Amatéři

Mladý právník David se ocitne v kanceláři nepříliš movité advokátní firmy Finley a Figg právě ve chvíli, kdy se Wally Figg rozhodne zažalovat obří farmaceutickou společnost. Společně s Davidem se pouštějí do velkého procesu a proti nim vyrukují zástupy špičkových obhájců.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138667/amateri-138667.jpg 4106
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Litigators, 2011

Kniha Amatéři

Surikata369
17.01.2021

Moje první kniha od autora a po přečtení jsem si ihned objednala z knihovny (lockdown) další kousek, tak doufám, že to bude stejně poutavě psáno. Zajímavé právnické prostředí mě bavilo.

Jack Bauer
07.07.2020

Starý dobrý Grisham, tak jak ho mám rád. Kniha mě chytla hned od prvního odstavce, krásně napsáno, nenudí ani trochu což se o jeho některých současných knihách říct nedá. Dokáže perfektně vystihnout charaktery postav, k Davidovi jsem si hned získal vztah, u některých autorů i kdyby zápletka byla sebezajimavější a román napínavější tak k postavách nemám žádný vztah a je mě mnohdy ukradené, jak to s nimi dopadne. Zde bez akce, napětí a přesto dokáže hned od první stránky zaujmout. Také jsem se u knihy dost nasmál, tentokrát je to psáno humornou formou. Začátečník pokračoval....to mě dostalo:)

luksky
27.06.2020

Kniha mě většinou vcelku nudila, ale poslendích 100stránek stálo zato :-)

Aliii
01.02.2020

Jiné knihy od autora se mu líbily víc, i tak ale přečtení nelituji. Grisham umí vykreslit postavy a přiblížit je čtenáři, navíc v advokacii se vyzná víc než dobře. Ze začátku jsem trochu bojovala s nesympatičností postav, proto dávám 3 hvězdy.

moudivlacek
09.02.2019

Další velice povedený příběh z právnického prostředí v Americe. Úplně jsem měla před sebou tu situaci - malí právníčci, kteří dělají vše, možné i nemožné, aby se uživili, proti nim velké právnické korporace. Už od začátku bylo jasné, že David je něco jiného než Wally a Oscar, ale mile mě překvapil, že i když mohl včas "uprchnout" od svých partnerů, neudělal to, dokonce se k nim závěru zachoval více než dobře. A líbilo se mi jeho vysvětlení, kdyby je nepotkal, nestal by se z něj právník, který činil to, co činil a co se naučil odchodem z právnického kolosu. Dokonce má David konečně i svůj rodinný život, po jakém on i žena toužili.
Co říci na závěr - my obyčejní lidé se můžeme jen modlit, abychom vždy v případě nutnosti a nouze kápli na právníka typu Davida a ne Oscara a Wallyho.

1amu
05.04.2018

Úsměvná kniha, inu autor má ty firmičky jako Finley & Figg odkoukané. Bavil jsem se, protože i já jsem kdysi s podobnými lidmi pracoval.
John Grisham umí (když chce a má dost času, netlačen vydavatelem) děj gradovat. Nejdříve se hlavní hrdina psychicky zhroutí (vyčerpán kvantem přesčasů u mamutí firmy). Udělá "dobře" , že z firmy dobrovolně vypadne a ihned zajde do hospody a namaže se. Moudrý majitel mu promluví do duše.
A pak úplně náhodou (při cestě taxíkem) uvidí štít právní firmy, který ho zaujme. Zaklepe na dveře "packalů" a už to frčí.
Je jasné, že brzy bude mezi nimi hvězda. No a autor si na závěr neodpustil onen čtenáři požadovaný happy end.

akdar72
12.10.2017

Grisham se stává mým dalším oblíbeným autorem.

tulip131
14.08.2017

Kniha byla skvělá, musím říct, že jsem se při představě některých popisů ( milenka Wallyho, Davidův první výkon před porotou ) musela usmívat, bylo to poutavé.