Chvíle před koncem

Chvíle před koncem

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídeln... celý text

Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87654/chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4.1538

Before I Fall (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

Niannie

Kniha má zajímavý děj a ačkoliv to může připadat jako nuda - opakující se dny - tak to bylo příjemné čtení, které mě vtáhlo do centra dění a úplně jsem se Sam soucítila a oblíbila si ji.
Musím říct, že mě trošku zklamal konec - doufala jsem že to dopadne jinak... :(
Teď když mám dočteno, můžu zkouknout film :)

Andy0892

Nedávno jsem viděla film podle této knihy a jsem velmi ráda, že jsem knihu četla před pěti lety a ne až po shlédnutí filmu.

Jinak nenáročná kniha s poučením, že máme žít životy tak abychom nelitovali a, že nic co uděláme se nedá vzít zpět.

Ketrin.TR

Hodně zajímavá knížka, která vás přenese do jednoho dne amerických teenagerů, ze kterého jen tak není úniku. Hlavní hrdinka mi nebyla svým chováním a vystupováním moc sympatická, ale díky svojí přeměně si u mě trochu šplhla. Jo, nejvíc sladkej byl prostě Kent :-)

MíšaS.

Morální poučení - jistě, super, ale nemyslím si, že by kniha musela končit takhle. Námět pěkný, ale děj trochu pokulhával.

violet1313

Je to jen další YA ... To jsem si řekla před přečtením. Ale není.
Od té knihy jsem nečekala až tak moc, ačkoliv se zdála anotace zajímavá, jenže mě překvapila. Příjemně.
Spoustu vět, které bych si nejraději zarámovala, postavy, které sice občas lezly na nervy, ale to proto, že to autorka chtěla a příběh , u kterého se tajil dech.
Ačkoliv už je to dávno, co jsem knihu četla, stále na ni vzpomínám a teď se blíží film..
Kniha se krom fantasy děje zabývá šikanou a problémy ve školách...a tím, jak dokáží děti být zlé.

Můžu ji doporučit všem, kteří mají rádi fantasy v našem světě, YA, teenage romanci a zápletku, kterou nepotkáte každý den!

Teniskaha

I když prožívala jeden den stále dokola, nenudilo mě to. Některé dny sice byly nudnější (třeba ten druhý) ,ale podle mě to bylo důležité, aby se ten příběh a hlavní hrdnika správně pochopila. Bylo strašně krásné, jak se nakonec změnila, ale ne jen tak zčistajasna-měnila se postupně a taky se jí to puzzle začalo pomalu skládat...Pochopí, proč se jí ten den furt opakuje atd. Ano, konec byl takový...no ale dalo se to čekat plus "Zbytek už musíte zjistit sami, takže vlastně byl dobrý. Původní název "Before i fall" je lepší než ten český, jelikož Sam pokaždém dni padala...a taky se mi líbilo, že tam bylo jádro důvodu nenávisti úplně kravina Svedení viny na někoho jiného...zkrátka kvůli blbosti jako je počůrávání se zrodila šikana. Styl psaní mu taky sedl takže za mě určitě paráda ♡ Někdy si určitě přečtu ještě jednou.

SeverusSnape

Velmi zajímavý námět,ale hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická.

Nela2

Námět knihy se mi hodně líbí - ten nápad prožívat stále stejný den dokola a snažit se jej změnit, změnit sebe... Ale přes polovinu knihy mi hlavní hrdinka dost vadila svou povrchností.

kkristynaa

Není to přesně žánr, který bych měla nějak v oblibě, nemusím moc takové ty "dívčí party" a školní románky, ale nedávno jsem viděla trailer k filmu, který bude brzy v kinech a říkala jsem si, že to vypadá hodně zajímavě a zkusím si to přečíst. A musím říct, že se mi kniha velmi líbila. A to hlavně proto, že byla tak jiná a originální. Líbilo se mi jak si začala hlavní hrdinka uvědomovat to důležité v životě. Bylo mi trochu líto konce, pořád jsem v sobě držela tu špetku naděje, že to třeba skončí jinak.. Ale kdyby skončilo, řekla bych si, že to vlastně byla i docela kravina. Mám ráda knihy, které mě donutí se po jejich přečtení zapřemýšlet a tato mi zůstala v hlavě ještě pár dnů po přečtení. Můžu jen doporučit protože si myslím, že taková kniha tady ještě nebyla a už se moc těším na film.

