Děti, které přežily Mengeleho

Děti, které přežily Mengeleho https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245839/bmid_deti-ktere-prezily-mengeleho-dIl-245839.jpg 4 624 172

Evě Mozes bylo deset let, když byla se svou rodinou poslána do Osvětimi. Zatímco její rodiče a dvě starší sestry byli posláni do plynových komor, Evu a její dvojče Miriam si vybral coby pokusné objekty muž, který byl znám jako Anděl smrti – Dr. Josef Mengele. Dívky byly podrobeny sadistickým medicínským experimentům a musely každodenně bojovat o svůj život. V tomto neuvěřitelném příběhu, který sepsala samotná oběť děsivých událostí, jsou čtenáři svědky dětské odolnosti proti mimořádnému zlu. Eva byla například vystavena infekci, u níž Mengele věřil, že bude smrtelná, a bude pak moci provést pitvu i na Miriam, která měla sloužit jako „srovnávací vzorek“. Přežila – a dodnes neví, jaké onemocnění to bylo. Po osvobození tábora sestry založily skupinu, která podporovala bývalé oběti Mengeleho experimentů.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Grada

Surviving the Angel of Death , 2009

Kvajt
17.12.2015 5 z 5

Kniha je velmi silná a skoro celou dobu jsem u ní plakala, ale to co je v ní za význam a ponaučení určitě stojí za přečtení a i za ty slzy...

ERIK 2
18.11.2015 5 z 5

Tato kniha je úžasně napsaná,dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí co se týče kolaborantských států s nacistickým Německem,dále kniha mi objasnila kdo jsou ty děti na té fotce která visí v jedném ze zděných baráků v Osvětimi,protože jsem měl možnost osobně navštívit Osvětim s mojí mámou a skupinou svazu protifašistyckých bojovníků,ano co je tady napsáno je pravda,viděli jsme i laboratoř kde tyto děti byli podrobovány experimentům a byl jsem i uvnitř plynové komory v Osvětimi I,řeknu zážitek na který nikdy nezapomenu a to je 70 let po válce.

dearkiki
14.10.2015 4 z 5

Celkem krátká kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah.
Popisuje bohužel velmi skutečné hrůzy, které v zájmu "lékařské vědy" museli dnes a denně zažívat i ti nejmenší.
Příběh je to silný, ale osoba vypravěčky mi vážně nesedla. Proto dávám o hvězdičku méně.

edulinka10
04.10.2015 5 z 5

Velmi silná kniha, možná sem něco napíšu až vše vstřebám...jsem matka a nedokážu si představit něco takového...

Werda90
01.10.2015 5 z 5

Moc dobře napsaná kniha, čte se sama. Před paní Evou smekám poklonu, její statečnost a odhodlání přežít jim pravděpodobně se sestrou zachránila život.

ejcova
17.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem za jeden den. Doporučila bych ji jako povinnou četbu, aby se podobná zvěrstva již nikdy a nikde neopakovala. Smekám před autorkou, paní Evou Mozes Kor.

maličkán
07.09.2015 5 z 5

Moc dobře se četla,pro mě zatím jedna z nejlepších z této tématiky.

kassenkafa
06.08.2015 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, v určitých momentech i slza ukápla. Je neuvěřitelné, co dokáže sourozenecká láska a také to, jakou míru odhodlání má v sobě mladý člověk v boji o holý život.

Ditules
26.06.2015 5 z 5

Po těch desítkách knih o osudech židů v Osvětimi si člověk může říct, že už jej nic nepřekvapí, ale není tomu tak! Měla jsem ji přečtenou za den, protože se skutečně nemůžete odtrhnout od stránek. A stále nechápete, jaká se děla zvěrstva a kde ti lidé (a děti!) v sobě brali tu neuvěřitelnou sílu přežít!

Nicole93
18.05.2015 5 z 5

10-ti leté děti, které prokázaly více odvahy a výdrže, než dospělí lidé. Touha přežít je silnější, než cokoliv jiného. Kniha je úžasná, zejména hlavní hrdinka Eva, která jako dítě přemýšlí dospěle a nedává na sobě znát bolest a utrpení, nevzdává se, nestěžuje si, a to vše jen kvůli tomu, aby zachránila nejen sebe, ale i své dvojče. Díky ní přežily. Díky její síle a víře, odhodlání žít a jít dál, i když už se zdá, že je s nimi konec. Tak hrozně moc obdivuji hlavní hrdinku. Klobouk dolů i před tím, že dokázala na stará kolena odpustit to, co se dle mého názoru odpustit "nedá".

tkometka
16.05.2015 4 z 5

Silný příběh dvojčat, které našli sílu přežít.

Budicek51
27.04.2015 5 z 5

Děsivé, až fascinující. Sílá osobnosti dokáže hodně.