Příběh lvice Elsy

Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice, zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy – jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat. Příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7918/pribeh-lvice-elsy-qjy-7918.jpg 4.5391
Literatura faktu, Příroda, zvířata, Příběhy
Vydáno, Knižní klub

Born Free, Living Free, Forever Free, 1960

Kniha Příběh lvice Elsy

Petoklad
15.12.2020

Kniha, která stála u zrodu mnoha ochranářských snah 20. století, řekl bych že spolu se vstupem na Měsíc, kdy lidstvo prvně vidělo tak nějak polopaticky, že obýváme stejnou planetu, sjednotila Elsa lidi v lásce ke zvířatům. Příběh je nesmírně čtivý i po letech, její smrt vždy zasáhne. Nesmrtelná kniha.

KristynaKohleo
05.12.2020

Miluju pribehy z Afriky, romany i pohadky pro deti... u teto knihy se dojima uz do detstvi a soporucuju ji vsem. Je to kniha, ktera si na nic nehraje, ktera zahreje a obohati cloveka zijiciho uprostred Evropy obklopeneho konzumem a spoustu podnetnych myslenek...

ArwenAragorn
25.10.2020

Krásná kniha mého dětství. Taky jsem si nad ní pobrečela. Moc pěkný je i film.

Monika1717
14.08.2020

Nádherná kniha o krásných zvířatech a obrovské lásce k nim. Četla jsem několikrát, viděla jsem i film.

Kukinka1981
29.07.2020

Moc krásná knížka o překrásných lvech. Přečetla jsem ji jedním dechem. Zvířata a příroda nás nikdy nepřestane překvapovat svou dokonalostí.

09.07.2020

Je to úplně boží knížka. Je Škoda že Joy už nežije.Dopuručuji všem čtenářům kteří mají rádi zvířátka!!!!!!!

Katka2382
27.05.2020

Je těžké určit co je krásnější,jestli kniha nebo film.Hlavně je to úžasný příběh uprostřed nádherné přírody.

Sova15
23.05.2020

Jedna z mých zamilovaných knih. Četla jsem jí, i když jsem už dávno znala film. A na ten jsem se letos dívala s dospělou dcerou. "To zase budeš bulit, mami? !" " Ne, to mě jen tak slzí oči.."