chrudas chrudas komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Neviditelné kořeny - dobře vybraný název pro skvělý příběh. Tento knižní počin se dle mého velmi povedl. Uchvátila mě historie Baťovců, rozesmutnila temná doba komunistického režimu, životní příběh Anežky a Tomáše mi připomněl jak je důležité mít v životě spřízněnou duši a kolem sebe rodinu. Pavlova časová linka se také dobře četla, šťastný konec byl třešnička na dortu. Tento příběh určitě stojí za přečtení.

29.02.2024 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Přála bych si více takových knih. S tímto období naší historie setkáváme často v různých knihách, ale tahle kniha je pro mne nejzajímavější, velmi dobře napsaná. A svým způsobem vzdává hold všem zúčastněným, kteří bojovali za naší vlast a lepší budoucnost. A ano myslím, že by si tato kniha zasloužila být mezi povinnou četbou.

20.02.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělý příběh. Zajímavý námět, krásné prostředí, celou dobu je udržované napětí a člověk se i dozví nové věci z dob minulých.

23.09.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hezký příběh o štěstí i smutku na cestě životem, četlo se dobře. První polovina příběhu mně bavila více.

28.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásný příběh, smekám před paní autorkou. Velmi čtivé, více takových knih o naší krásné zemi.

10.03.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh plný zajímavostí z historie, četlo se dobře. I když je to knížka plná životních težkostí a rodinných tragédií, zaujme.

20.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Jednou za čas je potřeba si přečíst knihu, která je "psycho". Opět jsem se zasmála a odpočinula si. Partička z Kostky mi bude chybět.

28.09.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tak tomuhle já říkám dobrý čtení. Na prvních stránkách, jsem si říkala do čeho jsem se to zase dala, takové zloby. Jenže pak se to najednou přehouplo a nemohla jsem přestat číst. Tento příběh se opravdu povedl a už se míč těším v červenci na pokračování.

20.05.2023 5 z 5

Tragický příběh, který si zaslouží zájem všech. Pravda je, že Šikmý kostel se mi četl lépe, ale jsem moc ráda i za tuto knihu. Pro mne spousta nových poznatků z naší historie.

09.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Drak spí byla třešnička na dortu této skvělé série, jen velká škoda, že není více dílů. Paní Klevisová je skvělá spisovatelka detektivních příběhů.

20.11.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Pro mě velké překvapení, Stvůra se četla velmi dobře, ale že Vesnice bude o tolik lepší jsem nečekala. Skvělé, jak detektivní linka příběhu tak i osobní život hlavních postav. Doufám, že paní autorka bude i nadále psát.

17.08.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Všechny knihy této série jsou pro mne knižní lahůdkou. Detektivní linie příběhu jako vždy super, prostředí, lidé a to vše kolem je úžasné doplnění. Čte se samo....

04.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Četlo se stejně dobře jako předešlý díl. Velmi mě to bavilo, krásný příběh a spousty zajímavostí s historie naší vlasti.

27.03.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tenhle humor se mi líbí, příběh u kterého si příjemně odpočinete.

19.06.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tuto sérii mám moc ráda. Zatím žádná kniha ze série nezklamala, ba naopak díl od dílu je to promyšlenější, napínavější, prostě skvělé čtení. Vysoký účet nemá chybu, klobouk dolů před paní autorkou.

01.03.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase jedno napínavé (skvělé) počteníčko.....

13.02.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Volání kukačky mě mile překvapilo, četlo se dobře. Detektivní linka dobře promyšlená. Cormoran a Robin vytváří sympatickou a sehranou dvojku. Určitě si přečtu další díl.

10.03.2024 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Opět jeden z lepších dílů této série. Detektivní zápletka napínavá a dobře promyšlená. Četlo se dobře.

27.08.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělé detektivní počteníčko. Četlo se samo, sympatické postavy, dějová linka plyne a zápletka dobrá. Člověk se i zasměje.

17.07.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Smekám před panem autorem, myslím, že se mu velmi dobře podařilo vystihnout jak životní příběh Josefa Hasila tak i jeho okolí a hrůzy padesátých let minulého století.

26.03.2023 5 z 5