Měli jsme štěstí

Vždy existuje naděje. Historický román podle skutečného příběhu. Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše Kurcovy čeká. I v beznadějných situacích však existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459683/meli-jsme-stesti-4xa-459683.jpg 4.789
Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Kniha Zlín

We Were the Lucky Ones

Kniha Měli jsme štěstí

LéňaM

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem víc

Er.es

(+ SPOILER) Tuhle knihu nejde jinak než stoprocentně doporučit.
Příběhy byly velmi čtivé, zajímavé, smutné a zároveň šťastné, prolínání dějových linek jednotlivých členů rodiny je čtenářům servírováno v pravidelných intervalech, a velmi jsem ocenila rodový strom na začátku knihy, který pomáhal v orientaci "kdo s kým".

Je až neuvěřitelné, že to všechno nakonec "dobře dopadlo" a konec byl pohlazením na duši s neviditelnou srdečnou gratulací, že přežili takový humus s minimálními ztrátami v rodině.

lenik284

Krásná knížka a krásný příběh jedné velké rodiny, která se během války rozdělila a po válce se našla, nechtělo se mi ani věřit, že to je podle skutečného příběhu a čím vším si tato rodina během války musela projít, jak všichni na sebe mysleli, byli stateční, nebylo to pro ně jednoduché, ostatně to pro nikoho kdo prožil holocaust... Konec mě rozbrečel a musím říct,, ano měli štěstí "

cornetka

Skutečný příběh rodiny Kurvových, kteří se během války dostali do různých koutů světa. Jako zázrakem přežili v různých podmínkách (někdo v horších, někdo v ještě horších) a znovu se potkávají, protože jak říkají - “měli štěstí”. Rodina je to veliká, ale díky odděleným kapitolám jsem se neztrácela, kdo je kdo. Úplně top knížka s tímto tématem to za mě není, ale za přečtení stojí.

SimonaM86

Musím říct, že jsem dlouho nečetla knížku, která by mi vehnala slzy do očí a tady se stalo. Tato knížka je příběh nejen o druhé světové válce, ale hlavně příběh o nezdolné naději, lásce, víře, touze žít a přežít a že když si člověk myslí, že už dál nemůže je kvůli blízkým lidem schopen obětovat vše.
DOPORUČUJI!

Racík

Smutné, náročné téma, ale moc krásná knížka. Kdyby nebyla napsaná podle skutečného rodinného příběhu, bylo by skoro neuvěřitelné, že v té hrůze bylo možné mít takové štěstí. Ale jak je vidět, může víra, láska a neuvěřitelné štěstí překonat i ty největší hrůzy. Doporučuji, nebudete litovat.

miseb

Vždy mám trochu problém napsat u knih s tématem holocaust, že jsou krásné. Možná smutné, děsivé, silné. Ale tahle kniha byla opravdu krásná.

Ditules

(+ SPOILER) Musím říci, že po všech těch knížkách z Osvětimi, Treblinky, Dachau, atd. je tato kniha příjemnou změnou s dobrým koncem (dá-li se to takto napsat, ale snad to někdo pochopí...). Držíte Kurcům palce v každé části světa, kde se zrovna ocitnou - okupované Polsko, Sibiř, paluba uprchlické lodi. Příběh jedné neobyčejné rodiny, která se po válce dostala do všech koutů světa.