Život, na který metr nestačí

Život, na který metr nestačí

Zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí přichází se stejnojmennou knihou, ve které s nadsázkou úspěšně demonstruje rčení: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ Knížka vás provede humornými příběhy z malé vesnice, kam se Karolina nedobrovolně i s rodinou jako malá přestěhovala z Prahy. Prvotní plán vybudovat si na vesnici klidné bydlení, se rozpadl poměrně brzy – ve chvíli, kdy se její máma Daniela rozhodla pro chov koz, ovcí, koní a mnoha dalších zvířat. Společně se zbytkem rodiny se tak Karolina vydala na cestu pravého chovatele a zemědělce v jednom, na cestu, ze které není úniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357439/zivot-na-ktery-metr-nestaci-tPh-357439.jpg 4.2168
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

LuucQa
předevčírem

Pobavila, pěkné zpracování.

Lenny33

Není to žádný skvost, ale přečíst si pro pobavení a odpočinek denně dvě tři kapitolky bylo fajn.

essidaven

Jak se dalo čekat, nic náročného, knihu jsme slupla za jedno volnější odpoledne a opravdu se mi líbila, dokonce jsem se několikrát smála opravdu nahlas. Díky tomu, že je to "vydaný" blog, připomnělo mi to knihu Kafe a cigárko, ale prostředí vesnice mi bylo asi milejší. Hvězda dolů je pouze za to, že jsem měla až příliš pocit, že čtu několik náhodných blogových příspěvků, které nemají přílišnou návaznost. Jasně, od knihy tohoto formátu se to dalo čekat, ale ačkoli blog neznám, působila na mě kniha jako takový výtah z blogu a já stále marně čekala knižní přidanou hodnotu, která na mě nedýchla. Na druhou stranu se jedná o prvotinu autorky pod třicet, takže povedené.

Beewawy

Skvělá oddechovka, u které jsem se musela často smát nahlas. Mám moc ráda tento sebeironický pohled, díky kterému ještě více vynikají Karolíniny životní strasti.
Jako bonus jsou v knize super ilustrace, které krásně podtrhují nadsázku, s jakou jsou příběhy psány.
Knížku určitě doporučuji, na odfrknutí úplně ideální :)

Pistácie

Tenhle humor mám ráda, a celkem jsem se nasmála. Líbí se mi téma života na vesnici z pohledu někoho, kdo tam vyrůstal a žije tam se svou rodinou. A ještě, když do toho vloží nadsázku, je to boží. A vůbec mi to tam nevadilo, ba naopak. Akorát mě v knize vadily časté chyby, ať už čárky, nebo špatné skloňování. Nebo pokud to byl záměr, tak jsem to asi nepochopila. Každopádně si myslím, že mi tím možná uniklo i spoustu vtipů. Což je škoda. Jinak si myslím, že je to dost povedená kniha, která se čte tak úplně sama.

PeťkaW.

Blog Karoliny čtu jen hodně namátkově, takže pro mě většina příběhů byla novinkou. Příběhy jsou psané s velkou nadsázkou a člověk musí být na tuhle vlnu humoru a vyprávění správně naladěný, musí mu sednout. Hranice mezi vtipem a kýčem je totiž hodně tenká a každý ji má položenou trochu jinde. Já se ale bavila výborně. Ne, že bych padala ze židle, ale přítel se po mně kolikrát podíval, když jsem nekontrolovaně vyprskla smíchy. Tahle knížečka je jedna velká oddechovka na jeden, dva večery nebo super nárazové čtení třeba k čekání na vlak, u kterého vám čas uteče, ani nebudete vědět jak. Jestli potřebujete vypnout, nepřemýšlet nad složitým příběhem a chcete si trochu prodloužit život, tak tohle bude správná volba.

vevu.

Moc milá oddechovka. Nedoporučuji číst na veřejnosti, u některých kapitol hrozí výbuchy smíchu.

Křovinka

Kniha mě dostala svým provedením, ilustracemi a krátkými vtipnými kapitolami.
Vhodné jako čtení na hřiště s dětmi, kdy vyrušení vůbec nevadí. Kniha pobaví, a čte se jedním dechem.

Kattyna

Knihu jsem objevila na pultu knihkupectví a ihned jsem se zamilovala do obálky. Nic jsem od ní tudíž neočekávala, dokonce jsem na o ní do té doby neslyšela. Musím říct, že mě mile překvapila. Vynikající četba do MHD, pokud vám nevadí, když na sebe hlasitým smíchem upozorňujete spolucestující!

em75

Karolinu ani její blog jsem doteď vůbec neznala,proto jsem nevěděla,co mám od knihy čekat,jen podle recenzí. A rozhodně nelituji. Je to asi nejvtipnější kniha,co jsem zatím kdy četla,asi je psaná s velkou nadsázkou,ale to na věci nic nemění. Až mi bylo líto,že jsem ji během chvilky přečetla,brala bych klidně dalších pár set stránek navíc :)

Audrina

Některé příběhy mi přišly až moc nadsazené, mám ráda tenhle humor, ale někdy toho už bylo moc. Navíc se toho spoustu opakovalo z FB profilu Káji, což mi přišlo celkem na nic.

