Poslední přání

Zaklínač... Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů – mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Povídky: - Cesta, z níž není návratu (Droga, z której się nie wraca) - Hlas rozumu (Głos rozsądku) - Zaklínač (Wiedźmin) - Zrnko pravdy (Ziarno prawdy) - Menší zlo (Mniejsze zło) - Otázka ceny (Kwestia ceny) - Konec světa (Kraniec świata) - Poslední přání (Ostatnie życzenie)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60971/big_posledni-prani-h0W-60971.jpg 4.55173

Zaklínač 1.

Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Kniha Poslední přání

TheTara18
03. prosince

Musím se přiznat, že ke knižní sérii Zaklínače od autora Andrzeje Sapkowskiho jsem se dostal především díky veleúspěšné herní sérii o světě Zaklínače. Hry mne nadchly natolik, že jsem se chtěl o této vydařené tvorbě dozvědět co nejvíce. A jak jinak se dozvědět o nějaké tvorbě více, než z knihy, která všem ostatním tvorbám předchází. Kniha Zaklínač, Poslední přání mě jedním slovem bavila. Bavila mne velice. Vědomosti, které jsem načerpal při hraní her, mi tato první kniha mnohonásobně rozšířila. Nemohu se dočkat, co dalšího přinesou ostatní knihy o Zaklínači. Knihu Zaklínač, Poslední přání hodnotím 5 hvězdami.

Kami33
02. prosince

Začínám se Zaklínačem, i když o sérii vím už dávno. Teď na ni přišel čas. A já jsem ráda, že čas vyšel na tuto předvánoční dobu (trošku stresu, trošku únavy) a tahle knížka je pro mě báječný relax a odreagování. Takže super načasování. A samozřejmě super čtení.

Alteriol
27. listopadu

Chapu vytky na zdanlivou chronologickou nenavaznost prvni knihy, jenze... Vse na sebe krasne navazuje. Vzdy v jednom z pribehu zmini neco o velmi vyznamne udalosti, o ktere zatim ctenar nic nevi, a nasledujici povidka cili primo na tuto udalost. Kniha je urcena zrejme k rychlejsimu cteni, nez jaky ji vetsina ctenaru dopreje.

Tigergirl
16. listopadu

Tak já se teda přiznávám... Moje cesta světem zaklínače začala první řadou seriálu... Poté jsem se pustila do třetího dílů herní série a až teprve poté se dostala ke čtení.
Knihy jsou skvělé. Samotné příběhy Geralta a Ciri se mi líbí asi o něco více než samotné povídky.
Vzala jsem to z opačného konce, ale to vůbec nevadí, protože jak se říká "to nejlepší na konec". :-)

lukaskmn1
07. listopadu

Geniální

puczmeloun
06. listopadu

Pro mě příjemné oddychové fantasy překvapení. Od Sapkowského jsem zatím četl jen Husitskou trilogii (Narrenturm a další), a i když ta je svým stylem velmi podobná (jazykem, dobou i stylem humoru), v Zaklínači se už historie nahrazuje čistou fantazii. A to ne je tak ledajakou - místo základních "klasicky používaných" ras a mytických tvorů tady autor představuje neuvěřitelnou plejádu tvorů všeho druhu, která jako by vypadla z nějaké děsivější verze klasického českého lexikonu strašidel (viz kniha Bubáci). Velmi mě těšilo, že např. nejde jen o nějakého upíra, nebo čarodějnici, ale autor pracuje se strigou, kikimorou, molou a mnoha dalšími potvorami.
Druhou specialitou je styl knihy, kdy je děj rozdělen na jednotlivé (i když propojené) povídky, které uvozuje (a zároveň knihou provází) jeden na části "nasekaný" text.
Třetí překvapení je inspirace lidovou slovesností i klasickými pohádkami ve stylu drsné Sněhurky od Gainmana (viz kniha Kouř a zrcadla).
Na druhou stranu, přestože se mi kniha četla velmi příjemně lehce a člověk se sem tam nad dějem pousmál, není vlastně nic "extra", co by mě hnalo dál do čtení zbytku série.

Red_Fox

Knihu jsem četla po zhlédnutí seriálu, ale hlavně po skvělé zkušenosti s PC hrou, která mě naprosto vtáhla do Geraldova světa. Je tedy těžké hodnotit nezaujatě. Poslední přání vnímám jako prvotní ochutnávku něčeho velkého, kdy čtenář musí pokračovat v dalších dílech, aby pochopil. Ostatně podobné pocity jsem měla po dodívání první řady seriálu. Věřím tomu, že předchozí seznámení s hrdiny hodně pomohlo ke snadnějšímu čtení. Na knihy povídkového typu moc nenarážím, bylo to pro mě nezvyklé, ale nevadil to. A jak už to u povídek bývá, najdete si své oblíbené, ale i méně zajímavé. V některých objevíte náměty z klasických pohádek přenesené do fantasy světa, což bylo příjemným zpestřením.

ElizPetrova

Zajímavá povídková kniha, která nás seznamuje se světem Zaklínače. Občas jsem se trochu ztrácela v postavách, nicméně zaujala mě natolik, že určitě budu pokračovat dál. :)