Krasojezdkyně

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/big_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4815

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer, 2009

Kniha Krasojezdkyně

verkazd

Mám velmi ráda tuto autorku. Ale zrovna tato kniha mě vůůůůbec neoslovila. Přiznám se, ani jsem ji nedočetla. Nebavila mě, nepřipoutala. Prostě to nešlo. Už mi od této autorky chybí ze 14 knih jen 3 na přečtení. A zatím tato jediná má palec dolů.

Mathiola8

Nádherná kniha, příběh, srdce. Někdy potřebujeme ve svém životě něco co nás dovede zpět, někdy něco co nás dovede vpřed. Moc dobře se četla, určitě si od spisovatelky ještě něco přečtu.

Niu

(+ SPOILER) Tato knížka pro mne byla oříškem. Přemýšlela jsem, proč jsem k ní měla takový zvláštní vztah, než mi došlo, že mi vlastně žádná z osob nebyla sympatická. Možná Mac a kovboj John. Samozřejmě nemůžu upřít statečnost a odhodlání na jedné straně a velké betonové zdi na straně druhé u Natashy i Sarah. Příběh Sarah byl těžko uvěřitelný, možná kdyby jí bylo více let, tak bych přimhouřila oči. Zakončení příběhu, jak jinak, mě dohnalo k slzám bolesti nad vším, i nad osudem Sařina dědečka. Jeho příběh mě zajímal taky a jsem ráda, že tam byl zmíněn. To jeho poslední vystoupení na konci knihy ... Nenašla jsem dech. Strašně mě nadchnulo, že v knížce vystupuje jedna postava ze Schovej mě v dešti; přece jen se točíme kolem lásky ke koním. Baucher, Boo, pro něj mám jen slova obdivu. I když mám z koní velký respekt, tak mě to vtáhlo do té míry, že jsem se chtěla podívat na nějaká videa o "tanci koní". A obecně mám ráda šťatné konce, takže si knížka pět hvězdiček zaslouží.

Millyf

Práve som ju dočítala,som rada,že som to nevzdala,v začiatku som sa strácala a nemohla som sa nejak zacitat,no nakoniec ma kniha potešila.Vztah Sarah,dedecek a Boo,ten ma dojimal,detská duša je hrozne krehká...síce záver sa dal predpokladať,ale bola to príjemná oddychovka

dzejkbeltygros

Moje druhá knížka od Jojo. Ze začátku vždycky zmatky, nevím hlavu ani patu, ale jak se do toho začtu, tak mě ten příběh pohltí a stránky se otáčí samy. Příběh byl moc hezký, zamotaný, emotivní. Párkrát jsem sice těžko dávala dohromady souvislosti, ale nějak to šlo. Proto jedna hvězda dolů. Určitě si přečtu i další knížky.

Malíček

Autorčiny knihy mám moc ráda a vždy si je užívám. Jojo Moyes píše skvěle a dokáže člověka vtáhnout do děje s takovou lehkostí. Od začátku je kniha čtivá, plná emocí a zvratů. Je sice poměrně předvídatelná, ale řekla bych, že to tady ničemu nevadí.
Rozhodně doporučuji!

Mirkatka

Poutavý příběh plný odhodlání a lásky ke koním. Čtrnáctiletá Sarah žije se svým dědečkem, který jí koupí koně, učí jí disciplíně a předává jí vše, co umí. A na druhé straně Nataša, právnička, co žije svou prací, ale v lásce se jí příliš nedaří....
Kniha je úžasně napsaná a napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji.

Mirkatka

Kniha je úžasně napsaná a napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji.