Vyvolávač deště

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva a v rámci praktických seminářů navštíví klub, kde se scházejí nesolventní důchodci, kterým bezplatně poskytne právní poradu. Jedním z jeho klientů je rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukémii a umírá, poněvadž mu pojišťovna odmítá zaplatit transplantaci kostní dřeně. Rudy ale shromáždí důkazy o tom, že její postup je protizákonný. V soudním sporu pojišťovnu zastupuje význačný právník, který začátečníka Rudyho nepokládá za vážného soupeře. Ale ten se rozhodne spor za každou cenu vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8373/vyvolavac-deste-8373.jpg 4.4305
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR), Knižní klub

The Rainmaker, 1995

Kniha Vyvolávač deště

smardice

Tato kniha se mi líbila moc. Je to zajímavé, napínavé a hlavně poutavé čtení z právnického a soudního prostředí, z boje mezi pojištěncem a pojišťovnou. Skvěle načteno.

patricia8137

Kniha sa mi veľmi páčila. Obsahuje napínavý, zaujímavý a hlavne ľudský príbeh z právnického prostredia. Autorov štýl písania sa mi veľmi dobre číta. John Grisham nikdy nesklame a vždy, keď si chcem prečítať dobrú knihu, tak siahnem po knihách práve od spomínaného autora, ktorý dokáže napísať neuveriteľne prepracované knihy, ktoré čitateľovi ponúkajú viac než len čitateľský zážitok. Páči sa mi, ako sa vždy dokážem stotožniť s hlavnou postavou a spolu s ňou prežívať celý príbeh. Túto knihu odporúčam, určite stojí za prečítanie. Čítali ste už túto knihu? Nerozumiem, prečo sa kniha volá Vyvolávač deště. Vie mi to, prosím, niekto vysvetliť?

Rihatama

John Grisham, další z autorů, který si cestou ke slávě musel nejdříve prodrat několikero podrážek... Vyvolávač deště přibližuje právnické začátky rovného a upřímného studenta práv Rudyho Baylora. Úplná Popelka v lakýrkách, aneb jak se chudý student, obhájce chudých... vždyť znáte tu pohádku. Nechci ale Grishama vůbec shazovat, ona je to totiž dobrá kniha na dost závažné téma pojistných podvodů, které mohou vést až k těm nejhorším koncům. V knize se tak střetávají právo, bezpráví a spravedlnost, a to v případech, které málokdy bývají spravedlivě rozsouzeny. Dobře odvedená spisovatelská práce, i když spisovatel bezpečně vede lokomotivu soudních procesů po zřetelně nalajnovaných kolejích.

tereza2627

(+ SPOILER) Pohodova oddechovka, uz na zacatku sice predpovite, jak to vsechno dopadne...zadny zvrat se bohuzel konat nebude ;)

Jen konec me trochu zaskocil, ze s pravnicinou skonci, zrovna, kdyz dokoncil skolu a vyhral tak velky pripad.. no, ale alespon neco, co me prekvapilo ;)

snimcibdim

(+ SPOILER) Napínavé, ale jsem na rozpacích z toho, jak to celé dopadlo.
Mě Rudy Baylor (resp. J.Grisham) zklamal trapnou love story a tím, jaký obrat nabral jeho život po vyhraném případu.
Autor se možná chtěl vyvarovat happy-endu ve formě skvělé kariéry a partnerky na úrovni, což je nejspíš dobře, ale toto je pro mne jaksi pochybné a poněkud neuspokojivé.

BlackBlade

Oddechovka z právnického prostředí, bez zbytečných komplikací nebo velkých zvratů. Pohodový příběh, ideální na večery na dovolené. Nenadchne, ale ani neurazí.

john_silver

Mně se prostě líbí Grishamův sevřený spisovatelský styl a vtip. Když je dobře vystavěný příběh obohacen o postavy, k nimž necítíte antipatie, dostanete čtivou pohodovou knihu. Ano, tentokrát je trochu sladkobolná a lidsky dojímavá, ale nijak přehnaně a podle mě patří od autora k těm lepším.

VeruMalfoy

Překvapuje mne, jak vysoké hodnocení kniha získala. Rozhodně bych jí nedala tak vysoké hodnocení jako někteří hodnotící. Děj pro mne neměl žádný neočekávaný překvapivý zvrat. Kniha si prostě plynula bez jakýchkoliv překvapení, bohužel. Navíc doteď tak úplně nechápu název knihy. Naštěstí jsem knihu poslouchala a byla tak perfektně namluvená, že jí díky tomu dávám 3 hvězdičky.