bookbypatrik bookbypatrik komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Drsné, smutné, srdcervoucí. Autorce se povedlo napsat neskutečně důležitý příběh, který by si měl přečíst každý. Předává důležité informace z historie a zároveň je velmi čtivý, protože hlavním postavám budete držet palce až do poslední strany knihy.

Jeden z nejlepších ya titulů.

02.03.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

3.5/5
Hned na začátek musím napsat, že měl Prokletý kraj neskutečně skvělou a tajemnou atmosféru. Pohraničí, lesy, tajemství, samota, vesnice, historie. Tohle všechno příběh obsahuje a už jen to dýchá podzimem! Já teda knihu četl ještě v parných dnech, ale doporučuju, abyste si Prokletý kraj přidali na říjnové nebo listopadové TBR.
Bylo to navíc mé první čtení od Michaely Klevisové, na kterou jsem slyšel spoustu chvály. Musím uznat, že mě čtení bavilo a prostředí mělo prostě něco do sebe, akorát jsem z příběhu nebyl ohromený tak, jak jsem očekával. Nepřišlo mi, že by v knize byly nějaké nové prvky, něco, co jsem ještě jinde nečetl a co by mě překvapilo.
Každopádně jsem si příběh společně s atmosférou užil. Pokud vás baví pátrání po tajemstvích a historie vesnicí a obyvatel, Prokletý kraj by vás mohl zaujmout.

07.09.2021 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

4.5
Chlapec, krtek, liška a kůň je kniha, ke které se budu často rád vracet. Ač obsahuje jednoduché myšlenky, jsou neskutečně důležité a pravdivé.
A to zpracování je prostě nádhera!

04.06.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Romanťárny jdou mimo mě, ale Navždycky bylo vážně boží! (Nejdou tady emotikony, jinak by tu bylo oficiální smajlíkové kombo ke knize!) Teď po čtení thrillerů jsem přesně takovou oddechovku potřeboval.

Přidávám pár bodů, proč byste si měli Navždycky přečíst:

- Je tam skvělý humor.
- Postavy si zamilujete.
- Má úžasné grafické zpracování, ty chatové konverzace jsou velká pecka!
- Při čtení narazíte na spoustu zmínek o známých filmech a seriálech.

Jo a číst tuhle knížku bez čokolády nejde, takže si udělejte zásoby. ;)

05.10.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

4.5
Dost smutné, reálné a bolavé.
Několikrát jsem se v příběhu viděl, několikrát jsem s hlavní postavou soucítil a několikrát mě poslech naprosto emočně vyždímal. Pokud vás oslovily Vrány, pusťte se i do Soběstačného.

06.05.2021 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Styl psaní Delphine de Vigan je dechberoucí. Stejně jako to, že autorka dokázala do příběhu zakomponovat tolik pocitů, myšlenek a problémů, i když má kniha jen 170 stran.

04.03.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Děsivá, ale zároveň skvělá kniha z pera Stephena Chboskyho, který má úžasný styl psaní, těch 650 stránek uběhlo docela rychle. Ano, chvílemi mě u čtení mrazilo v zádech, o jelenech, stromových domech a nitích nechci teď chvíli nic slyšet. :D
Imaginární přítel je musthave pro všechny čtenáře hororů a thrillerů, za mě jedna z nejlepších knih roku!

30.08.2020 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Už dlouho ve mně žádná kniha nevyvolala tolik emocí jako Zvěsti. Skvěle napsané, chytlavé, dramatické a se spoustou důležitých myšlenek.
Jen jsem se ze začátku dost ztrácel v postavách a jménech, ale nakonec jsem rád, že jich tam bylo tolik, protože každá něco předávala a měla v příběhu nějakou roli.
Předchozí knihu Pamatuj na smrt jsem nečetl, ale určitě se po ní poohlédnu.

14.07.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neal Shusterman mě opět utvrdil v tom, že umí výborně psát a také že vymýšlí neskutečně originální náměty.
Bylo to velmi znepokojující čtení, ale jak je napsáno na zadní straně knihy - nutí k zamyšlení.

31.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Království bylo mým prvním setkáním s Joem Nesbøm a musím říct, že autor nezklamal. Čtení bylo ponuré, tajemné, drsné a udržovalo mě v napětí až do posledních stran. Byl jsem také překvapen, kolik zajímavých myšlenek se v knize objevilo.

14.01.2021 4 z 5

Ach, tohle bylo krásné počtení! Dlouho jsem nečetl knihu, která by byla napsaná tak otevřeně a bez jakéhokoli přikrášlení. Nejen že obsahovala hodnotné myšlenky, zároveň jsem se u spousty příběhů od srdce pobavil.