PeLin

Tuto knihu jsem objevila už před nějakým časem, ale podle anotace mě moc nezaujala. Až teprve před pár dny jsem narazila na trailer k filmovému zpracování, který mě na knihu navnadil. Díky němu jsem vlastně pochopila, o čem tato kniha doopravdy je, jelikož z anotace jsem si představovala úplně jiný námět.
To, že hlavní hrdinka prožívá dokola stále ten samý den, mi přijde neotřelé a originální, já sama jsem se s takovým motivem ještě v žádné knize nesetkala. I když sledujeme pořád ten stejný den, kniha není nijak monotónní a rozhodně dokáže udržet vaši pozornost. Postavy vám k srdci asi nijak zvlášť nepřirostou, ale je hezké vidět, jak se hlavní hrdinka mění a začíná si uvědomovat, co je v životě opravdu důležité.
Pro mě je Chvíle před koncem originální, čtivá kniha s hezkým poselstvím a teď mi nezbývá nic jiného, než jen čekat na film :)

Percabethka
24.12.2016

Je to hrozná blbost... měla jsem jí přečtenou za dva dny a byla jsem ráda, že to mám za sebou. Samantha byla nejen hloupá, ale i celkem zlá (vím, že to bylo proto, aby se mohla polepšit, ale stejně...), takže jsem v knize nenašla žádnou postavu, kterou bych si oblíbila. A styl psaní mi taky moc nesedl. Ale na filmovou adaptaci se těším, protože Zoey Deutsch je super :D

KaileyBlot
13.11.2016

Tak tohle bylo opravdu originální. Hrozně se mi líbí ten nápad a tak. Ze začátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit, když se vlastně pořád opakuje to samé, ale nakonec mě to opravdu mile překvapilo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo pěkné vidět, jak se Sam den ode dne mění a uvědomuje si hrozně moc věcí, na které nikdy před tímto dnem nepomyslela.
Konec mě teda zaskočil, ale vím, že to bylo nutné... Ale jako ta úplně poslední věta? To nás autorka snad k něčemu navádí? :D
Jinak ale doporučuju, bylo to zajímavé.

dreamhex
13.11.2016

Knihu mi doporučila moje nejlepší kamarádka a byť se úplně nejedná o můj žánr, tak jsem nakonec i rád, že jsem ji poslechl. Hlavní hrdinka ze začátku působila lehce povrchně, ale určitě to nebylo tak hrozné, jak tu někteří píší, už na prvních stranách šlo poznat, že Sam není vyloženě zlý člověk, některé věci si ovšem mohla odpustit. Líbilo se mi, jak různě se vyvíjely jednotlivé linky, díky stylu jakým byly jednotlivé dny popsány (respektive den), se nedá mluvit o tom, že by to bylo to samé dokola, člověk se vždy dozvěděl něco nového. Jediné co mě zklamalo byl konec, doufal jsem, že to dopadne jinak a přišel mi lehce odfláknutý,

ledaver
30.10.2016

Tak tahle kniha byla opravdu zvláštní. Ze začátku jsem se ptala sama sebe, co to bude zase za nafouknou hlavní hrdinku, nicméně ke konci se poměrně zlepšila. Střed knihy byl nudný, protože se tam stále opakovalo jedno a to samé. K závěru Sam konečně věděla co chce, bohužel samotný konec mě velmi zklamal. Doufala jsem, že s Kentem to dopadne lépe a ne tak, jak to Sam vyřešila. Celkove na mě z celé knihy dýchala Amerika, a to ve špatném slova smyslu. Za mě 3,5*

Dee.Grusova
23.10.2016

Závidím všem, co knihu dočetli. Já jsem na to neměla buňky. Začátek pro mě naprosto nezáživný a já jsem bohužel typ člověka, co když se do knihy nezačte, tak už jí nedočte. Nechtělo se mi tedy 250 stránek čekat na to, "než se kniha rozjede". 2* za snahu, a také proto, že autorku mám moc ráda.

