Syn

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223343/big_syn-zdZ-223343.jpg 4.52293
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Sønnen, 2014

Kniha Syn

Pítrs85

Jo si potřeboval odpočinout od svého sebedestruktivního hrdiny Harryho Holeho, ale věděl, že prostředí norské policie, jejich kladných postav i záporáků mu je přeci jenom nejbližší a tak z tohoto ranku převyprávěl další příběh, i když tentokráte z jiného úhlu- ale opět skvěle. Syn je taková uhlazenější verze HH, příběh svým způsobem až klasický. Ale je to opět Nesbøho jazyk, způsob, jakým píše, co mě opět strhl a člověk od první stránky bažil, co se s jeho všema(!) postavama bude dít. A to každej autor taky neumí.

katst

Naposledy jsem od Nesba četla Království a to mě nijak nenadchlo, tak jsem ani od této knihy nijak velká očekávání neměla, ale byla jsem příjemně překvapená.
Kniha měla trochu pomalejší začátek (proto o * méně), ale pak se děj hezký rozjel, byl napínavý, nebyl přehnaně nereálný, měl spád a zajímavou zápletku.
(audiokniha)

Leat

Nesba nemám moc ráda, četla jsem Sněhuláka a zdálo se mi to nereálné. A už jsem nechtěla od něj nic číst. Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a začetla jsem se. A za mě super, hlavně závěr a odhalení. Postava detektiva překvapila.

Gabri-88

(+ SPOILER) Já prostě Nesba miluju. A teď taky Sonnyho. Hihi. I ostatní postavy byly parádně vykreslené. Ale bylo jich tolik, že jsem se chvílemi ztrácela a musela se vždy zamyslet,o koho že to jde :)))

...Slyšel výstřely a ve zpětném zrcátku viděl, jak auto vyrazilo ze zahrady a metalo kolem sebe kusy pěkného bílého plotu. Sledoval, jak se prodírá polem, kde Norové pěstovali své štědře dotované zemědělské produkty, a vrací se na cestu, aby pokračovalo ve své podivné pouti....

Skvělá byla taky linka očima kluka ze sousedního domu, Markuse :))) to byl takový velmi pozorný klučík, že jsem fakt ráda, že nás tak pěkně informoval. Povedený nápad ho tam zapojit.
Skvělý, ale možná trochu moc pompézně ukecaný byl dvojče. I když to většinou bylo svým způsobem zábavné.

,,Co kdybych vás pozval do naší restaurace?" Navrhl velký. ,,Máte rádi humra?"
Žádná reakce.
Povzdechl si. ,,Upřímně řečeno, ani já ho nemám rád. Jím ho, protože se to od člověka na mé pozici očekává." :)))))

Sakryš už teď se nemůžu dočkat, až si přečtu další Nesbovu knížku! To si namlouvám, nebo je skoro ve všem skrytý nějaký vtip nebo hlubší význam? Možná paranoia, ale baví mě se nad tím usmívat, tak co :)

Karammela

Výborná záležitost. Děj s napětím utíká jako divý, ostatně jak jsme u autora zvyklí, ale tentokrát mám dojem, že je tam díky hlavnímu hrdinovi něco navíc. Krásně vykreslená postava se svými stíny i křehkou laskavou duší. A nebojte se si knížku přečíst jen proto, že v ní není HH...není ho tu potřeba.

Belanna

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.

teddya

Četla jsem sérii H.H., Království a tato kniha je jedna z nejlepších. Přečetla jsem jedním dechem a doporučuji

SadUnicorn

Tak tahle kniha mě velmi bavila, děj příjemně ubíhal, zápletka (přestože to lze odhadnout předem) byla velmi zajímavá a napínavá a i když spletitá, neztrácela jsem se v tom. V porovnáví s Nesbovou sérií HH je tohle velmi příjemné osvěžení, které nejede podle stejné šablony, jak mi to u některých HH knih připadalo.
I když jsou některé situace přehnané a lidé nesmrtelní a plány jim dokonale vychází, už to neberu jako závadu, ale jako něco, s čím se musí u Nesba počítat.
Rozhodně doporučuji i všem milovníkům HH série, protože je z toho cítit stejný styl, ale úplně jiný příběh.