Syn

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223343/syn-zdZ-223343.jpg 4.51919
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

Sønnen, 2014

Kniha Syn

ajasin
10. listopadu

Výborná kniha. Pokud vezmete základní osnovu příběhu je to taková moderní verze Hraběte Monte Christa. Můj první Nesbo. Okamžitě mě zaujal a navnadil na své další knihy.

Pavlnka

Dlouho jsem váhala, jestli mám číst. Série s H. H. mě moc nezaujala. Jsem ráda, že jsem četla a určitě doporučuji. Hodně napínavé a čtivé.

Teclaireddy

Ze série s H. H. už jsem unavená, ale Syn byl příjemné osvěžení. Líbilo se mi prostředí vězení a drogového podsvětí, trochu kontroverzní postava (anti)hrdiny Syna a napětí a spád, jak bývá u Nesbøho zvykem. Opět mi vadila autorova záliba v extrémech a velkoleposti (způsoby vražd, hlavní zloduch jako nelidské monstrum), ale přece jen toho bylo méně než u H. H.. Napínavá oddechovka.

ivana9593

Příjemné překvapení, oproti sérii s H. H. víc optimismu, idealismu, romantiky... Nechybí ale tradiční napětí, dávka severské brutality a hlavně dobře udělaná zápletka, několik zvratů a očekávatelně neočekávané rozuzlení. Super čtivá oddechovka, skvěle namluvená i jako audiokniha!

jana0345

Tahle kniha se mi od Nesbo líbila zatím nejvíc. Jeho věčně rozervanej, traumatizovanej Harry Hole mi trochu leze na nervy, ale tenhle Šimon Kéfas je docela sympaťák. I když ani on to neměl vždycky jednoduchý.

Pettinka

Od Nesba toto byla moje druhá kniha. Prvni byla Sněhulák se známým detektivem Harry Holem. Tohle bylo zas o něčem jiným. Příběh se mi líbil, ale. Občas jsem se pletla ve jménech, kdo je kdo. Občas jsem se ztrácela. Ale jo, třeba se k ní jednou znovu vrátím.

alexis818

Rozhodně nejlepší knížka od tohoto spisovatele.Četla jsem několik jeho knih s Harrym,ale bohužel,nadšení jako většina ostatních,se nedostavilo.Tato kniha je fakt pěkná takže asi vyjímka.Doporučuji.

Ignis

Rozhodně jedna z nejlepších knížek od Nesba, alespoň co jsem doteď četla (ne, že bych jich teda přečetla moc).