Děti, které přežily Mengeleho

Evě Mozes bylo deset let, když byla se svou rodinou poslána do Osvětimi. Zatímco její rodiče a dvě starší sestry byli posláni do plynových komor, Evu a její dvojče Miriam si vybral coby pokusné objekty muž, který byl znám jako Anděl smrti – Dr. Josef Mengele. Dívky byly podrobeny sadistickým medicínským experimentům a musely každodenně bojovat o svůj život. V tomto neuvěřitelném příběhu, který sepsala samotná oběť děsivých událostí, jsou čtenáři svědky dětské odolnosti proti mimořádnému zlu. Eva byla například vystavena infekci, u níž Mengele věřil, že bude smrtelná, a bude pak moci provést pitvu i na Miriam, která měla sloužit jako „srovnávací vzorek“. Přežila – a dodnes neví, jaké onemocnění to bylo. Po osvobození tábora sestry založily skupinu, která podporovala bývalé oběti Mengeleho experimentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245839/big_deti-ktere-prezily-mengeleho-dIl-245839.jpg 4.4564
Literatura světová, Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Grada

Surviving the Angel of Death, 2009

Kniha Děti, které přežily Mengeleho

Hanncha

Čtivý a silný příběh. Můžu jedině doporučit.

lucie51997

Na této knížce jsem začínala uchvátilo mně to

Janinka1412
23.11.2021

Byla jsem z knihy zklamaná. Kniha je zajímavá,ale....věty málo rozvinuté,málo popisů a nemohla jsem se zbavit dojmu,že jako dítě nemohla uvažovat jako dospělí člověk.Myslím si,že kdyby pomohl sepsat její paměti jiný spisovatel (ka),tak by kniha byla zajímavá a člověk by se dozvěděl mnohem víc. Bylo to dost strohé a rychlé..i přesto knihu doporučuji,ale ubrat z hodnocení nejvyššího musím.

kirsten6214
22.11.2021

Název je zavádějící. Očekávala jsem delší a detailnější část o pokusech Josefa Mengele. Eva se jí věnovala krátce, jakoby to chtěla mít co nejrychleji za sebou. Zbylých 99 % knihy byla zpověď o životě před a po.

JulinkaLerari
26.09.2021

Knihu určitě doporučuji, podobné příběhy by měly být povinnou četbou na základních školách druhého stupně.

lucifess
25.08.2021

Přečteno v jednom dni. Knih na toto téma mám za sebou již hodně, toto je pro mě první psaná trochu jinak - očima jedenáctileté dívky. Z faktického hlediska jsem se toho moc nového nedozvěděla, již jsem toho přečetla opravdu mnoho, ale kniha byla velmi zajímavá a rozhodně doporučuji k přečtení. Obdivuji sílu Evy a Miriam, ve věku 11 let takto bojovat o život!

Katka2382
03.08.2021

Moc pěkný a čtivě napsaný příběh lidské odvahy,vnitřní síly,lidskosti a naděje.
Nehodnotím jak je kniha napsaná,mě se líbila a četla se mi dobře.A rozhodně mi nepřijde že by to bylo nějak odfláknuté nebo ploché,jak se tu sem tam píše.
Přečetla jsem ji na jeden zátah.

Anavi8912
02.07.2021

Je to autentický příběh, založený na vzpomínkách ženy, která se svoji sestrou pŕežila hrůzy koncentračního tábora a experimenty doktora Mengeleho, prováděné na židovských dvojčatech.