Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1021 307

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

Grety
08.05.2021 4 z 5

Taková pěkná pohádka se šťastným koncem. Prostě mám ráda šťastné konce .

SmisekIvuska
02.05.2021 5 z 5

Knížka byla čtivá a moc se mi líbila. Jak málo stačí, aby se lidem změnil život... Možná byl konec předvídatelný, ale osobně mi to nevadilo. Moc se mi líbí, že autorka nejede pořád ve stejných kolejích, ale bere si nové věci na další knihy :-)

inachisio
29.04.2021 4 z 5

Kniha byla velice čtivě napsaná s dobrým, zajímavým příběhem. Snad ani chvilku jsem se nenudila, což je vzácný jev. Jediné, co bych knize vyčetla byl konec. Nemám nic proti happyendům, ale musejí být dobře napsané a nepředvídatelné. Tady mi zkrátka vadilo, jak nejprve brečíte nad osudy postav, jak veselými tak smutnými. A pak je všechno až nepatřičně krásné a do příběhu se to nehodí. Možná je to jen můj dojem. Jinak velice chválím, kniha se mi opravdu líbila.

LenDa70
18.04.2021 5 z 5

Krásná, čtivá kniha, od které jsem se nemohla odpoutat. Nádherný příběh dívky odhodlané jít za svým cílem bez ohledu na okolnosti. Autorka skvěle prokresluje postavy. Moc hezky se to četlo.

den_i
28.03.2021 1 z 5

Spisovatelka má lepší tvorbu.

jaja10
24.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Jak mám knihy od Jojo Moyes ráda, tak tato mi nějak nesedla. Nebyla zase tak špatná, ale přišlo mi, že děj je někdy až zbytečně natahovaný a hodně nepravděpodobná mi přišla i cesta čtrnáctileté holky sama s koněm do Francie, to jako vážně?
Konec byl dle mých představ, čili happy end, ale kdyby měla kniho o 100 stránek míň asi by byla lepší.

sarkaditt
15.03.2021 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, zároveň i jiny žánr, než běžně čtu a tak jsem se obávala, zda se mi bude líbit. Moc tomu nepřidalo ani hodnocení 79% zde...
Po přečtení absolutně nechápu toto nízké hodnocení, kniha byla naprosto skvělá, svižná, napínavá i dojemná. Má prostě všechno! Ja sama se pohybuji od dětství u koní a nyní 4 vlastním, takže o to víc se mi příběh libil. Rozhodně dokoupím do své knihovny i další knihy od spisovatelky :)

kuttnerovka
09.03.2021 4 z 5

Krásné čtení. Příběh se mi velmi líbil, i prostředí koní. Osud Sarah mě doslova vtáhl. Mám všechny autorčiny knihy a jistě bych našla mezi nimi lepší, ale přesto dokázala autorka přijít zase s něčím novým. Příjemně čtivě napsané, jak je u autorky zvykem.

andy_nejedla
07.03.2021 4 z 5

Prolog knihy mě absolutně nebavil a měla jsem strach, že taková bude celá knížka. Prvních pár kapitol jsem čekala, co se stane, aby se životy Natashi a Sarah propojily. Celkově se mi kniha a příběh moc líbily, i když mi některé pasáže přišly zbytečně dlouhé.

adelazelenkova
01.03.2021 2 z 5

Bohužel jedno velké zklamání. Jojo je má oblíbená spisovatelka. Když jsem tuto knihu dočetla, nemohla jsem uvěřit, že ji napsala ona. Hlavní postavy mě vůbec neoslovily. Táhlý děj, příběh nezajímavý. Ničím mě bohužel neoslovil. U spisovatelky si nejvíce vážím, že konec nelze do posledních stránek předpovědět. Tady byl ale hodně průhledný. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Ke konci už jsem i přeskakovala stránky. Asi největším zklamání pro mě byla Sarah, která mě štvala už od prvních stránek.

