Obchodník

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století – z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů. Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365161/big_obchodnik-Vbb-365161.jpg 3.8152

Camino Island 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Camino Island, 2017

Kniha Obchodník

ales1191
08.05.2021

Dá se řící, že toto je první kniha od tohoto autora a musím uznat, že mě chytla.

Vím, že tento autor měl dříve spíše právnické knihy, ale tohle bylo bezva, takže doporučuji. Postavy příjemné a cítil jsem se velmi dobře, jako kdybych byl na místě, kde se to odehrává. Takže zkuste :)

MatoPalkes
27.01.2021

Klasický Grisham ktorý sa číta viac než dobre.

aralka
18.01.2021

Bezvadná!! Skvěle napsané a i tematicky jsem si lebedila, absolutně nechápu ty komentáře typu "pomalý rozjezd, hluchá místa, divný překotný konec, nemohla jsem se začíst" ..... Já jsem nadmíru spokojená, kniha se četla už od začátku velmi pohodově, odpočinula jsem si u ní... prostředí knihkupectví, knihoven a antikvariátů, kam byl umístěn tento příběh, zbožňuju a ráda jsem poznala i temnější pozadí tohoto oboru, mělo to hlavu a patu, žádné drasťárny a fantasmagorie ... taky se mi moc líbily nenápadné odkazy a zmínky o různých knihách, které také jakoby hrály svou roli v příběhu....a to, že jedna z postav se zabývá prodejem starožitného nábytku z Provence, byla pro mě jen třešnička na pomyslném dortu!

Hall3006
06.12.2020

Kniha o knihách. Už tohle by mělo knihomoly přilákat. Je to však něco víc. Ukradené dokumenty nevyčíslitelné hodnoty z jedné univerzitní knihovny a jejich kšeftování ve světě knihkupců, spisovatelů a překupníků rukopisů, za které sběratelé platí astronomické částky. Napínavý příběh, který se četl velmi lehce neboť zde není nouze o brouzdání mezi regály knih a tajných přihrádek plných neuvěřitelných pokladů, ale hlavně napínavých okamžiků.

Boogie007
05.09.2020

Kniha se velmi dobře čte. Zajímavé téma, hlavně pro milovníky knih :-). Jen závěr mi přišel poněkud překotný.

kn23
30.07.2020

Trošku iný Grisham na akého som zvyknutý,ale bavilo ma to,ani chvíľu to nenudilo.celkom príjemná zmena

tittanie
19.07.2020

Pořád jsem si říkala, že bych si od tohoto autora měla něco přečíst. Zmiňovali ho v nějaké jiné knize. No takže jsem sáhla po Obchodníkovi. Velice zajímavý příběh a dost dobře napsaný, jenom se mi potom nelíbil konec, takže jsem se s tím ke konci dost trápila.

janqa410
04.07.2020

(+ SPOILER) první kniha od Grishama a musím říct, že zpočátku se mi četla docela těžko. Námět sympatický, prostředí knih se líbí snad všem knihomolům, ale než se to po větší polovině rozjelo, nebylo to příliš záživné. Nicméně nejsem čtenářka, která se hned po pár kapitolách vzdá, ostatně dalo by se říct, že jsem čtenářka jako babička Tess, přečtu knihu celou za každou cenu. I když i na tom druhém postupu, je něco do sebe. Rozuzlení celé detektivky jsem ale už hltala a skoro do poslední chvíle jsem nevěřila, že to fakt udělal a navíc v tom jela i Noelle, to jsem hleděla. Knížka fajn, ale přesto že Grishamovi šanci ještě dám, tohle už nejspíš znovu číst nebudu.