Příběh lvice Elsy

Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice, zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy – jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat. Příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7918/big_pribeh-lvice-elsy-qjy-7918.jpg 4.5464
Literatura faktu, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Knižní klub

Born Free, Living Free, Forever Free, 1960

Kniha Příběh lvice Elsy

DreamerX9

Moc krásný příběh skoro jakoby jste při čtení sledovali dokument o této pozoruhodne lvici. Kniha není nějak odborna za to chytne u srdce :)

Štěpinambura

Nádherný příběh! Doporučuji ji každému kdo miluje zvířata, zejména lvi - protože Elsa mu přiroste k srdci!

Kulda1981

Tuto knížku vlastním od dětství a četla jsem ji již několikrát. Je moc milá a hezky psaná.

nai.ivka

Knihu si beru sebou kamkoli se stěhuji, je už poslepovaná, brožované knihy tolik nevydrží. Krásný příběh o dětství a úspěšném návratu lvice Elsy zpět do divočiny. Četla jsem ji několikrát, jako dospělá si čas od času pouštím film Volání divočiny a ten mám také hodně ráda.

daza.dt

Prostě srdcovka, která stojí za to, ji občas oprášit a přečíst znovu.

Kontryhelka

Nádherná kniha a ještě krásnější filmové zpracování. Pro milovníky divoké přírody krásné čtení.

tom8157
23.11.2021

Už od dětství miluju film Volání divočiny, ale ke knižní předloze jsem se dostal až nyní a zklamaný rozhodně nejsem. Kniha se okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější. Dojemný příběh lvice, která se narodila svobodná, svobodně žila a svobodná také zemřela a na své cestě životem potkala dva lidské přátele. Autorský styl Joy Adamsonové je věčný, stručný, bez zbytečných odboček, takže děj příjemně plyne. Nechybí popisy africké přírody a faktické zajímavosti ze života lvů. Příběh lvice Elsy rozhodně doporučuji jako odpočinkové čtení všem kteří milují přírodu či příběhy podle skutečných událostí.

katka134
13.11.2021

Bezesporu fascinující příběh o přátelství ženy a lvice a poutavý popis života v Africe.
Ale ovlivněna filmem, jsem očekávala více dojemnosti.