martina5069
20.10.2016

Tak jsem se rozhodla přečíst další knihu od Lauren Oliver a nelituju. Začátek knihy u mě vyvolal pocity tipu kristova noho co to bude za píp.... Protože se opakovaly kapitoly ale říkala sem si vydrž třeba se to nějak rozjede a ono fakt,že jo. Asi od půlky sem knihu úplně hltala. Co se týče rozepisování postav tak to bych tady byla asi do rana :-D Akorad teda už od začátku sem si říkala ježiš ten Rob je ale idiot a zamilovala sem si Kenta (škoda,že spolu se Sam neskončili v posteli ) :-D
No je to příběh pro teenegery ale ten konec dnešní děcka asi moc nepochopí, ve mě však bude doutnat velmi dlouho vážně mě ta poslední kapitola dostala jak sviňa.
Od autorky sem už četla delirium, pandemonium a rekviem naprosto úžasný knížky a musím říct že tahle jako její první kniha mě dostala úplně stejně jako ty předchozí.

Misha11
02.10.2016

Námět, hlavní postava, její vývoj a prostředí, to všechno se mi líbilo. Ke konci mě kniha začínala docela nudit - téměř to samé pořád dokola mě prostě přestávalo bavit, pasáže, které se vracely do minulosti to trošku zachraňovaly.
Jinak mě knížka ale bavila a to "poselství", které obsahuje, se mi líbí.

lenka608
26.08.2016

Skončila jsem v polovině, a to se nepovažuji za nijak náročného čtenáře. Přečtu až do konce téměř vše, ale toto se prostě nedalo. Přibližně v polovině knihy mi bylo zcela jasné, jak to skončí a neustálé opakování jednoho dne s drobnýma změnama dokud se "hlavní hrdinka" nepolepší.. tato kniha mne zklamala. Žádný nečekaný převrat v ději, žádné šokující novinky. Kniha sama o sobě má hlubší podstatu, nicméně bohužel příliš předvídatelnou. Nudila mne :(

Terinka14
18.08.2016

Nádherná kniha. Celou dobu jsem se modlila, aby kniha nebyla nudná, a ona nebyla. Byl to obyčejný svět vložený do fantasy. V té knize je neskutečné množství syrové pravdy naservírované jen tak bez okolků! Autorka se neobtěžovala s přikrášlováním světa a života v něm. Nic nebylo dokonalé, všechno bylo přesně tak trapné, jak to bývá a ani hlavní hrdinka nebyla přikrášlená. Nebylo to to tipické: „ Nejsem dokonalá, ale stejně mě všichni milují takovou, jaká jsem." Celá ta knížka je nádherná, neumělá, krutá a laskavá. Konec ten dojem ještě posílil. Téma možná trochu klišé, ale doporučuji.

Lossosska
10.08.2016

Tato kniha je bez pochyby zajímavá a takřka vším výjimečná.Chování postavy mi absolutně nevadilo,líbil se mi její vývoj.Hned ze začátku jem byla velice ráda,že kniha není psaná stylem:,,Jsem zvláštní/výjimečná/populární/střed pozornosti a nesnáším to.Proč nemohu být ovcí,ztratit se v davu,splynout a vzhlížet k někomu,kdo by byl mnohem lepší vůdce,než jsem nyní já?",za to spisovatelce jedině děkuji.Je to první kniha,kterou jsem od L.Oliver četla,nicméně se mi mi líbí styl psaní a nebránila bych se jejím dalším knížkám.Chvíle před koncem jsou prosycené emocemi,posleních 120 stran jsem prakticky probrečela.Kniha je skvělá,jen mi trošičku ucházel důvod(POZOR,SPOILER),proč se musela Sam za Juliet obětovat.Bylo to právě osudem,že seděla na místě spolujezdce,zemřela právě ona a tím páem musela také ona zachránit Juliet život?Každopádně byla Sam neuvěřitelně silná,co se týče loučení,já bych to takhle skvěle nezvládla.Pominu-li detail se sebeobětováním,který mi tam trochu nehraje,patří Chvíle před koncem rozhodně mezi knihy,které mohu jedině doporučovat.

