Život, na který metr nestačí

Život, na který metr nestačí

Zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí přichází se stejnojmennou knihou, ve které s nadsázkou úspěšně demonstruje rčení: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ Knížka vás provede humornými příběhy z malé vesnice, kam se Karolina nedobrovolně i s rodinou jako malá přestěhovala z Prahy. Prvotní plán vybudovat si na vesnici klidné bydlení, se rozpadl poměrně brzy – ve chvíli, kdy se její máma Daniela rozhodla pro chov koz, ovcí, koní a mnoha dalších zvířat. Společně se zbytkem rodiny se tak Karolina vydala na cestu pravého chovatele a zemědělce v jednom, na cestu, ze které není úniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357439/zivot-na-ktery-metr-nestaci-tPh-357439.jpg 4.3126
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

Audrina

Některé příběhy mi přišly až moc nadsazené, mám ráda tenhle humor, ale někdy toho už bylo moc. Navíc se toho spoustu opakovalo z FB profilu Káji, což mi přišlo celkem na nic.

Pudink

Karle, podle mě, supr počin. Ale zklamalo mě, že jsi ve své knize nedala svým fanouškům nic navíc než máš na svém FB profilu. Tedy kromě ilustrací, ty ale nejsou tvoje. Doufám tedy, že svým fanouškům nabídneš v další knize něco víc, protože jinak nebudu mít důvod si ji koupit.

blankaa89
03. dubnaodpad!

Tak se musím přiznat - velké zklamání. Knihu jsem si vybrala podle obálky, přečetla si hodnocení tady a poté si ji celá natěšená koupila. A opravdu katastrofa! Příběhy byly kýčovité, divné, nereálné, s celkem trapným humorem....až mi bylo občas divně za autorku...tohle se fakt vůůůůbec nepovedlo :( Škoda...

Gooverka

Možná úplně nejlepší blogerská kniha, kterou jsem kdy četla. Autorka nejen dobře píše, ale nic se nevyrovná tématům, které jí přináší sám život. U většiny kapitol jsem se smála nahlas a některé hlášky si budu pamatovat ještě dlouho. Téma městské holky na vesnici zde bylo zpracováno naprosto originálním způsobem.

Setapouch

Párkrát jsem se smíchy málem zadusila arašídovou křupkou. To se mi často nestává.

jan-da

Karolinu sleduji na fb a musím říct, že tam mě její příspěvky rozesmějí vždy.. A i když jsem ten typ člověka, kterého opravdu nahlas rozesměje jen málokterá kniha, tato byla jednou z těch skvělých, u kterých jsem se smála a musela jsem různé vtipné pasáže předčítat i doma, aby se pobavili i ostatní (myslím, že jsem mamku i nalákala na to, aby si knihu přečetla - mamka bude zhruba ve věku Daniely :-D ) .. doporučuji a doufám, že se můžeme těšit na další knihu, která mi zlepší pár dní .. (škoda, že byla tak rychle přečtená, ale určitě je to jedna z těch knih, ke které se vrátím a myslím, že to nebude jen jednou :-) )

Kozicka
23. březnaodpad!

Vetsi blbost jsem nikdy necetla,ta holka uz nevi co si ma vymyslet :-)
Doufam,ze nebude druhy dil.

Denisa153

Rozhodně dopuručuji pokud se chcete pořádně zasmát. A rozhodně nedoporučuji ji číst na veřejnosti, já ji četla ve vlaku a byla jsem za magora protože jsem se musela smát i nahlas :-)

saez

Kája vtipně glosuje život svůj a své svérázné rodiny obklopené stádem zvířátek. U některých kapitol jsem se hodně nasmála. Milá odpočinkovka.

marcela3562

super oddechovka, moc mě bavila

Bablu

Moc příjemná knižní jednohubka, ideální na dovolenou nebo cestu vlakem. Karolínu sleduju na fcb a je to moc sympatická slečna.

Scheila

Hezká, usměvavá a odpočinková kniha. U které se nasmějete. Jelikož život Káji je jedna velká tragedie

Scheila

Missynka

Smích od začátku do konce. Konečně povedená kniha 'blogerky', která si zkrátka na nic nehraje. Samozřejmě, pokud čtete 'fejsbukové' příspěvky, pak pro vás kniha asi nebyla ničím novým, mně se však celé zpracování knihy líbilo moc. Držím Káji palce a těším se na další pokračování.

andy_nejedla

Knížka plná zábavy a se zajímavou obálkou :)

holkamodrookata

Kdy knihu Život, na který metr nestačí rozhodně číst
- máte smysl pro humor
- baví vás zvířecí historky
- zbožňujete Takovou normální rodinku

Kdy knihu Život, na který metr nestačí rozhodně nečíst
- milujete život na vesnici a máte pocit, že nic lepšího na světě není
- při zmínce o bahně, zvracení, kálení a čmelících dostáváte tik
- nesnášíte zvířata

Allka

Přiznám se, že jsem Karolinin blog dřív neznala a po její knížce jsem sáhla v podstatě náhodou v knihkupectví, kde mě zaujala svým vizuálním zpracováním, které je teda na jedničku s hvězdičkou. Tak oku lahodící publikaci jsem už dlouho neviděla.
Po zakoupení jsem se okamžitě začetla a ani jednou nezalitovala, že jsem si knížku odnesla domů. :) Karolina si nebere servítky a od první do poslední strany do toho šlape naplno. A mně nezbývalo než se jen smát a smát. Každá kapitola vypráví samostatnou historku, z nichž některé neměly chybu, jiné pro mě trošičku drhly, ale to je asi už věc názoru, co komu přijde víc vtipné.
Hutný humor a nadsázku je dobré dávkovat, proto doporučuji si touhle útlou knížečkou proložit čtení nějakého jiného díla, na to je v podstatě ideální. :)

jadunka

Asi musím zapátrat, jestli Danielka a moje rodička nejsou nějaká vzdálená rodina... :D
Vtipná knížka, která rozhodně stojí za přečtení. :)

lenkaabooks

Život se zvířaty na vesnici v podání cca 20+ Karoliny. Pobavilo,četla bych dál a dál, ale byl konec. Tak doufám v pokračování.

