Obchodník

Obchodník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365161/bmid_obchodnik-Vbb-365161.jpg 4 205 66

Camino Island série

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století – z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů. Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Camino Island , 2017

Grety
04.04.2018 4 z 5

Příjemné čtení se zločineckou zápletkou, po penězích toužících spisovatelky a obchodníka s knihami. Doporučuji.

iška
03.04.2018 3 z 5

Sice mě to nechytlo jako některé jiné autorovy romány, ale rozhodně to stojí za přečtení. Svět knih, starých tisků i prvních vydání, která překvapivě až tak stará být nemusí, to vše bylo velmi inspirující. A pro ty, kdo se účastní letošní čtenářské výzvy, je zde spousta odkazů na další knižní tituly.

V28
01.04.2018 4 z 5

Čtivý příběh s perfektní atmosférou jako vždy. Prostředí malého městečka kam utíkají spisovatelé za majitelem skvělého knihkupectví, který se jim naplno věnuje bylo vykresleno naprosto úžasně. Přesně takhle bych si představoval dny a večírky přátel, kteří milují knihy nebo je píší. Od Johna Grishama jsem četl skoro vše a přestože se mi kniha líbila, nemohl jsem dát pět hvězd, protože na jeho nejlepší zkrátka neměla.

vorenus
31.03.2018 4 z 5

Famózní úvod jako z akčního filmu. Později výlet do světa knih. Tuto knihu by neměl žádný fanoušek knih nechat bez povšimnutí. J. G. jsem propadl už před lety a zůstane to tak do doby, co mu vydrží chuť psát.

Gábina231
25.03.2018 4 z 5

Super čtení na odpočinek... má spád... pro mne atraktivní prostředí obchodu s knihami...

Szekynka
16.03.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, vlastně styl psaní pane Grishama se mi líbí. (určitě si přečtu nějaký právnický thriller). Autor dokáže barvitě vyprávět, představit čtenáři postavy, místa i situace. Kniha se četla hezky, ale něco mi v ní chybělo. Z mého pohledu to není taková TA kniha, kterou když začnu číst odmítám dát z ruky. Na stranu druhou ani to nebyla kniha, kterou se nakonec rozhodnu odložit. Z knihy mám zkrátka rozporu plné pocity. Postavy mi byly sympatické jen z části. To, že je příběh posazen na klidný ostrov se mi naopak líbilo. Tématika obchodu s kniha a celkově knižního světa byla zajímavá, ale příběh jako celek? Dobře čitelný, výpravný, oddechový, ale Bestseller bych ho nenazvala.
PS: Nesmím zapomenout na plusové body za krásnou obálku.