Seznamm
03.08.2016

Nápad s věčným(?) opakováním téhož dne mi zpočátku přišel zajímavý, originální a vlastně skvělý, nicméně ke konci mě kniha už skoro nudila. Ano, chápu, že hlavní hrdinka se ,,vyvíjela" a stávala se lepším člověkem, ale něco mi prostě přišlo až příliš zamotané či snad nedokončené. Nepochopila jsem konec, nejspíš si ho ale má každý vyložit podle svého. Řekla bych lehčí průměr.

Leonteenka
14.07.2016

Ten konec..

blonďatá.luc
02.07.2016

Líbí se mi, jak autorka píše a proto jsem se na tuto knihu těšila. Mrzí mě, že autorka nepřišla s něčím novým ale to se prostě stává. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, docela jsem i chápala její chování a taky její vývoj. Kniha má své kouzlo - ukáže vám, že ne vše je takové, jak si lidé myslí a donutí čtenáře zamyslet se nad svým životem, svým okolím a také svým chováním. No a samotný konec? Ten vás prostě dostane!

betka2467
09.06.2016

Úžasná kniha a rozhodně kniha, která donutí člověka se zamyslet nad životem a nad sebou samým. Čtivá, vtipná a na konci jsem už nezadržela slzy...

TerraNova
28.05.2016

Tuhle knížku jsem po pár stranách chtěla odložit. Naštěstí jsem nemohla, protože jsem ji za dalších pár dní musela vrátit do knihovny. Teď jsem za to ráda, že jsem ji dočetla. Kniha je netypicky zaměřená na smrt a všechno okolo toho. A vůbec nebylo nudné číst stále a pořád jeden den dokola. Tady je vidět, že jenom ten jeden jediný den, se dá žít 100x. A pokaždé jinak. Hlavní hrdinka je taková ta typická rozmazlená a namyšlená holka, co si myslí, že se kvůli ní svět zboří, a její kamarádky tomu přidávají na síle. Ke konci Sam konečně dostala rozum a přestala se chovat jako děcko, co si myslí, že dospělo. I když od začátku mi do jejich party Samantha neseděla. Ona vlastně všechno dělala jen pro to, aby nebyla nula. Osobně bych radši nula byla - v jejím případě. Knížka je prostě originální a nikdy jsem nic podobného nečetla. Proto dávám 5 hvězd a určitě doporučuji. P.S. Někdy jenom stačí, když si sednete na místo spolujezdce a ne dozadu.

i.love.books@
02.05.2016

Knížka mě upřímně nebavila. Vždyť se to pořád opakovalo, kdyby nebyla hlavní hrdinka tak sobecká, tak vše skončí dobře hned na poprvé
** jsou za to, že je to dobrá spisovatelka jen jí zdřejmně došly nápady. :-(

Hanulak01
31.03.2016

Naprosto úžasná, je jenom málo knížek, co by se mi tak zažralo pod kůži.

Black-stars
31.03.2016

Tak tohle bylo divný! Nejen že nápad je dost ukradený z filmu na hromnice o den více (který autorka sama v knize zmiňuje), ale nejvíc mi lezla na nervy ta lehka dívčina Sam, co si neváží sebe ani ostatních a nema v pořadku smysl pro to coje moc co je špatně a co je dobré! Takže podle mého neoriginální a zavěrečná satisfakce a snaha o polepšení prostě vyjde naprosto naprázdno... Možná kdyby to skončilo dobře, tak člověk pochopí celé to "repete"! Ale tím sebeobětováním byla pro mě knížka totálně potopena! Nehledě na to že sem se do dvou třetin nemohla pořadně začíst, a o postavách a jejich charakteru se z toho též nic nedozvíte.... celá kniha je taková dost povechní a stejně tak i pocit po jejím přečtení - zklamání!

JeffyBlack
16.03.2016

Za svůj život jsem přečetla opravdu hodně knih a žádná mi není tak blízká jako tato. Chvíle před koncem mi byla půjčena kamarádkou, když jsem ležela na nemocničním lůžku po absolutním psychickém kolapsu. Bez výčitek svědomí mohu říci, že tato kniha je mou nejoblíbenější právě pro to, jak moc ovlivnila můj pohled na určité věci, a především na svět.
Ve finále si myslím, že i 5 hvězdiček je málo!

vedana
26.02.2016

Čekala jsem od této knihy víc. Nedočetla jsem.