Pudink

Karle, podle mě, supr počin. Ale zklamalo mě, že jsi ve své knize nedala svým fanouškům nic navíc než máš na svém FB profilu. Tedy kromě ilustrací, ty ale nejsou tvoje. Doufám tedy, že svým fanouškům nabídneš v další knize něco víc, protože jinak nebudu mít důvod si ji koupit.

blankaa89
03. dubnaodpad!

Tak se musím přiznat - velké zklamání. Knihu jsem si vybrala podle obálky, přečetla si hodnocení tady a poté si ji celá natěšená koupila. A opravdu katastrofa! Příběhy byly kýčovité, divné, nereálné, s celkem trapným humorem....až mi bylo občas divně za autorku...tohle se fakt vůůůůbec nepovedlo :( Škoda...

Gooverka

Možná úplně nejlepší blogerská kniha, kterou jsem kdy četla. Autorka nejen dobře píše, ale nic se nevyrovná tématům, které jí přináší sám život. U většiny kapitol jsem se smála nahlas a některé hlášky si budu pamatovat ještě dlouho. Téma městské holky na vesnici zde bylo zpracováno naprosto originálním způsobem.

Setapouch

Párkrát jsem se smíchy málem zadusila arašídovou křupkou. To se mi často nestává.

jan-da

Karolinu sleduji na fb a musím říct, že tam mě její příspěvky rozesmějí vždy.. A i když jsem ten typ člověka, kterého opravdu nahlas rozesměje jen málokterá kniha, tato byla jednou z těch skvělých, u kterých jsem se smála a musela jsem různé vtipné pasáže předčítat i doma, aby se pobavili i ostatní (myslím, že jsem mamku i nalákala na to, aby si knihu přečetla - mamka bude zhruba ve věku Daniely :-D ) .. doporučuji a doufám, že se můžeme těšit na další knihu, která mi zlepší pár dní .. (škoda, že byla tak rychle přečtená, ale určitě je to jedna z těch knih, ke které se vrátím a myslím, že to nebude jen jednou :-) )

Kozicka
23. březnaodpad!

Vetsi blbost jsem nikdy necetla,ta holka uz nevi co si ma vymyslet :-)
Doufam,ze nebude druhy dil.

Denisa153

Rozhodně dopuručuji pokud se chcete pořádně zasmát. A rozhodně nedoporučuji ji číst na veřejnosti, já ji četla ve vlaku a byla jsem za magora protože jsem se musela smát i nahlas :-)

saez

Kája vtipně glosuje život svůj a své svérázné rodiny obklopené stádem zvířátek. U některých kapitol jsem se hodně nasmála. Milá odpočinkovka.

marcela3562

super oddechovka, moc mě bavila

Bablu

Moc příjemná knižní jednohubka, ideální na dovolenou nebo cestu vlakem. Karolínu sleduju na fcb a je to moc sympatická slečna.

Scheila

Hezká, usměvavá a odpočinková kniha. U které se nasmějete. Jelikož život Káji je jedna velká tragedie

Scheila

Missynka

Smích od začátku do konce. Konečně povedená kniha 'blogerky', která si zkrátka na nic nehraje. Samozřejmě, pokud čtete 'fejsbukové' příspěvky, pak pro vás kniha asi nebyla ničím novým, mně se však celé zpracování knihy líbilo moc. Držím Káji palce a těším se na další pokračování.

andy_nejedla

Knížka plná zábavy a se zajímavou obálkou :)

holkamodrookata

Kdy knihu Život, na který metr nestačí rozhodně číst
- máte smysl pro humor
- baví vás zvířecí historky
- zbožňujete Takovou normální rodinku

Kdy knihu Život, na který metr nestačí rozhodně nečíst
- milujete život na vesnici a máte pocit, že nic lepšího na světě není
- při zmínce o bahně, zvracení, kálení a čmelících dostáváte tik
- nesnášíte zvířata

Allka

Přiznám se, že jsem Karolinin blog dřív neznala a po její knížce jsem sáhla v podstatě náhodou v knihkupectví, kde mě zaujala svým vizuálním zpracováním, které je teda na jedničku s hvězdičkou. Tak oku lahodící publikaci jsem už dlouho neviděla.
Po zakoupení jsem se okamžitě začetla a ani jednou nezalitovala, že jsem si knížku odnesla domů. :) Karolina si nebere servítky a od první do poslední strany do toho šlape naplno. A mně nezbývalo než se jen smát a smát. Každá kapitola vypráví samostatnou historku, z nichž některé neměly chybu, jiné pro mě trošičku drhly, ale to je asi už věc názoru, co komu přijde víc vtipné.
Hutný humor a nadsázku je dobré dávkovat, proto doporučuji si touhle útlou knížečkou proložit čtení nějakého jiného díla, na to je v podstatě ideální. :)

jadunka

Asi musím zapátrat, jestli Danielka a moje rodička nejsou nějaká vzdálená rodina... :D
Vtipná knížka, která rozhodně stojí za přečtení. :)

lenkaabooks

Život se zvířaty na vesnici v podání cca 20+ Karoliny. Pobavilo,četla bych dál a dál, ale byl konec. Tak doufám v pokračování.

AnickaMufinka

tak jako tohle??...smála jsem se imrvére... doporučuju !!.. všema deseti a očekávám pokračování.. PS: chtěla bych u vás trávit alespoň týden dovolené..je to možné ? :D