Vyvolávač deště

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva a v rámci praktických seminářů navštíví klub, kde se scházejí nesolventní důchodci, kterým bezplatně poskytne právní poradu. Jedním z jeho klientů je rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukémii a umírá, poněvadž mu pojišťovna odmítá zaplatit transplantaci kostní dřeně. Rudy ale shromáždí důkazy o tom, že její postup je protizákonný. V soudním sporu pojišťovnu zastupuje význačný právník, který začátečníka Rudyho nepokládá za vážného soupeře. Ale ten se rozhodne spor za každou cenu vyhrát. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8373/vyvolavac-deste-8373.jpg 4.5188

The rainmaker (1995)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Kniha Vyvolávač deště

gossipavlina
26.11.2018

Jako vždy 5*, J.G. nezklame.

Hasko
28.12.2017

Advokátní hantýrka mě nebavila, některé pasáže jsem proto přeskakovala. Ale jinak zajímavé čtení ..

WeeWar
19.08.2017

Todlecto mi přišlo jako hodně fajn čtení, poučně napínavá, jistěže do velké míry pohádková, sondička do advokacie made in USA, kde právo frčí jak namydlenej blesk, hlava nehlava, možná jen ta Hlava 22. Přežít v tom je pak jen o znalosti, píli, vůli, drzosti advokáta a penězích na jeho zaplacení.

angelice
17.07.2017

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak jsem se nemohla odtrhnout. Pane bože, člověku se obrací žaludek, když čte o praktikách, které zabijí mladíka bez výčitek svědomí, protože korporace mají postup. Postup, který schválně utlačuje spodní vstvu, protože ví, že je chudí zneužití lidé nebudou žalovat. Soucítila jsem s rodinou chlapce a hlavně celou dobu věřila v Rudyho, že i přes to, že se mu v životě pokazilo tolik věcí dokáže potopit pojišťovnu. Autor zároveň umí zasadit do příběhu i vtipné situace. Během závěrečné scény u soudu jsem některé pasáže četla dvakrát, jak jsem si nemohla vychutnat pocit zadostiučinění a asi se celou dobu při čtení škodolibě usmívala, na druhou stranu však ani nedýchala, jak jsem se bála o výrok poroty. V knize jde o nehumánní chování pojišťoven, život právníků, těch začínajících i profesionálních, těch se svědomím i bez něj o a penězích. Protože peníze byly podnětem všech machinací, které zabránily uzdravení chlapce s leukémií a tedy jeho nevyhnutelnou smrt.

Jája92
24.02.2017

Šokující kniha, velmi smutná a tragická, ale na druhou stranu jsem nesmírně ráda, jak si dokázal Rudy poradit s tak obrovským soupeřem a celou dobu jsem tajně doufala, že to dopadne v jeho prospěch.

moudivlacek
26.09.2016

Krásná ukázka ze světa právníků v Americe. Skvěle vylíčený příběh boje chudého začínajícího právníka, který nemá lehký život ani začátek své praxe, a velké bohaté pojišťovny. Promítne se tu i pár malých příběhů, i ty mají co říci.
Tak na okraj tu je i začínající láska k mladé vdané týrané ženě.
Jak vše skončí? Čtěte a uvidíte.

haski
09.08.2016

Dobrá kniha, dobře a nenásilně se čte. Líbí se mi spisovatelův styl.

Veeris
28.07.2016

Naprosto skvělá kniha, čte se jedním dechem. Člověk má velký požitek z toho, jak záporné postavy dostávají na pr*el:D Byla to má druhá kniha od tohoto autora a zřejmě má v oblibě reálné konce, žádné - všechno dobře dopadlo.. Super

zfilmováno soudní procesy

John Grisham