Vysoký účet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se v bistru ve Three Pines najde ve stěně sto let stará, ručně nakreslená mapa, nejdřív se zdá, že jde o pouhou kuriozitu, ale čím důkladněji ji obyvatelé vesnice zkoumají, tím podivnější jim připadá. Armanda Gamache, který ji dostane jako dárek k prvnímu dni v nové práci, zvláštní mapa fascinuje, avšak to ještě netuší, k jakým hrozným tajemstvím ho nakonec zavede. Na akademii Sûreté, jejímž novým velitelem se Gamache stal, aby pro výcvik budoucích policistů vytvořil zdravější prostředí, dojde k vraždě jednoho z vyučujících a v pokoji s mrtvolou se ze záhadných důvodů najde právě kopie oné staré mapy. A jak vyšetřování postupuje, jednotlivé stopy se jako střelka kompasu čím dál víc stáčejí ke Gamachově třinácté komnatě, kam se bojí vstoupit dokonce i on sám. Jenže aby případ vyřešil a zúčtoval se svou minulostí, nic jiného mu nezbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446454/big_vysoky-ucet-LJ9-446454.jpg 4.6131
Série:

Případy vrchního inspektora Gamache 12.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

A Great Reckoning, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (55)

Kniha Vysoký účet

Toňula
včera

Další zajímavé setkání s inspektorem Gamachem, tentokrát v nové roli velitele policejní akademie, ale ve společnosti starých přátel a v prostředí kouzelné vesničky Three Pines, která jakoby přitahovala tajemství a záhady.

wooloong
včera

Armand Gamache a vesnička Three Pines opět v akci. Setkání se starými známými v novém prostředí policejní školy Sureté. Jen ta mapa mě zklamala, čekala jsem podle anotace víc.


Vik40
06. září

Mně kniha nesedla :-(
Číst se dala, ale postupně se mi míchaly děje a lehce ztrácely souvislosti.
Znovu do ruky bych si ji opravdu nevzal.

Marla
04. září

Stará tajemství ožívají, nic není jak se na první pohled zdá a inspektor Gamache pořád nemá klid....

Hedviga
04. září

Knihy Louise Penny majú v mojej knižnici čestné miesto. Sú to detektívne príbehy s výpovednou hodnotou. Veď pri akej inej krimi knihe sa človek zamýšľa nad dobrom a zlom, vinou či nevinnou, trestom a odmenou?

Modrina
26. srpna

Když vyšly Skleněné domy, s hrůzou jsem si uvědomila, že nemám přečtený Vysoký účet. To jsem musela rychle napravit. Skvělé, opět skvělé. Kam paní Penny na ty nápady chodí... Tentokrát mě víc než u předchozích knih napadalo, že člověk, který nezná celou ságu, ale přečte si jen některou jednotlivou knihu, získá perfektní uzavřený příběh - ale ta úžasná nit, táhnoucí se už od prvního dílu, mu zůstane skrytá. A to je fakt škoda.

berila
26. srpna

Tahle série mi prostě "sedne". Opět výborná detektivka. A už jen opět musím pochválit obálku knihy.

BaPe895
02. srpna

Zajímavá detektivka s nádechem zlatých starých časů anglické detektivky.

1