Denisa153 Denisa153 komentáře u knih

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Poslední díl série byl podle mě nejhorší. Nesmírně se to táhlo, bylo to nezajímavé a od konce jsem čekala něco víc.

21.05.2018 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Rozjezd byl nemastný neslaný, ale docela to vykompenzoval konec takže se napravil celkový dojem z knihy.

17.05.2018 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Téma cestování časem přímo zbožňuji a co může být lepší než být vyhozena v 18. století ve skotsku? Příroda zatím ještě nedotčená člověkem, občas i kruté podmínky pro život a samozřejmě Jamie, přesně do toho jsem se zamilovala. Přiznejme si, kdo by nechtěl mít doma urostlého zrzavého skota?

17.05.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Nebylo to úplně špatné počteníčko. Líbil se mi nápad, ovšem co se mi nelíbilo byla hlavní hrdinka. A taky mi trošku nebere hlava když stopaři odvádějí děti od lidí k jejim pravým rodičům, proč je nikdo nehledá? Není lidem divné, že se ztrácí tolik dětí? A navráceným dětem je jejich bývalá rodina úplně ukradená? To mi přišlo trošku nepromyšlené.
Občas mi přišlo, že to autorka vymýšlela za pochodu.

15.05.2018 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Děj o dívce, která žije v "sektě" kde se všichni bojí (v podstatě jsem noc nepochopila čeho) ještě celkem ušel. Občas jsem měla hroznou chuť Em vytáhnout z knížky, pořádně ji proplesknout a vrátit zpět. Jedna z mnoha věcí, které mi vadily byla francouština v knížce. Copak musím umět francouzky pro přečtení? Postupně jak jsem se knížkou prokousávala jsem se stávala stále více alergičtější na pojem bolavá nebo chromá noha. Ano všichni jsme pochopily, že Em má bolavou nohu, ale nemuselo to být řečeno v jedné kapitole asi 100x.
Další díly určitě číst nebudu.

11.05.2018 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Nic moc jsem od knížky neočekávala a o to větší bylo překvapení. Líbil se mi vývoj postavy Sam, kterou jsem si i oblíbila. Trošku mě mrzí konec, protože jsem čekala neco jiného, ale rozhodně to stojí za to si to přečíst.

07.05.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipně podaný nelehký život ženy. Příjemná a čtivá oddechovka.

02.05.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Původně jsem neměla v plánu druhý díl číst, ale nakonec jsem se k němu přece jen dostala. Je to klasický vycpávkový díl série ve kterém děj jako by se zastavil, vůbec nikam se neposune.

20.04.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Bylo to napínavé, bylo to zábavné a bylo to i dojemné. Párkrát jsem musela i rozmrkat slzu, co se mi tlačila do oka. Hrozně se mi líbil vývoj vztahu mezi Feyre a jejími sestrami. Její postava od prvního dílu neuvěřitelně vyspěla a změnila z najivní puberťačky v bojovnici, která by za svoji rodinu položila život.
Výborný závěrečný díl série, nicméně pro mě pořád vede druhý díl, který byl naprostá pecka.
Za mě určitě doporučuji si přešíst jedná se o jednu z nejlepších fantasy sérií co jsem četla. Sarah J, Maas to prostě umí napsat. Upřímě bych si od ní přečetla cokoliv, klidně i její nákupní seznam a nepochybuji o tom, že by mě bavil.

20.04.2018 4 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Na sérii Šepotání to nemá, ale dalo se to číst a bavilo mě to. Jen mi přišlo, že je tam moc prvků - fantom opery, energetičtí upíři, aury atd.

17.04.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Jedna z mála sérií, kde je druhý díl srovnatelný, ne-li lepší než první. Jen to bylo trošku předvídatelné a vlkovi jsem nevěřila ani čumák mezi očima.

13.04.2018

Cinder Cinder Marissa Meyer

Miluju pohádky, takže se mi líbilo to propojení klasické pohádky se sci-fi světem.
Knížka mě naprosto pohlnila a musela jsem číst a číst a pak si stáhnout další díl (ano, stydím se, ale stáhla sem si ho).

13.04.2018 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Super, skvěná série. I když někdy byl děj příšerně předvídatelný, já si užila každé slovo.

13.04.2018 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Nápad byl skvělí, ale to je asi vše. Celkově příběh mě moc neoslnil. Chyběl mi hrdina, kterému bych fandila. Upřímě mi by bylo celkem jedno co se s nimi stane. Ke konci jsem už čekala až se pozabíjí a bude konec :-D

13.04.2018 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Někdy je dobré vydět příběh i z jiného úhlu a zamyslet se nad příběhem záporáka. A dokonce někdy i pochopíme jeho chování.
Je to příjemné doplnění příběhu.

13.04.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Začala jsem ji číst na doporučení, dle anotace bych si ji nepřečetla. Jsem hrozně ráda, že jsem na anotaci nedala a poslechla doporučení. Je to jedna z nejlepších knih co jsem četla. Prosím více takových knih.

29.03.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedno z nejkrásnějších děl klasické literatury.

23.03.2018

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Rozhodně dopuručuji pokud se chcete pořádně zasmát. A rozhodně nedoporučuji ji číst na veřejnosti, já ji četla ve vlaku a byla jsem za magora protože jsem se musela smát i nahlas :-)

23.03.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Upřímně nechápu vysoké hodnocení knihy. Zbožňuji fantasy a scifi knihy, ale toto vážně ne. Námět je dobrý, ale to jak se toho Sapkowski chytil už dobré nebylo. K dočtejí jsem se musela hodně přemlouvat a už nikdy víc...

23.03.2018 1 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

No upřímně nic moc. Knihy s Langdonem jsou pro mě symbolem napětí až do konce, tento díl to ovšem nespnil. U všech jsem seděla a hltala stránku za stránkou až jsem zjistila, že bych měla jít spát. Ovšem tato kniha pro mě byla docela zklamáním. Děj se dost vlekl, zas až tak napínavé to taky nebylo a na mě jsem ji četla vážně dlouho, než jsem se prokousala ke konci. Cca ve 3/4 knihy jsem pořád čekala nějaký zvrat nebo překvapení, ale ono nic. Poslední strany knihy jsou v podstatě sáhodlouhé kecání, které mě už nebavilo. Můj názor je, že se kniha moc nepovedla.

22.03.2018 3 z 5