Scarlet ekniha

Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě. Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196317/big_scarlet-196317.jpg 4.61601

Měsíční kroniky / Mesačné kroniky 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Egmont (ČR)

Scarlett, 2013

Kniha Scarlet

MarkétaI.

Popravdě jsem si myslela, že mě tento díl nebude až tak bavit. Chtěla jsem totiž číst příběh o Cinder a ne o Scarlet..
Kniha mě ovšem zaujala hned a příběh o Scarlet "červené karkulce", vlkovi a babičce mě opravdu bavil.
Akce, napětí, romantika.. teď už hurá na další díl.

Reniee

Scarlet asi nejslabší ze všech čtyř dílů, ale stále dobrá. Tuhle sérii žeru :D

Karciina

Tuhle sérii i autorku mám moc ráda, přestože Scarlet mi přijde z celé série nejslabší.
Příběh z části sleduje dějovou linku Scarlet a Vlka ve Francii, a z části pokračuje v příběhu Cinder a kapitána. Rozhodně se tu dočkáme více akce, než v prvním díle.

Trigger warnings - Krev, popáleniny, boj a smrt, únos, ovládání mysli, násilí.

Loriss

Cyberpunková variace na Červenou Karkulku? To zní rozhodně jako něco, co si musím přečíst! Jenže to bych si musela nejdřív všimnout, že se jedná již o druhý díl série a rozhodně ne volné pokračování. Takže jsem neustále zmateně dumala nad tím, co tam dělá ta druhá holka? Kdo je Levana, Pivoňka, Kai a co je to ta tulamóza? A co se sakra stalo na tom zatraceným plese a kdo žije na Měsíci?
Asi proto jsem se nemohla pořádně začíst, ale ve druhé části už jsem se celkem zorientovala a začalo mě to fakt bavit. Svět budoucnosti je skvělý, originální, androidi a kosmické lodi a zároveň upatlané nálevny a rozpadlá divadla a hluboké lesy. Určitě se do světa Měsíčních kronik ještě vydám.

Pollbooks

(+ SPOILER) Vzhledem k tomu jak jsem hodnotila Cinder tak jsem měla i od Scarlet velká očekávání. Naštěstí mě ani teď autorka nezklamala a příběh Scarlet s Vlkem byl ještě o kapku lepší než díl první.

Prolínali se tu kapitoly z pohledu Scarlet a Cinder, co se stalo po konci druhé knížky a poznali jsme super nové postavy!
Nejvíc mě asi zaujal kapitán Thorne, ten byl šarmantní švihák a jeho humor mi byl velmi blízký, dokonce mi často připomínal mého chlapa ( promiň jestli to čteš )

Kniha byla znovu velmi čtivá, tentokrát se jednalo o retelling Červené karkulky, babička ač nedostala moc prostoru tak její příběh byl zajímavý.
Vlk už zezačátku působil jako plachý muž, sice to byl nebezpečný zápasník, ale nějak mi ta jeho povaha k tomu neseděla.

Hlavní hrdinka oproti tomu byla pěkně od rány, nic si nenechala líbit a i Vlkovi dokázala odporovat.
Což se mi líbilo, protože se poslední dobou rozmáhají v knihách hrdinky co sebou nechávají "zametat" a tomu úplně nefandím.

Svět který autorka vytvořila (inspirovaný skutečnými místy) mě znovu naprosto uchvátil a já toužila se prohánět vznášedlem po Francii.

Znovu doporučuji spíše čtenářům 15+ ikdyž se to řadí do YA je tam spousta scén, která by mohla být mladším divákům nepříjemná.

Nikidree

Skvělé pokračování Měsíčních kronik. Jak obálka i anotace napovídá, v tomto díle se objevují prvky z Červené Karkulky. A že si autorka opět dala záležet a pojala je po svém! Vlka jsem si zamilovala a Scarlet má občas pěkně prořízlou pusu, čímž si mě získala.
Velmi mě potěšilo, že se objevila i Cinder a že se autorce povedlo oba příběhy prolnout. Díky tomu jsem ještě natěšenější na další díly. Protože doufám, že s dalšími to bude podobné.
Příběh je velmi čtivý a pokud vás baví, tak se ani nechcete odtrhnout a prostě jen číst dál a dál. Z toho důvodu ani teď nevnímám případné nedostatky. Líbí se mi, jak je svět vytvořený, styl psaní je příjemný a děj svižně plyne. Pecka. Jde se na další díl!

Vixiene

Druhý díl ze série Měsíčních kronik, který mě jen utvrdil v tom, že je tato série pro mě! :D To protnutí retellingu na známou pohádku a zároveň scifi je prostě perfektní, originální a ještě jsem nečetla nic v podobném duchu. V tomto případě se jedná o retelling na Červenou Karkulku, jak již obálka napovídá. Styl psaní je jednoduchý a čitvý, takže vás zcela pohltí. Oblíbila jsem si hned několik postav a ikdyž hlavní hrdinka Scarlet má občas nějaké ty své mouchy, tak ani ona mi nijak nevadila. A hlavně se mi líbilo propojení prvního a druhého dílu, jelikož jsem ho tak úplně nečekala :-)

Jasněže děj je místy předvídatelný a jednoduchý, ale je to cíleno spíše na mladší čtenáře, takže v tomto případě mi to vůbec nevadí. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat v dalšíchdílech a já se co nevidět snad pustím do Cress :-)

Kaila146

Tohle byla pecka! Daleko čtivější než první díl. Už se těším, až si přečtu Cress.