Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách. Dva doktoři na nich zkoušeli metody sterilizace, jíní je podrobovali dalším experimentům. Autor líčí, co se s těmi ženami dělo, jak zvládaly úkoly všedního dne a s jakými následky se přeživší vězeňkyně – bylo jich kolem 300 – musely po válce vyrovnávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202525/zeny-z-bloku-10-lekarske-pokusy-v-o-LwU-202525.jpg 3.9368
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Ikar (ČR)

Die Frauen von Block 10, 2012

Kniha Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi

K@chorra30
včera

Kniha je zajímavá v tom, že se clocek dozví, že existoval nějaký blok 10, kde se dělaly pokusy na ženách. Že nebyl jen anděl smrti, doktor Mengele, nýbrž i jiné zrůdy.
Kniha se čte dobře, ale člověk musí být stále ve střehu, aby mu něco neuniklo, a věděl o co jde. Ale pro mě je to detail. Byla super a určitě se k ní někdy zase vrátím.

lucifess

Od té doby, co jsem byla na exkurzi v Osvětimi čtu všechny knížky, které se osvětimského pekla týkají. V popisných seznamech jmen jsem se ztrácela, ale chápu, že je to tím, že kniha je více faktická než vyprávěcí. O bloku 10 jsem slyšela, ale jaké pokusy se zde na ženách prováděly ne. Z jiných knih jsem věděla, že se zde provádělo testování sterilizací a z dalších zdrojů, že jedním z typů bylo "aplikování" látek na bázi plynu a kterých tato kniha naopak nemluví. Každopádně díky za to, že takové knihy jsou a byly sepsány. Ke všem přeživším holokaustu chovám hluboký obdiv, já si to nedokáži představit, že bych zde dokázala přežít jediný den.

sarkaditt
08.11.2020

Znám lépe zpracované knihy na toto téma, tak jsem to čekala "lepší", každopádně těžko hodnotit knihy s podobnými tématy hvězdičkami. Zkrátka přečteno, každý by si měl přečíst nějakou takovou knihu.

Knihomolka97
30.10.2020

V prvé řadě chci napsat, že jsem ráda, že se tyto knihy píšou, protože by se na to nemělo zapomínat...
A teď k hodnocení této konkrétní knihy. Bohužel se nečetla dobře - nesedla mi psaná forma. Je to i můj osobní problém, protože nečtu literaturu faktu, což vlastně tato kniha je.
Dozvěděla jsem se nějaké nové informace a musím se přiznat, že se mi dělalo docela špatně. Takové šílené pokusy na nevinných ženách. Nechápu to, fakt ne, ani to vlastně pochopit nechci. V Osvětimi jsem byla, takže jsem si všechny ty odporné hrůzy dokázala živě představit. Určitě je něco jiného, když o tom ,,jen" čtete a když jste na tom místě byly.
V knize je i pár fotek a kreseb, za což dávám palec nahoru.

tessa.mik
25.10.2020

Knihám na toto téma by se člověk neměl vyhýbat - aby nikdy nezapomněl co se dělo, ale zrovna tento kus - já nevím, kniha se mi nečetla vůbec lehce a to ne kvůli tématu, ale stylem, kterým byla napsána.

Jack Bauer
07.10.2020

Vyprávění mnoha žen z bloku 10, které i po osvobození a přežití v Osvětimi prožívají po zbytek života velká traumata kvůli pokusům sterilizace a následné neplodnosti. Dnes se to zdá až sci-fi, že toto byla skutečnost, co lidi dokáží za zvěrstva. Psáno nečtivou formou, jako bych četl útržky z novin, ale i tak za přečtení stojí. Koho toto téma zajímá doporučuji „ V pekle plynových komor a Smrt je mým řemeslem ", jedny z nejhrůznějších knih na toto téma. Nezačíná tohle zlo už šikanou na školách? To jsou přesní adepti na týrání lidí , kdyby se situace opakovala.
Proto je potřeba velmi tvrdě trestat jakékoliv násilí na lidech už od útlého věku.

Hell_Rihova
22.08.2020

V této knize se dočtete, jaké hrůzy se děly v bloku číslo 10. Já jsem doposud o bloku číslo 10 neslyšela a při čtení mě hodně mrazilo. Kniha pro mě nebyla ale tak čtivá, jak jsem si myslela že bude. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a rozšířila si zase o kousek vědomí o holocaustu.

JarunkaP
15.07.2020

Kniha je velice zajímavá, jen kdyby tam nebylo moc jmen, trošku jsem se v nich ztrácela. Přesto to pro mne byli nové informace a jsem ráda, že jsem jí přečetla.