomáhať ľuďom a spasiť svet...

„Zarábate kopu peňazí a predsa ste taký lakomý. Vy všetci. Prečo nepomáhate chudobným, bezdomovcom? Peňazí máte ako pliev.“

V konečnom výsledku smutná, ale výborná kniha, skvelý John Grisham. Som naozaj rád, že po mnohých rokoch som sa k nemu opäť vrátil a určite to nebolo naposledy.

Adapa
12.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Náhodně koupeno v antikvariátu a díky tomu jsem se podruhé setkal s Johnem Grishamem. A už bude opravdu na čase pořídit si a přečíst si od něho mnohem více knih. Četlo se to velmi dobře i když ta přeměna hlavního hrdiny mi přišla neuvěřitelná, já bych to nedokázal.

Román je psán v ich-formě, kdy vše popisuje dvaatřicetiletý Michael Brock, vynikající právník velké právnické firmy Drake & Sweeney. Zná jen práci, práci a práci. Žije takřka dokonalý život, krom toho, že s manželkou jsou již prakticky jen náhodní spolubydlící. Na prvních stránkách knihy tuto dokonalou kariérní idylku naruší bezdomovec, který vtrhne do kanceláří právnické firmy a vezme několik rukojmích, jedním z nich je i Brock. Únosce nevyjednává, jen upozorňuje na bezdomovovecký život a je zastřelen.

Všichni rukojmí další den jdou dál do práce, jen v Brockovi se něco mění. Najednou zjišťuje, že manželství se nedá zachránit, pátrá po tom, kdo byl únosce a zjišťuje, že před týdnem ho jeho právnická firma spolu s dalšími bezdomovci nechala vystěhovat ze squatu. A chce vědět víc a tak zapomíná na práci a zjišťuje, jaké jsou ve městě sociální útulky, kdo je bezdomovcem, kdo jim pomáhá.

Brock začíná skládat první střípky a zjišťuje, že došlo k podvodu na bezdomovce, který vymyslel jeden z jeho kolegů právníků. Náhodně umírá dvaadvacetiletá matka se čtyřmi dětmi, která byla také vystěhována. A tak přichází neuvěřitelný přerod. Brock dává výpověď, souhlasí s rozvodem, vzdává se dosavadního života a jde pracovat do sociální poradny jako advokát chudých, za zlomek peněz, co měl dříve. Ukradne spis ze své práce původní práce a tím na sebe spustí hon právnických es. Ale nevzdává se, spolu se svými kolegy ze sociální poradny bojuje, aby dokázal pravdu i za cenu, že sám sebe zničí, přijde o licenci.

Na konci přichází očekávaný konec. Doufal jsem v nějaký zlom a ne takové očekávané zakončení, ale budiž.

Rozhodně všem doporučuji.


KlariN
01.01.2024 4 z 5

John Grisham na vlně sociální kritiky.
Sympatický ústřední hrdina, přehledná i atraktivní zápletka, a osvěžující přítomnost nadhledu. Lze doporučit!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Listopadové knižní novinky (12. - 18.11.)

12.11.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Advokát chudých v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených527x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených23x
v Knihotéce229x
v Chystám se číst70x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech1x