Syn

Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne nedá ujsť, slúži ostatným väzňom ako spovedník a dáva im rozhrešenie. Hlavný inšpektor Šimon Kéfas je policajt zo starej školy. Sonnyho otec bol jeho kolega, kým nespáchal samovraždu. V liste na rozlúčku sa priznal k rozsiahlej korupcii. Sonny ho dovtedy vnímal ako dokonalého človeka, pre Šimona bol blízky priateľ. Ten list však obrátil ich svety naruby. Všetko sa zmení, keď jedna z väzenských spovedí odkryje ďalšie otcovo tajomstvo. Sonny utečie z väzenia a honba za pravdou a spravodlivosťou sa začína....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223343/syn-zdZ-223343.jpg 4.52139
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

Sønnen, 2014

Kniha Syn

Jirka0604
dnes

Po přečtění knihy Lovci hlav jsem si řekl, už dost bylo Nesboa! A dlouho jsem to vydržel, než se mi dostala do ruky tato kniha. Ležela v poličce, ale doba covidová na ni ukázala. A musím se p.Spisovateli omluvit: od počátku velice poutavé čtení, zajímavé reálie, napínavé a přitom hodně uvěřitelné. Výborná kniha, doporučuji!

LenkaKa

Bylo to napínavé, čtivé....ale...Nevím jak to popsat. Něco mi prostě vadilo. Proto jen tři hvězdičky ????

gambinka87

ze začátku jsem tomu moc nevěřila, protože detektivky, kde je pachatel od začátku známý, mi v minulosti moc nesedly. Nesbo je ale mistr překvapení a ani tady tomu nebylo jinak. Není to Harry ani nejlepší kniha Nesboa, přesto ale moc povedené.

MatoPalkes

Fantasticky napísané, aj bez Harryho nesmierne baví a číta sa jedným dychom.

slečna.k

Jedna z mála knih, ve které od začátku do konce fandíte masovému vrahovi nebo alespoň já to tak měla. Trochu jiný Nesbo než v případě série s HH ale nesporně stejně dobře napsaný román. Spisovatel s velkým S.

Booksaddict

A je to tady zase! Nesbo má opravdu talent vytvořit postavu grázla hrdiny a nevím, jestli tím necílí na nás ženský, každopádně se mu to alespoň u mě daří. Hrozně atraktivní příběh, věty které se vám zavrtají do morku kostí, romantika i napětí. Já říkám ANO!

zupri

Paráda... skvěle propracovaný román. Z toho množství mrtvol jsem ani nebyla ve stresu, protože Sonny je hrdina :-)

ThrisaManx
31.12.2020

Toto bylo mé první setkání s autorem a musím říct, že zde přeskočila jiskra. Bylo to skvělé čtení! Velice zajímavé prostředí, takové potemnělé, jako celá atmosféra. Postavy byly sympatické i přesto, že ve skutečnosti vlastně moc sympatické být neměly. Příběh byl občas možná trochu složitější, zamotaný, ale bylo to vážně skvělé čtení, bavilo mě od začátku do konce a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další knihu od Neba.