Krasojezdkyně

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351883/krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4.1530
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Horse Dancer (2009)

Kniha Krasojezdkyně

Rosana

Opět krásný a velice čtivý a příjemný příběh od Jojo Moyes. Celou dobu mi bylo úplně jasné, že Natasha je stále zamilovaná do Maca a on do ní, takže to nemohlo skončit jinak:-).

nikiss76

Autorka mě příjemně překvapila, jelikož jsem od ní zatím četla knihy s romantickou zápletkou, tak toto bylo trošku z jiného soudku. Příběh plný odhodlání, pevné vůle, vytrvalosti a nezlomného ducha hlavní hrdinky Sarah.

Artep25

Četlo se to dobře.Ale ta hloupá rozhodnutí hrdinek mně také deptala to je pravda.Takže o to mi přišla tato kniha méně uvěřitelná než jiné její knihy .

gitty

Moje prvotina od Jojo Moyes, bohužel, po všech chválách autorky, jsem ćekala daleko víc a kniha mě nebavila. Vlastně jsem ji ani nedočetla, tak nudná pro mě byla. Nicméně autorka je celkově docela chválená, takže zkusím něco jiného a třeba budu mít šťastnější ruku při výběru :)

Schary

Knížka se četla pěkně, ostatně jako všechny od JOJO. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiné. Hlavní hrdinky jsou vlastně dvě. První je čtrnáctiletá puberťačka, které dědeček dostal mrtvici a nemá se o ni a jejího koně postarat a navíc si děsně komplikuje život sama. Druhou je rozvádějící se právnička, která neví co vlastně chce a v podstatě si taky sama straštně komplikuje život. Vlastně mě ta kniha trochu deptala, kvůli těm hloupým rozhodnutím hlavních hrdinek.

Kristy.Seb

Kniha plná laskavosti. Moc krásný příběh.

Anna 13

Téměř každý autor má mezi svými díly slabší kousky.
A to tato kniha od Moyesové pro mě je...

I když na ni budu vzpomínat jako na tříhvězdičkovou, rozhodla jsem se ale pro objektivnější hodnocení a jednu hvězdu přidala. Proč? Protože si myslím, že je to velmi krásný a silný příběh o laskavosti. O laskavosti tak velké, až to člověka omamuje... a dojímá...
Příběh byl dlouhý a pro mě trochu nezáživný, neboť mě knihy z prostředí stájí nikdy moc nevoněly. Ale tahle byla od Jojo, takže jsem ji přečíst musela. Nelituji. Pro mě sice spíše průměrná kniha, avšak s nádherným posláním... Pro jiné to může být srdcovka, tak knize nechci kazit průměr, protože si to nezaslouží - je dobrá, jen ne pro mě.

Doufám, že si ji moje sestra přečte. Protože by měla poznat Sarah a Booa. Nezapomene na ně.

misssicccka

za mne obrovske zklamani, prvni a velke, jeste po precteni prvni kapitoly jsem ocekavala silny pribeh o silnych konacich z Francie, jenze ouha, sklouzlo to k az misty "pitome a lacine" porad dokola opakujici se love story nekoho jineho, miluju, nemiluju, chci se vratit, nechci se vratit, toto neni hodno tak velke vypravecky, jakou pro mne Jojo dosud byla, bohuzel.
a je pravda, ze az precteni podekovaní mi nabidlo rozumne vysvetleni, proc tohle tema a trosku mne uklidnilo.
a neprekladanou francouzstinu asi nema cenu komentovat, to je o svedomi autora a prekladatele.