Život, na který metr nestačí

Zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí přichází se stejnojmennou knihou, ve které s nadsázkou úspěšně demonstruje rčení: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ Knížka vás provede humornými příběhy z malé vesnice, kam se Karolina nedobrovolně i s rodinou jako malá přestěhovala z Prahy. Prvotní plán vybudovat si na vesnici klidné bydlení, se rozpadl poměrně brzy – ve chvíli, kdy se její máma Daniela rozhodla pro chov koz, ovcí, koní a mnoha dalších zvířat. Společně se zbytkem rodiny se tak Karolina vydala na cestu pravého chovatele a zemědělce v jednom, na cestu, ze které není úniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357439/zivot-na-ktery-metr-nestaci-tPh-357439.jpg 4320
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Život, na který metr nestačí

Pralinka1910

Vtipné čtení o holce z paneláku na vesnici mezi zvířaty... Pro mě skvělé téma. Autorka má výbornou schopnost použít přesně tolik slov, kolik je potřeba, aby vyjádřila co chce. Některé historky jsou za hranici uveritelnosti, ale to mi nevadilo. Zasmala jsem se.
Spis mi nesedely rádoby vtipné glosy nesouvisejici s příběhem, do kterého byly pristrčeny a velká spotřeba papíru.
Ona to ve skutečnosti není kniha, ale vytištěný, poměrně zdařilý blog. S klidným svědomím vrátím do knihovny.

SSTknihy

Pokud se chcete jen pobavit a nečekáte žádné literární zázraky, pak je tahle kniha dobrou volbou. Jednotlivé příběhy jsou navíc celkem samostatné, takže se dají číst i náhodně a na přeskáčku. Místy je to fakt vtipné, občas takové nijaké a sem tam autorka bohužel tlačí až moc na pilu a historky tím ztrácejí na věrohodnosti. Naštěstí to vyvažuje pořádná dávka sebeironie a body navíc získává kniha i za skvělé grafické zpracování a ilustrace. Ideální čtení na jedno deštivé odpoledne.

Charlie

Karolina v krátkých kapitolách vypráví historky ze svého vesnického života. Kniha je úžasně graficky zpracovaná. Příběhy jsou proloženy vtipnými texty, které sice nesouvisí s danou kapitolou, ale rozhodně jsou hezkým zpestřením. Nedokážu říct, která se mi líbila nejvíc. Jedna z nich je o jejím řidičském umění. Tahle kniha je lékem proti špatné náladě. Jediné, co bych ji mohla vytknout, je samotný formát knihy. Musela jsem vzít dvě A4 a vyrobit si přebal, aby se mi při čtení neponičila.

Jarka_rybář

U téhle knížky jsem se opravdu pobavila. Chechtala jsem se od začátku do konce. Autorka má správně cynický smysl pro humor, se kterým předkládá své zážitky ze života na vesnici. Jako bonus se knížka čte velmi rychle; dřív než si utřete slzy smíchu, jste na poslední stránce.

asam

Vtipné, humorné. Spisovatelka si dělá legraci sama ze sebe, Sebeironie, nadsázka.
Věřte nebo nevěřte - to už záleží jen na vás.

27.10.2020

Kniha na jedno deštivé odpoledne. Perfektní čtení na odreagování.

LucyBooks
01.09.2020

Milá knížka u které nemusíte přemýšlet. Chvílemi jsem až nemohla uvěřit některým zážitkům.
Líbilo se mi, že je autorka lidská a na nic si nehraje. Knížka se četla velmi lehce. Určitě navštívím i její blog.
Doporučuji.

Lukeronka
20.08.2020

Vtipné, přečtené na jeden zátah, jedna hvězda dolů za nepravděpodobnost některých historek, jakoby byly trošku přimyšlené.

Nové povídky
Nové povídky