Denisa153 Denisa153 komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Autorka má neuvěřitelní talent psát v podstatě o ničem. Nevím jestli jsem sama, ale přišlo mi, že v knize se prostě nic moc nedělo. Jen Liv běhala ve snu po chodbě... (nechce spoilerovat). I přes to, že by se podle mě kniha dala skrouhnout asi tak na polovinu, musím říct, že to bylo hrozně čtivé. Děj nebyl zbytečně natahovaný jen prostě o ničem - autorka to prostě umí podat. Co bych také měla asi zmínit je to, že se mi líbí postavy. Líbili se mi jejich charaktery a přišli mi dobře propracované. Rozhodně si přečtu druhý díl.

09.01.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Dočteno, autorka opět nezklamala, umí to prostě dokonale napsat. Jediné co se mi nelíbilo byla francouzská slova a věty kterým jsem vůbec nerozuměla.

05.01.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Myslím že bude na okomentování bude stačit jedno slovo - DOKONALOST.

05.01.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Bylo to napínavé a čtivé, ale jedno musím vytknout, nelíbilo se mi to přeskakování děje v ton napínavém k něčemu jinému. Docela to odvádělo maji pozornost a ztrácela jsem se. Také tam bylo docela dost postav ve kterých jsem se neorientovala.

05.01.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knížka je pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale hluchý kluk co skládá písně a hraje? A ještě ke všemu může poslouchá jak se zpívají? Ne že by se to nedalo přečíst, ale děj je předvídatelný a nějak celkově mě toto téma moc neoslovilo. Asi ji znovu číst nebudu a nebo možná jednou...

31.12.2017 2 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Upřímně knížka mě moc nezaujala. Děj byl průměrný, ničím mě extra neoslovil. Co se týče postav tak s těmi jsem se nesžila a v podstatě mi bylo i jedno co se s nimi stane. Jako dětská knížka je to asi OK. Co se mi líbilo byl popis kartografie.

31.12.2017 3 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Knihy s takovým tématem nevyhledávám, spíše se jim vyhýbám. Knihu jsem dostala od známé s doporučením, že se jedná o velice zajímavou knihu. A opravdu, kniha se dobře čte jsou v skvěle popsané různé tradice a různé situace. Přečetla jsem ji za cca jedem den. Musím říci, že mě příběh Mende velmi zasáhl a zhrozila jsem se co se v dnešní době ještě pořád může dít. Knihu rozhodně doporučuji si přečíst.

31.12.2017 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Geniální série plná napětí a zvratů. Můsím říct, že mě to vážně bavilo.

19.12.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Je to vážně hodně, hodně a hodně depresivní kniha. Úplně to nebyl můj šálek kávy, ale nakonec jsem ji dočetla. Nelíbilo se mi téma knihy, bylo ponuré, žádné veselé čtení. Ale zase na druhou stranu musím ocenit to jak byla psána. Čtenáři je kniha podána tak, že se velice dobře čte, kapitoli rychle utíkají.

11.12.2017

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Je to originální a zajímavé. Po dočtení to ve mě zanechalo takový zvláštní pocit. Určitě si ji přečtu znovu a rozhodně doporučuji.

11.12.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Alenku v říši divů mám hrozně ráda v jakémkoliv podání, takže z knihy jsem naprosto nadšená. Moc se mi líbí říše divů jako taková, některé pasáže jsem dokonce četla dvakrát abych to lépe pochopila a lépe si to představila, ale na některé věci nestačila ani moje představivost (i když si myslím, že je hodně velká). Jediné co bych vytkla je to, že Zach mi občas lezl na nervy. Kniha se mi tak hrozně líbila, že jsem se ji snažila šetřit, ale stánky se tenčili až jsem najednou byla na konci. jen doufám, že ostatní díly jsou taky tak skvělé. Už se těším až se ponořím opět do té tajuplné říše divů. Kniha má své čestné místo v mé knihovně hned vedle originálu Lewise Carrolla.

01.12.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Když se mi kniha dostala do ruky, upřímně jsem od ní nic moc neočekávala, říkala jsem si, že o bude další kniha typu Hunger games nebo Divergence. Opak je však pravdou - byla jsem velice mile překvapena.
Musím říci, že jsem se u ní ani na chvilku nenudila, děj tak nějak plynul až jsem najednou zjistila, že nemám co číst a chci pokračování... Hned jsem si musela objednat druhý díl.
Co se týče postav tak se mi líbila Helena a to možná více než Laia ta mi přišla možná jako jedna z těch tuctovějších hrdinek. I když musím říct, že vůbec nebyla "ufňukaná" a nelitovala se a tak by to mělo být. Jinak auguři mi docela dost připomínali mlčenlivé bratry z nástrojů smrti.

14.11.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle bylo vážně něco. Po prvním dílu, který mě moc nebavil je dvojka velice příjemné překvapení. Naprosto mě vtáhla a knihu jsem nemohla odložit. Jen my trošku vadily pasáže z červené knihovny (nemuseli tam být až takové detaily), ale jinak naprosto perfektní, napínavá fantasy. Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

09.11.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Podle mě, se tato kniha nedá zhodnotit. Nemohu posoudit, zda je dobrá či špatná, ale popisuje opravdu hrozné činy. Musím říct, že jen málo co na mě zapůsobilo takovým způsobej jako dílo p. Kaplického. Kniha je plná bolesti, utpení a bezpráví, které jsou téměř hmatatelné. Při čtení jsem měla sevřený žaludek strachy a kroutila jsem hlavou nad hloupostí a krutostí lidí. Nejhorší na tom je, že se takové věci skutečně děli.

26.09.2017

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha se četla celkem dobře, takové pohodové a nenáročné čtení na víkend. Hlavní hrdinka se mi moc nelíbila a často mi šla na nervy.

22.09.2017 2 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Jako málá jsem tuto knihu zbožňovala. Teď jsem si ji přečetla po cca 15 letech a pořád má svoje kouzlo. Je to velmy zajínavý příběh o poutu mezi člověkem a zvířaty.

23.06.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha byla poutavá a četla se velice dobře, ale ten konec mi zase až tak moc překvapivý nepřišel :-)

01.06.2017 4 z 5

V knize bylo hrozně moc jmen a dat, takže jsem se ztrácela. Jinak z popisů některých pokusů mi šel mráz po zádech.

16.05.2017

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Za mě skvělá kniha, šel mi mráz po zádech :-)

05.05.2017 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Musím říct, že tato trilogie byla mnohem lepší než nástroje smrti. A poslední díl byl naprosto skvělí. Líbí se mi propojení mezi seriemi, které vysvětluje mnoho otázek, které vznikli při čtení nástrojů smrti.

27.04.2017 5 z 5