AnickaMufinka

tak jako tohle??...smála jsem se imrvére... doporučuju !!.. všema deseti a očekávám pokračování.. PS: chtěla bych u vás trávit alespoň týden dovolené..je to možné ? :D

galadrielin

Karolina mě zaujala už na Facebooku tím, že si ve svých příspěvcích neváhá udělat srandu hlavně sama ze sebe. Takže jsem tušila, co můžu od knižní podoby očekávat. A nezklamala jsem se. :) Knížku jsem si, poháněna přehnaným optimismem, vzala s sebou i na porodní sál. Pravda, tam na čtení nakonec nedošlo, ale na zahnání "poporodního blues" je to naprosto ideální čtení. :) Karolinin styl mi sedl, doufám, že ji psaní bude bavit co nejdéle.

Příjemným bonusem je i celkové vzezření knihy, ilustrace jsou vážně povedené!

Karolino, tobě i Daniele patří moje díky, fakt jsem se od srdce zasmála. :)

Moymeer

Perfektní oddechovka - doporučuji :)

Aaloha

Karolína a její vtipné příhody, doporučuji přečíst. Kniha je moc hezky udělaná. Pěkné ilustrace, originální desky knihy - příjemné na dotek.

Mojepočteníčko

Život, na který metr nestačí, byl jedinou knihou, kterou jsem si po Vánocích odnesla z knihkupectví. Davy v tu dobu neztratily na své síle a mě nebavilo se jimi prodírat. V regálu mi padla do oka, přesto jsem ji několikrát odložila a znovu se pro ni vrátila, než jsem ji odnesla k pokladně. A teď po jejím přečtení jsem jen a jen ráda, že jsem si vybrala právě ji.

Karolina ve své knížce vypraví o životě na vesnici, kam se společně se svojí mámou Danielou a bratrem Bertíkem přestěhovala z Prahy. Daniela se rozhodne vydat na dráhu chovatele domácí havěti – kozami počínaje a psy konče. No a Karolina musí chtě nechtě přiložit ruce k dílu.

Už dlouho se mi nestalo, že bych se při čtení nějaké knihy smála nahlas. Ale tahle to dokázala! Kniha je krásně graficky zpracovaná. Mimo ilustrací a samotného textu najdete na jednotlivých stránkách také vtipně komentované postřehy ze života. Kapitoly nejsou dlouhé a čtení vám nezabere příliš mnoho času. Dočtete ji ani nebudete vědět jak. Příběhy jsou lehké, čtivé, sebekritické a velmi, velmi vtipné.

Pokud zatoužíte po naprosté oddechovce s velkou dávkou humoru, pak pro vás bude kniha Karoliny Mikšíkové tím pravým ořechovým.
Velké doporučení!

Honchina

Na "Život, na který metr nestačí" rozhodně standardní "metr na knihy" nestačí. Nejprve chci pochválit provedení - kniha je hezká od pohledu, formát zajímavý, ilustrace velmi originální a vtipné.
Kvůli mé historii u koní na vesnici je mi Karolíny humor a život blízký, zažila jsem smrad kozla i miniponíka co mě odtáhl i s lonží domů z procházky, proto si situace v knize popisované dovedu dost dobře představit. Přes všechny ty trable mám pocit, že Karolíně její zážitky závidím, protože se nezdá, že by snad někdy pocítila nudu. Nenašla se kapitola, která by mě nebavila, a ani okoukanost z Facebooku se mě netýkala - znala jsem všehovšudy dvě historky.
Jediné negativum je snad to, že se kniha velmi rychle čte, snažila jsem se mírnit a užít si jí, přesto se mi nepodařilo natáhnout četbu na víc než tři otevření.
Doufám, že se v budoucnu dočkáme pokračování.

ptavichripkaa

Tak jsem se už dlouho nezasmála.

Simikik

Humornou formou pojaté každodenní příběhy holky z vesnice. Kniha čtivá a rychle plyne. Je to takové tramvajové čtení. Oddychovka, která Vás rozesměje. Současně jsem ale cítila ,že chce K. sdělit i přeci jenom něco málo "víc" než jen ironickým humorem podaný život mladé holky.

Barisek007

Znáte takový to, že si říkáte, že takový příhody/trapasy se fakt můžou stát jenom vám? No, tak Karolína vás stopro vyvede z omylu a za to fakt dík... 4 hvězdy pro motivaci k další knížce... ;)

oranginka

Pěkná, vtipná oddychovka.

Fallen

Až při čtení knihy jsem se dozvěděla, že jsou to blogové příspěvky, ale to nezmenšilo mé nadšení, naopak. Lepší knižní podoba než rollovat na FB. Už dlouho jsem se takto nenasmála! Karolino, děkuji :)