21.12.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Přečteno doslova na jedno posezení aneb skvělé vytáhnutí ze čtecí krize!

12.07.2022 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Už teď pravděpodobně vím, že se Jarní oběť dostane na můj seznam nejlepších knih za tento rok. Jen hrstka thrillerů a detektivek ve mně zůstane tak, že si na ně vzpomenu i na konci roku. A to se podle mě u Jarní oběti stane stejně, jako u autorova předchozího titulu Zimní oheň, který se na seznam dostal loni.
Dovolím si tvrdit, že je novinka o trochu temnější, a to jsem si myslel, že jarní období je vždycky fajn a sluníčkové! :D
Neskutečně mě v příběhu oslovilo prolínání s minulostí a krátké úryvky z dopisů na začátku kapitol, ze kterých mi nejednou přeběhl mráz po zádech.

21.02.2021 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tři sestry jsou dalším příběhem z období druhé světové války, tento každopádně obsahuje něco výjimečného. Nejen že ukazuje všechnu krutost, násilí a příšerné činy, ale také má v sobě díky všem sestrám naději, sílu, odvahu a štěstí. Kniha popisuje skutečný příběh rodiny, na který jen tak nezapomenete.

31.10.2021 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Dobré thrillery je pro mě už většinou těžké najít, ty Shari Lapeny mě ale vždycky chytnou. Jak je u autorky zvykem, i Nepříliš šťastná rodina se četla rychlostí blesku a moje hádání pachatele samozřejmě nevyšlo, měl jsem zamotanou hlavu do poslední strany.
Co mě ale trochu zklamalo, bylo natahování příběhu v druhé polovině, kde už byla přemíra vyšetřování, svádění viny jeden na druhého, lží, a kvůli tomu mě rozuzlení ani tolik nešokovalo. Zkrátka jsem chtěl z toho kolotoče zbytečných stran už vyváznout.

09.08.2022 4 z 5

Poprvé a rozhodně ne naposled Poprvé a rozhodně ne naposled Hugo Hartman (p)

4.5/5

Dlouho jsem se v žádné young adultovce tolik neviděl, jako v Poprvé a rozhodně ne naposled. Dlouho mě žádná kniha tak nerozkrájela a zase neslepila. Dlouho jsem nečetl něco, co by bylo tak realistické.

Boží!

12.07.2022 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

3.5/5
Miluju knihy W. B. Camerona, pro milovníky psů jsou to vždy velké dojáky, ale i milé a oddechové čtení. Stejně tak tomu bylo i u Psího slibu, ale chybělo mi tam něco, co měly předchozí příběhy. Spousta pasáží mi připadala nereálná a nelogická, hlavně tedy ty v lidské dějové linii.
Pokud ale autor napíše něco dalšího, určitě tomu dám šanci, protože Psí poslání je moje srdcovka.

01.05.2021 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Poslední let mě již ze začátku zaujal svou anotací a následně se mi po dočtení potvrdilo, že autorka námět zpracovala velmi zajímavým způsobem.
Byl to přesně ten thriller, díky kterému jsem si u čtení odpočinul a naplno se ponořil do příběhu hlavních postav.
Každopádně nic, co by mě úplně ohromilo, pár výhrad mám.

07.04.2021 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Cestopis, který zároveň není jen o cestách. Je o životě. O trablích. O okamžicích. O světě. O vztazích. O rodině. O lásce.

Nádherná audiokniha, která je společně s hlasem a pocity autorky úžasně autentická.

23.01.2021 4 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Ya fantasy a sci-fi knihy jsou stále moje srdcovka, i když už se mi těžko vybírá něco nového ke čtení, protože mám žánr dost načtený, a skoro žádná kniha už mi nepřipadá originální. Bohužel to tak bylo zčásti i s Věží zajatců, druhém dílu série Evoluce. Děj ubíhá rychleji v druhé polovině a je dynamičtější, v té první je víceméně rozvleklý. Problém jsem měl i postavami, které mi připadaly ploché a jejich vykreslení nebylo vybroušené.

Atmosféra i prostředí mi na druhou stranu připadaly skvělé. V příběhu byly zakomponovány i zajímavé myšlenky o společnosti, planetě i chování lidí.

Tuhle sérii bych každopádně doporučil těm, kteří ya sci-fi nemají načtené, anebo těm, kteří čtou občas.

22.01.2021 3 z 5