Zzofinka
15.02.2021 4 z 5

Souhlasím s některými názory, že začátek byl horší, ale pak se to četlo docela pěkně. I když já mám obecně problém, když mi není sympatická ani jedna hrdinka... :-)

zdenaR
02.02.2021 4 z 5

Moc hezký příběh, velmi čtivý, tak jak je u autorky obvyklé.
Ač by se zdálo, že je to příběh hlavně pro mládež, i mě důchodkyni vehnal slzy do očí :-)))

Tejna
02.02.2021 3 z 5

No, poprvé jsem se nedostala přes začátek. Teď jsem po knížce sáhla podruhé asi po roce a po překousání úvodu knihy mě čekalo milé překvapení a celkem pohodové čtení.

Laf
02.01.2021 4 z 5

Tak při čtení prvních sto stran jsem si říkala, jestli to nevzdat a knihu neodložit. Přišlo mi to takové nezajímavé. Do čtení jsem se nutila. Pořád jsem doufala, že nastane zlepšení. Naštěstí zlepšení přišlo. Po tom nezajímavém začátku se kniha začala pomalu rozjíždět. Přišli další zvraty. A s každou přečtenou stránkou se to četlo lépe a lépe až bylo těžké knihu odložit. Za ten pěkný konec to stálo přečkat ten začátek :)

Andulino
27.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem ke knize byla mírně nedůvěřivá, prostředí koní mi není úplně blízké. Rovněž jsem měla pocit, že je kniha určena spíše pro young adult čtenáře, vzhledem k nízkému věku hlavní hrdinky Sarah. Ve čtení jsem ale pokračovala, i kvůli tomu, že Jojo Moyes je pro mě zárukou skvělého příběhu, a knihu si vlastně nakonec užila. Bez zbytečných spoilerů mám tři poznámky.

Zaprvé, příběh Sarah nebyl vůbec jednoduchý. To, čím si takhle mladá dívka musela projít, by vydalo na několik životních příběhů. V bodě, kdy všechno vypadalo beznadějně, jsem si představila sama sebe v kůži Sarah, a ten pocit bezmoci mě rozplakal a Sarah mi bylo neskutečně líto. I přesto ale prokázala neskutečnou dávku odvahy a cílevědomosti a na konci jsem pochopila, jak moc Sarah musela svého koně milovat.

Zadruhé, poučila jsem se i z chování dospělých v této knize, a musím přiznat, že Natasha mě někdy neskutečně vytáčela. I přes její vzdělání a sociální status tak často dala na domněnky, předstírala, že je "v pohodě", ačkoliv se jí její vnitřní svět úplně hroutil. Přitom by stačilo i malé množství upřímnosti a komunikace.

No a nakonec, pro nás, francouzsky nemluvící, bych velmi ocenila v poslední části knihy překlady francouzských vět. V tomto je úžasná například Kateřina Krištůfková, překladatelka knihy od Joa Nesboho.

Dojal mě epilog i poslední část poděkování, která vysvětluje autorčinu motivaci knihu napsat. Po přečtení jsem si zjišťovala něco o Le Cadre Noir a to, co jezdci s koni dokáží, je opravdu neuvěřitelné.

Pajina68
22.12.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná,ovšem první půle nebyla opravdu až tak čtivá. Závěr se mi líbil už mnohem víc.

lucie2371
16.12.2020 5 z 5

Knihu od této autorky jsem si chtěla přečíst už hodně dlouho ale až teď jsem se k jedné z nich dostala.
A musím říct, že to byla jedna z nejlepších knih jaké jsem četla. Posledních asi 50 stran jsem probulela jako želva. Rozhodně to nebyla jediná kniha, kterou si od této autorky přečtu.

Vlcice72

5. Jeden plus jedna
6. Poslední dopis od tvé lásky
7. Sama sebou
8. Zakázané ovoce
9. Krasojezdkyně - opět kniha, která se lehce čte. Nejřív mi to tedy připadalo jak pro věkovou kategorii hlavní hrdinky, ale musím uznat, že nakonec se mi to líbilo. Všechny knihy od Jojo Moyes jsou takové klidné na čtení a mám je proto pro relax moc ráda!