Břicho nestvůry

kniha od:

Břicho nestvůry obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Nemine den, aby devítiletý Laurent Lepage nebil na poplach. Podle něj hrozí vesničce Three Pines neustále nějaké strašné nebezpečí, od invaze mimozemšťanů přes chodící stromy, okřídlené nestvůry až po dinosaury zahlédnuté na návsi. Jenže všichni včetně Armanda a Reine-Marie Gamachových, kteří teď v quebecké vísce bydlí, jsou přesvědčení, že má prostě jen moc bujnou fantazii. Vždyť kdo by těm jeho šíleným historkám věřil? Avšak když chlapec náhle zmizí, najednou se zdá, že aspoň v něčem možná nelhal. Tak začíná horečné pátrání po chlapci i po pravdě a to, co při tom vesničané objeví v lese, spustí řetězec událostí, jež vedou k vraždě, ta zas ke starému zločinu a ten ke staré zradě. A ta vede ke dveřím zahořklé staré básnířky. A teď je tu, ten stín, píše Ruth Zardová, už po tobě sáh. Three Pines kdysi navštívila nestvůra, která tam zapustila hluboké kořeny. A Ruth ví, že nyní je zpátky. Armand Gamache, bývalý šéf oddělení vražd Sureté du Québec, se zatím potýká s vlastním svědomím. Je totiž možné, že když chlapci nevěřil, má na následujících hrozných událostech svůj díl viny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433102/bricho-nestvury-vai-433102.jpg 4.4105
Série

Případy vrchního inspektora Gamache 11.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kalibr
Orig. název

The Nature of the Beast, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Břicho nestvůry

Přidat komentář
Baaletka
20. února

Super...

Melanka
21. ledna

Nevím, jestli už nejsem přesycena, ale tentokrát jsem tak nadšená nebyla. Měla jsem pocit, že se toho moc opakuje, všechny ty šunky v krustičce, kávy s mlékem a croissanty, Ruth s husou a posezení v bistru. Kniha neurazila, nicméně okouzlení vesnicí Three Pines pominulo.


Arwen777
17. ledna

Návrat na místo, kde by většina z nás chtěla strávit alespoň dovolenou, ne-li delší čas. Návrat na známá místa a setkání se známými lidmi. Tak malebné místo a a tak uklidňující atmosféra. A přesto pod povrchem vždy číhá nebezpečí. Tentokrát vede smrt malého chlapce k odhalení tajné superzbraně, tak nepravděpodobné v odlehlých kanadských lesích. A přesto to nebyla čirá fantazie. Zaujalo mě, že autorka postavila příběh na reálných základech (i když o některých věcech by člověk raději nevěděl). Superzbraň nebyla jediná věc, kterou jsem dohledávala, další byly naznačené události z války ve Vietnamu, které mě šokovaly.
Celkově měl tento příběh temnou atmosféru, smrt dítěte, zbraň hromadného ničení, bestiální vrah promlouvající zpoza mříží. Je pravda, že se to poněkud příčí s pohádkově krásnou vesničkou uprostřed divočiny. Ale skalní fanoušci už jsou zvyklí a opět sledují rozplétání minulých i současných vztahů, kroků, které kdysi v minulosti vedly k důsledkům v současnosti.. Setkáváme se se starými známými a poznáváme i nové lidi.
Někomu se zdá, že se autorka už opakuje. Pro mě je to jako návrat na známou půdu, mezi lidi, které bych mohla mít ráda. Knihy Louise Pennyové jsou pro mě záruka dobrého zážitku, vyvážený poměr pohlazení po duši a vzrušení a strachu. Tato série je moje srdcovka a ráda ji doporučím.
Čteno v originále.

Elsinor024
08. ledna

Začala jsem číst nejnovější knihu L. Penny jako vánoční lahůdku a oproti minulému dílu, kterým jsem byla lehce zklamaná, se mi Břicho nestvůry líbilo.
Člověk se musí smířit (a rád:) s tím, že ho autorka zavede do trochu pohádkového světa vesnice, která není na mapě. Kde jsou lidé strašně sympatičtí a milí a ještě k tomu dobře jí a vaří. Při čtení se mi vybavil Neználkův Kvítečkov, kde se téměř všichni měli rádi, dělali to, co je bavilo, v obchodech si brali jen to, co potřebovali... Dobře, to tady tak úplně není, občas tu někoho, protože je to přeci jen detektivka, zamordují. Občas se v okolí objeví superzloduch. Ale jinak tam podobnost vidím :o)
Příběh má dobrý rozjezd, mnohem lepší než předchozí díl, ovšem potom se to trošku zasekne a točí v kruhu, možná tedy ve spirále, ale děj se posouvá pomalu. Na konci ovšem autorka ukáže své kvality a dočkáme se děje, který je svižný a plný napětí.
Při nálezu oné nestvůry v lesích nad Three Pines jsem si říkala, tak tohle už, Louise, přeháníš. Klášter, o kterém neví nadřízení ve Vatikánu ti schlamstnu, stejně tak tu nenalezitelnou vesnici a další spoustu těžko uvěřitelných věcí, ale tohle? To už je tedy hodně přitažené za vlasy. A ještě do toho Saddám a Mosad?
No a v doslovu si přečtu, že tohle je docela dost inspirované skutečnou událostí a opravdu se ty neuvěřitelné věci staly a zrovna v téhle oblasti. To se Louise Penny povedlo.
Tak se těším na další díl.

Luciska13
05. ledna

Toto jsou za mě prostě nejlepší detektivky, je to napínavé, zároveň se člověk něco dozví, zasní se, má pocit, že se vrací domů, do Three Pines. Jediné, co mi tentokrát trošku vadilo (proto ta hvězda dolů) byl velký prostor pro dohadování na konci, i když na druhou stranu to je aspoň prostor pro fantazii, a taky trochu to, jak se náhodou třicet let schovává super dělo zrovna ve Three Pines, ačkoliv je fajn, že má příběh nějaký pevný základ.

chrudas
03. ledna

Myslela jsem, že mne tahle parta z Three Pines nemůže překvapit, ale překvapila.... dobré a napínavé čtení ;-)

slamina
16.12.2020

Ano, nenít o taková síla, jako knihy předešlé, ale pořád velmi dobré.

berila
29.11.2020

Tentokrát se mi zdál příběh trochu slabší, než některé předchozí. Zřejmě to bude tématem zbraní, ty nemusím. Ale co musím vyzdvihnout a už jsem se o tom zmiňovala dříve, jsou obálky. Ty jsou opravdu nádherné. Spisovatelku mám moc ráda a tak všem dalším příznivcům doporučuji k přečtení.

1